Idea zniszczenia zabytkowego mostu dla zabawy jest absurdalna!

  • 10.08.2020, 09:45 (aktualizacja 10.08.2020, 10:00)
  • Źródło: 24jgora.pl
Idea zniszczenia zabytkowego mostu dla zabawy jest absurdalna! 24jgora.pl

Podziel się:

Oceń:

Oczekujemy nie tylko wycofania się z tej kompromitującej decyzji, ale także podania do publicznej wiadomości okoliczności jej podjęcia – pisze prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, załączając pismo skierowane do premiera Mateusza Morawieckiego.

Chodzi oczywiście o ideę wysadzenia ponad 100-letniego zabytkowego mostu w Pilchowicach na potrzeby hollywoodzkiej produkcji filmowej.

Idea zniszczenia jednego z nielicznych zabytków techniki tej kategorii na potrzeby filmowej zabawy wydaje się tak abstrakcyjna, że wręcz absurdalna – pisze w liście skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego prezydent Jeleniej Góry. Samorządy i społeczności gmin aglomeracji jeleniogórskiej protestują przeciwko temu pomysłowi, oczekując nie tylko wycofania się z tej kompromitującej decyzji, ale też podania okoliczności jej podjęcia. Ten incydent bowiem powinien stanowić przestrogę i ostrzeżenie dla wszystkich, którzy chcieliby dla relatywnie nikłych finansowych pożytków dewastować spuściznę historii. Tym bardziej, że most jest nie tylko zabytkiem, ale trwałą konstrukcją na ważnym dla regionu szlaku kolejowym – dodał prezydent Jeleniej Góry.

Jerzy Łużniak poinformował również, że zarówno Jelenia Góra jak i gminy Wleń, Lwówek Śląski i Złotoryja od wielu lat organizują przeróżne przedsięwzięcia, by przywrócić kursowanie pociągów na tej linii. Ponadto Urząd Marszałkowski podjął starania, aby linię wyremontować.

W świetle tych wszystkich działań intencja wysadzenia zabytkowego mostu dla kilkusekundowej sekwencji w filmie sensacyjnym wydaje się wyjątkowo fatalna – kończy prezydent Jeleniej Góry.

Pełna treść listu prezydenta Jeleniej Góry dostępna TUTAJ.

Źródło: 24jgora.pl

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tom
Tom 12.08.2020, 08:48
Za parę lat będzie stała tablica koło mostu że dzięki działaniom prezydenta Jeleniej Góry został uratowany ;)

Pozostałe