Wymarzona para - prosto z centrum randkowego do görlitzkiego zoo

  • 10.09.2020, 11:24 (aktualizacja 10.09.2020, 17:08)
  • Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Wymarzona para - prosto z centrum randkowego do görlitzkiego zoo Foto: Simon Bruslund Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Podziel się:

Oceń:

Zoo Ggörlitz cieszy się z przybycia pary charyzmatycznych gwarków. Gwarki „Bea” i „Beato”pochodzące z zoo w Bazylei oraz od prywatnego niemieckiego hodowcy, spotkały się w bardzo nowoczesny sposób w „Beo Dating Center” (centrum randkowym) w Parku Ptaków Marlow.

Monogamiczne gwarki są dość wybredne, jeśli chodzi o dobór odpowiedniego partnera życiowego. Potomstwo wychowują tylko jako kompatybilna para hodowlana. Z tego powodu powstało Centrum Randkowe w Parku Ptaków Marlow. Tutaj, młode single gwarków mają szansę poznać swoją wielką miłość. Różne ogrody zoologiczne oddają swoje potomstwo do „centrum randkowego dla gwarków”, aby ptaki mieszkając wspólnie w wielkiej wolierze mogły się dobrze poznać i stworzyć harmonijne pary. Gwarki dobrane w pary przekazywane są obiektom uczestniczącym w programie hodowlanym.

- Chcielibyśmy zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest hodowla tych wymagających ptaków, aby przyczynić się do zachowania tego gatunku pod opieką człowieka”- mówi dyrektor zoo dr Sven Hammer. Jest to bardzo istotne, gdyż niemieckie ogrody zoologiczne zamieszkuje tylko 45 gwarków.

W celu podniesienia świadomości publicznej na temat zagrożenia tego gatunku ptaków oraz zbiórki funduszy, które wesprą projekty ochrony gwarków w ich środowisku naturalnym na Jawie i Nias, ZGAP – Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Gatunków i Populacji wybrało gwarka na ptaka roku 2020”.

Niesamowity talent gwarków do naśladowania odgłosów oraz mowy jest przyczyną ich zguby, w ich kraju pochodzenia. Szczególnie w Azji, ale także na całym świecie gwarki znane są jako popularny i często sprzedawany gatunek ptaków, co często zapewnia im samotne życie, w przeważnie zbyt małych klatkach. W niektórych krajach uchodzą one nawet za przysmak, to dodatkowo dziesiątkuje stada.
To wszystko doprowadziło do tego, iż dziś ptaki te znajdują się na skraju wyginięcia.

W międzyczasie młoda para zadomowiła się w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec, zaczyna naśladować odgłosy otoczenia oraz podejmuje próby rozmów z odwiedzającymi je gośćmi.

Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe