Akcja "Kaskadowy Pomiar Prędkości"

  • 04.08.2020, 14:11 (aktualizacja 04.08.2020, 15:14)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Akcja "Kaskadowy Pomiar Prędkości"

Podziel się:

Oceń:

Niestety nie obyło się bez kierowców, którzy w sposób rażący przekraczali dozwoloną prędkość. Lubańscy policjanci 1 sierpnia 2020r. przeprowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Podczas prowadzonej akcji policjanci skontrolowali 20 pojazdów, w tym ujawnili 8 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ruchu drogowego obsłużyli również 3 kolizje drogowe na terenie powiatu lubańskiego.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sąsiadka
Sąsiadka 04.08.2020, 17:55
A powiadają że honorowy złodziej u swoich u nie kradnie... No tak ale honorowy a ten szmelc społeczny z honorem nie ma nic wspólnego. Mimo że recydywista.
Kacper
Kacper 04.08.2020, 17:54
Dajcie spokój konia nie nudzcie zwolnić komendanta brak pomysłu wyobraźnia kury kupić mobilne kamery do mierzenia prędkości,co drugi z telefonem przy uchu,co któryś pisze smsa jak jedzie,auta dymią,stare wraki kontrolę stacji diagnostycznych auta wyjeżdżają nie do jazdy zwrócić szczególną uwagę na kierowców BMW,ale tych tanich złomów
Maciek
Maciek 05.08.2020, 11:08
Mądrze Kacper piszesz, bardzo mądrze! Czas skończyć z udawaniem, że coś robią dla poprawy bezpieczeństwa jak i tak wiadomo, że chodzi o statystykę która ma się zgadzać ! Z drugiej strony kto ma lapać piratów skoro w drogówce mądrego glinę to ze świecą szukać, ci co zostali robią za prewencję ! Powiad lubański ma najwięcej wakatów procentowo w całej Polsce ale panowie komendanci nie widzą problemu i głowy noszą wysoko !!!
Proza życia
Proza życia 04.08.2020, 18:37
Zapytaj może jakiegoś szczęśliwego posiadacza taniego złomu możliwe że przygarnie twoją dotacje na nowe auto z salonu wtedy oboje będziecie szczęśliwi.
Łatwo jest mierzyć wszystkich jedną miarą a ludzie jeżdżą tym na co ich stać pozdrawiam
Jan
Jan 05.08.2020, 06:35
Spojz na to inaczej, auto dymi truje , wiekszosc aut jest zagrozeniem zycia dla innych uzytkownikow ruchu tak ze pieszych nic nie mow o prozie zycia miejsce wraka jest na zlomowisku
Jano
Jano 04.08.2020, 17:22
20 kontroli ? To wychodzi około 0.09% na mieszkańca Lubania. Grubo polecieli.

Pozostałe