Policjanci zabezpieczali mecz

  • 08.08.2020, 08:00
  • red./ asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Policjanci zabezpieczali mecz KPP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu i Komisariatu Policji w Leśnej zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy Włókniarzem Leśna, a drugim zespołem Chrobrego Głogów. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

 W środę na stadionie miejskim w Leśnej rozegrany został mecz piłki nożnej IV ligi dolnośląskiej pomiędzy zespołami Włókniarzem Leśna, a Chrobrym II Głogów. Nad bezpieczeństwem tego przedsięwzięcia czuwali policjanci prewencji oraz kryminalni wspierani przez służby porządkowe organizatora meczu. Policjanci spodziewali się, że spotkanie będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród kibiców. Dlatego do tego zabezpieczenia przygotowywali się już od dłuższego czasu. Warto wspomnieć, że był to pierwszy mecz na tym poziomie rozgrywkowym drużyny z Leśnej  na własnym stadionie od niemal 20 lat.

Działania policyjne skierowane były głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom imprezy oraz mieszkańcom, zarówno przed, w trakcie jak i po meczu. W związku z panującym stanem epidemii COVID-19 sprawdzono procedury związane z przestrzeganiem przepisów dotyczących reżimu sanitarnego. Z myślą o kibicach policjanci rozdawali uczestnikom imprezy niezbędne maseczki ochronne. Służby ochrony organizatora meczu prowadziły kontrole wchodzących na stadion kibiców. Osoby nietrzeźwe na stadion nie były wpuszczane, a przedmioty niebezpieczne w tym butelki z alkoholem zostały przez ochronę skonfiskowane. W trakcie działań mundurowi nie odnotowali żadnych incydentów w  zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Mecz rozegrany był w przyjaznej atmosferze, zakończył się bezbramkowym remisem. To kolejny sukces drużyny prowadzonej przez trenera Rafała Wichowskiego. Na inaugurację rozgrywek Włókniarz niespodziewanie zremisował w Jeleniej Górze z faworyzowanymi Karkonoszami 2:2.
 

red./ asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kawa
kawa 09.08.2020, 08:29
Napisz też, że patrolują ulice.
Obserwator
Obserwator 08.08.2020, 14:02
Można się kulturalne bawić, brawo

Pozostałe