Jest akt oskarżenie wobec ojca 3,5 letniego Kacperka

  • 21.08.2020, 08:40 (aktualizacja 21.08.2020, 09:04)
  • Źródło: Prok. Jelenia Góra
Jest akt oskarżenie wobec ojca 3,5 letniego Kacperka

Podziel się:

Oceń:

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko Rafałowi B. w sprawie dotyczącej utonięcia Kacpra B. Do śmierci 3,5 latka doszło 27 kwietnia 2020 roku w rzece Kwisa w Nowogrodźcu.

Zebrany w toku śledztwa obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu z art. 160 § 1 i 2 kk, w szczególności ustalono, że w dniu 27 kwietnia 2020 roku w Nowogrodźcu wbrew obowiązkowi opieki nad małoletnim lat 3,5 Kacprem B. nie dopełnił wynikających stąd obowiązków poprzez pozostawienie substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy w miejscu dostępnym dla małoletniego, co skutkowało zażyciem przez niego substancji w ilości, która doprowadziłaby go do stanu odurzenia oraz poprzez pozostawienie dziecka samego bez czyjejkolwiek opieki i nadzoru przy ogródkach działkowych w miejscu znajdującym się w pobliżu stromej skarpy i rzeki Kwisa, narażając tym samym małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przy czym w konsekwencji doszło do zgonu dziecka na skutek utonięcia. Rafał B. znajdował się przy tym pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, mając we krwi amfetaminę i metamfetaminę.

W toku wykonanych czynności, w tym sekcji zwłok oraz dalszych badań histopatologicznych i toksykologicznych dziecka, ustalono, że przyczyną śmierci było utonięcie. Nadto ustalono, że we krwi dziecka i jego żołądku znajdowały się środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. Według biegłych środki te zostały zażyte przez dziecko doustnie na stosunkowo krótki czas przed zgonem i mogły występować u niego zaburzenia psychofizyczne odpowiadające stanowi po użyciu tej substancji, a w przypadku wchłonięcia całej substancji z żołądka do krwi (co nie nastąpiło z uwagi na zgon dziecka) doprowadziłoby to do stanu jego odurzenia. Należy zaznaczyć, że we krwi podejrzanego wykryto tą samą substancję i posiadał on ją na terenie ogródków działkowych, gdzie przebywał z dzieckiem bezpośrednio przed jego utonięciem.

Za ten czyn podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prok. Jelenia Góra

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polak mały
Polak mały 23.08.2020, 20:27
Do dziadek.
A co to takiego jest ćcipun?
Emeryt
Emeryt 21.08.2020, 16:36
Pewnie ze wszyscy wiedzą o pikoludach. Ale jest jedno ale. Ilu tych Policjantów zostalo? Większość poszła na Emeryturę bo nie daje się juz normalnie służyć. .... temat rzeka.
dziadek
dziadek 21.08.2020, 11:22
Łaał, to są dodatkowe okoliczności!
Do paki ćcipuna!
Siwy Traktorzysta
Siwy Traktorzysta 21.08.2020, 11:16
Zutylizować szkodnika...
Policjo weź się za pikoludów😡
Policjo weź się za pikoludów😡 21.08.2020, 10:55
Dopuki policja bedzie przymykac oko na problem z dragami w naszym regionie doputy będą pojawiały się zwyrodnienia spowodowane przez piko np.W lubaniu kazdy czlowiek wie kto ćpa ,kto diluje kto kradnie po piku ,kto jezdzi autem po dragach ale policja biedna nie wie tzn wie ale nic z tym nie robi wrecz pozwala na to auta pikoludow zdewastowane bez szyb wszystko na sznurki i druty są rozpoznawane z daleka albo sie panowie policjanci wezmiecie za ten problem albo będą sie dzialy takie i temu podobne tragedie .
K
K 22.08.2020, 10:22
Nie wezma sie bo sami cpsja ten syf. Latwiej zlapac jakiegos amatora sadzacego ziolo i udawac bohaterow .
:-¥
:-¥ 22.08.2020, 15:05
Znawca tematu.

Pozostałe