Atrakcji nie brakowało

  • 09.09.2020, 08:00
  • MOSiR
Atrakcji nie brakowało MOSiR

Podziel się:

Oceń:

„Sportowo z MOSiR-em 2020” - to był aktywny weekend!

5 - 6 września MOSiR zorganizował imprezę „Sportowo z MOSiR-em 2020”. Pierwszego dnia aktywnego weekendu można było wziąć udział w nocnym maratonie pływania, który trwał 3 godziny. Chętnych nie brakowało a wśród nich znalazła się również uczestniczka. Najdłuższy dystans jaki został pokonany przez mężczyznę to 8km i 350m, a najkrótszy 6km i 50m. Przedstawicielka płci pięknej pokonała dystans niewiele krótszy od najlepszego i uzyskała 7km i 250m.

Drugiego dnia wydarzenia odbyły się zajęcia rekreacyjne w hali sportowej i krytej pływalni „Laguna”. Zajęcia w hali poprowadziła Monika Borkowska - nauczyciel wychowania fizycznego z 23-letnim doświadczeniem. Instruktor fitness oraz instruktor Drums Alive. Od wielu lat prowadzi także zajęcia fitness w Leśnej.


Pierwsze z zajęć to Drums Alive - bębnienie na piłkach gimnastycznych połączone z różnymi elementami aerobiku. Warto zaznaczyć, że w Polsce mało które kluby fitness proponują taką formę aktywności fizycznej. A w lubańskim MOSiR takie zajęcia się odbyły. Drugą propozycją dla wszystkich pań były zajęcia pilates. Instruktorka wprowadziła do zajęć małą piłkę wykorzystywaną w treningu jako jego urozmaicenie. W czasie ćwiczeń na bieżąco korygowała błędy, udzielała instruktażu poprawnej techniki - oczywiście wszystko z zachowaniem bezpiecznej odległości.

Po dwóch godzinach spędzonych w hali można było udać się na zajęcia aqua aerobiku na krytej pływalni „Laguna”. Ćwiczenia w wodzie poprowadziła Eliza Sławińska - instruktor aqua aerobiku z 15-letnim stażem pracy, która od lat prowadzi cykliczne zajęcia aqua aerobiku w "Lagunie".

Wszystkim uczestnikom organizator dziękuje za liczne przybycie i dobra zabawę.

 

MOSiR

Zdjęcia (11)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzic
Rodzic 09.09.2020, 12:19
Brawo, szkoda tylko że obok szkola nr 2 tak przestrzega procedur ze dzieci nie będą korzystać z zajęć komputerowych i placu zabaw. Brawo Dyrekcja

Pozostałe