Pod Bolesławcem zginął rowerzysta

  • 24.08.2020, 08:55 (aktualizacja 24.08.2020, 09:45)
  • Źródło: KPP Bolesławiec
Pod Bolesławcem zginął rowerzysta

Podziel się:

Oceń:

Wprawdzie podczas tegorocznych wakacji mundurowi odnotowują spadek liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym, to tych nadal jest dużo za dużo. Na policyjnej mapie do wczoraj widniały 372 czarne punkty. Na mapie są to punkty, w rzeczywistości za każdą taką czarną kropką stoi ludzka tragedia. Ktoś stracił kogoś bliskiego, po kim zostaje pustka.

Policjanci przyznają, iż od początku roku na Dolnym Śląsku odnotowano mniej zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym od początku roku do analogicznego okresu zeszłego roku spadła o blisko 18%. Dolnośląska Policja odnotowała również mniej o blisko 22% samych zabitych na drogach. Pamiętajmy jednak, że każda ofiara śmiertelna to ogromna tragedia dla rodzin, bliskich i znajomych. Dlatego wciąż apelujemy o rozsądek za kierownicą i bezpieczną jazdę.

Do najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców niezmiennie niestety należą brawurowa jazda połączona z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wykonywanie manewrów, w szczególności manewru wyprzedzania, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz jazda po alkoholu. Na tragiczne niestety skutki wypadków drogowych wpływa często nie stosowanie pasów bezpieczeństwa, czy też urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci. – tłumaczy podkom. Wojciech Jabłoński z KWP we Wrocławiu.

Podsumowując okres od początku roku, czyli od 1 stycznia do 20 sierpnia 2020 r. na terenie Dolnego Śląska odnotowano 90 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, to jest mniej o blisko 18% niż w analogicznym okresie 2020 roku, a także 98 osób zabitych i to jest mniej o blisko 22% niż w roku ubiegłym.

Niestety, w sobotę w naszym regionie doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia. Śmierć poniósł rowerzysta.

W sobotę 22 sierpnia w Jurkowie, koło Raciborowic w gminie Warta Bolesławiecka kierowca nieoznakowanego buggy potrącił rowerzystę. Mężczyzna był reanimowany. – podaje dziś serwis Istotne.pl – Niestety nie udało się go uratować.

Pamiętajmy, że przed nami jeszcze ostatnie dni wakacji. Dlatego dolnośląska Policja wciąż apeluje o rozsądek za kierownicą i bezpieczną jazdę, by każdy, kto wyjedzie na wakacje lub urlop, bezpiecznie wrócił z nich do domu.

Źródło: KPP Bolesławiec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe