Ukradł auto w powiecie lubańskim i uciekał przed policją

  • 03.09.2020, 09:41 (aktualizacja 03.09.2020, 10:07)
  • Źródło: KPP Zgorzelec
Ukradł auto w powiecie lubańskim i uciekał przed policją KPP Zgorzelec

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu po pościgu zatrzymali 35-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, uciekał będąc pod wpływem narkotyków, pojazdem skradzionym pod koniec sierpnia z terenu powiatu lubańskiego.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas służby na terenie miasta i gminy Zgorzelec próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki volkswagen. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przyśpieszył i zaczął uciekać stwarzając ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu. Swoją nieodpowiedzialną postawą doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki honda, kierowanym przez 49-latka. Na szczęście nikomu z uczestników nic się nie stało. Kierujący został zatrzymany.

Jak się okazało, pojazd którym uciekał 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, jak i tablice rejestracyjne, które miał założone, pochodziły z kradzieży. Dodatkowo okazało się, że kierujący był pod wpływem środków psychotropowych. Podczas prowadzonych czynności 35-latek  znieważył funkcjonariuszy używając słów powszechnie uważanych za obelżywe i groził policjantom próbując zmusić ich do zaniechania wykonania prawnej czynności - informuje Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pod wpływem środków psychotropowych, znieważenie policjantów, groźby kierowane wobec funkcjonariuszy w celu  zmuszenia ich do odstąpienia od prawnej czynności, włamanie do pojazdu, w którym znajdowały się portfel z dokumentami innej osoby, oraz jego kradzież. Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Aresztowanemu 35-latkowi w lipcu br. przedstawiono zarzuty za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Zgorzelec

Zdjęcia (2)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolos
kolos 03.09.2020, 18:31
Dzisiaj jeden młodzian jechał rowerem koło Biedronki. Uśmiechał się do ścian i rechotał.
Ziomek
Ziomek 03.09.2020, 21:13
Baranie jeden bo mial słuchawkę w uchu i z kimś rozmawiał a ty zes togo nie zauważył
Jak to sie mowi.....gluchy co nie uslyszy to zmysili .
Małgorzata
Małgorzata 03.09.2020, 14:25
Dzìś co drugi naćpany ,tylko kontrolować nikomu sie nie chce. A pod wplywem alkoholu i narkotykow od razu wiezienie i ciezka praca - pensja na dom dziecka‼

Pozostałe