Kolejne rozbite auto w Zarębie

  • 03.08.2020, 13:17 (aktualizacja 03.08.2020, 14:36)
  • eLuban pl
Kolejne rozbite auto w Zarębie

Podziel się:

Oceń:

Co z tego, że policja robi kontrole, jak po 15 minutach na całej długości Zaręby wszyscy wiedzą, że „suszą”, bo kierowcy ostrzegają się światłami. - usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców Zaręby.

Wczoraj od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy zdjęcia kolejnego rozbitego auta na drodze biegnącej przez Zarębę. Czytelnik pytał, czy wiemy coś o zdarzeniu, którego efekty uwiecznił około 14.

Zasięgnęliśmy informacji i okazało się, że kolizji z ogrodzeniem nikt nie zgłosił, dlatego nie dowiedzieliśmy się co tam zaszło. Przy okazji od rzecznik prasowej KPP w Lubaniu usłyszeliśmy, że po serii kolizji z ubiegłego tygodnia, policja zwiększyła ilość kontroli na DW 357, która biegnie przez Zarębę.

W ciekawy sposób informację tą skomentował inny z naszych czytelników, z którym rozmawialiśmy na ten temat.

Co z tego, że policja robi kontrole, jak po 15 minutach na całej długości Zaręby wszyscy wiedzą, że „suszą”, bo kierowcy ostrzegają się światłami. Sami jesteśmy winni takiej sytuacji, dopóki nie skończy się ostrzeganie o kontrolach nie będzie spokoju na tej drodze – podsumował Pan Romek.

Faktycznie na drodze przez Zarębę mało kto jeździ zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami prędkości, a w przypadku kontroli zawsze można liczyć na uczynnych kierowców. Jeden mrugnie światłami, inny oznaczy kontrolę w aplikacji Janosik. Efekty widać chociażby po naszych publikacjach, w ciągu siedmiu dni pisaliśmy o czterech zdarzeniach drogowych w samej tylko Zarębie.

O komentarz do takich zachowań poprosiliśmy asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasową KPP w Lubaniu.

Bardzo często kierowcy ostrzegają się przed stojącym radiowozem używając do tego świateł niezgodnie z ich przeznaczeniem. Za takie zachowania grozi mandat karny w wysokości 200 zł  i 3 punktów karnych. Należy pamiętać, że przekazywanie informacji o patrolu policji który w tym czasie dokonuje kontroli drogowej w żaden sposób nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pirat drogowy zwolni, ale tylko na chwilę. Pamiętajmy, że nie wiemy kogo ostrzegamy! Może okazać się, że kilka metrów dalej doszło do zdarzenia drogowego, z którego właśnie zbiegł sprawca lub w ten sposób możemy ostrzec poszukiwanego przestępcę.

eLuban pl

Zdjęcia (3)

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Co tu się dzieje
Co tu się dzieje 05.08.2020, 16:05
Komentarze syte 🤣😂
No to panie D.A pozostało zbierać szacunek ulicy w GTA 😂
Własnego ego zgubiło tego g***** oraz chęć udowodnienia ze jest kimś rodem z mafii.
A to zwykły sznycel...
Jednak zero to zero
Ania s.
Ania s. 04.08.2020, 20:11
Trzeba najpierw zdac prawko a poznien wsiadac za kolko przez takich narazeni sa normalni ludzie.....
Manuel
Manuel 04.08.2020, 20:08
A to nie jest czasami ten typ co ostatnio sprzedal ziomkow na policji
Poirgtowana
Poirgtowana 04.08.2020, 19:52
Ej Łach a z kad Ty takie informacje posiadasz? Papier na to masz? Bo bez papieru Twoje słowa są g....o warte i stają się zwykłym oczernianiem ludzi!!! A dla bardziej kumatych odbiciem piłeczki!!!! Sam żeś się zapewne wysypał na psach i na kogoś chcesz zgonic!!!!!! Pozdrawiam LUDZI 😊
Fest
Fest 05.08.2020, 06:39
Jakich ludzi grypsujacych????blaaaaaaaa haaa
Pracodawca
Pracodawca 04.08.2020, 22:47
Trafiła "KOSA" na KAMIEŃ, aż się "CHEMIKalia" polały 😂
Żal
Żal 04.08.2020, 21:20
Klaun który wychodzi z Komendy po 2h mając pełna sakiewe narkołykow ma znajomości w policji 😁
Łach
Łach 04.08.2020, 20:38
Zajmij się swoim dzieckiem 😉
Adaś
Adaś 04.08.2020, 19:33
Dilerek z Lubania. Może nauczy się że po prochach się nie jeździ 😉
Dzik
Dzik 04.08.2020, 16:23
To auto lubańskiego króla bezrobocia 😉
Hahaha
Hahaha 04.08.2020, 19:01
Lata bezrobocia wliczają mu się w lata pracy 🤣😂
Lolobolo
Lolobolo 04.08.2020, 14:53
Chyba sie ostrzega po to aby kierwca zwolnił bo na drodze jest kontrola predkosci, a nie jechał jechał jeszcze szybciej, wiec nie wiem co ma ktos za problem z ostrzeganiem
Roni
Roni 05.08.2020, 22:20
Tu nie chodzi o prędkość ludzie ! Najlepiej komentują Ci,którzy nie mają pojęcia o wypadku ! Wypadek został spowodowany nie przez kierowcę lecz przez niesprawne auto ! Najlepiej kogoś oczernić a resztę mieć gdzieś. Polecam na drugi raz być bardziej poinformowanym .
Olo
Olo 06.08.2020, 10:37
A kto kierowcą kur..... jest i choć wie że trupa ma i jeszcze nim jezdzi?
Recy
Recy 06.08.2020, 12:30
To,że auto jest niesprawne kierowca dowiedział się w trakcie jazdy. Logiki troche ludzie
Uraz
Uraz 06.08.2020, 17:56
Niesprawny pewnie był kierowca od prochów.
Blum
Blum 06.08.2020, 20:10
Niesprawny to jest Twój poziom inteligencji.
Ciekawe informacje posiadasz ,idź na reportera
Xy
Xy 07.08.2020, 09:18
Wszyscy je posiadają i wiedzą co kto gdzie i jak.
A panna głupio zapatrzona jak w misia tulisia.
kierowca
kierowca 04.08.2020, 18:43
A po cholerę ostrzegać pirata drogowego? Zapłaci mandat raz, drugi, trzeci, nałapie punktów, to szybko się nauczy jeździć. Tylko w ten sposób wyeliminuje się jeżdżących za szybko. A chyba chodzi o to, żeby na drogach było bezpieczniej. Dlatego nie ostrzegajmy o kontroli prędkości. Jadący przepisowo mandatu nie dostaną, dostaną tylko ci, którzy ją przekroczą.
Kalina
Kalina 04.08.2020, 17:57
Problem jest taki że używa się do tego celu zakazanych sygnałów. jak tak chcesz ostrzegać to się ustaw w odpowiednim miejscu przy drodze z transparentem "Uwaga Policja"
aaaaaa
aaaaaa 04.08.2020, 11:19
ładnie zaparkował
M.
M. 04.08.2020, 09:34
Progi zwalniające i może nauczyliby się jeździć przepisowo.
Onufry
Onufry 04.08.2020, 10:34
Widziałeś gdzieś progi zwalniające na drogach wojewódzkich? Takie cuda tylko i wyłącznie na drogach gminnych
:;m
:;m 04.08.2020, 08:32
Moim zdaniem jedną z kar prostujących takich delikwentów powinien być przymusowy zamknięty odwyk na koszt delikwenta lub najbliższej rodziny lub praca przymusowa ze spłatą odwyku
Jan
Jan 04.08.2020, 08:13
Komendant policji do zwolnienia bez dyskusji facet nic nie robi co chwila, nie zaden inny tylko kierowca bmw sie rozbija co to ma byc ?Co tydzien rozbite bmw 🙈
turysta
turysta 04.08.2020, 07:56
Największy gangster z Lubania K. D..... :-)
Hehe
Hehe 04.08.2020, 09:34
To jest pajac 😂
😀😀
😀😀 04.08.2020, 05:26
Marka Januszy, tak jak u dresa trzy paski i Adaś na widoku 😂😂😂😂
Big Brother
Big Brother 04.08.2020, 05:24
A jaki ruch od piątku do niedzieli ? szczególnie w godzinach między 23 a 4 rano .Średnia prędkość przez ul . Zawidowską około 140 km/h, gdzie ograniczenie jest 40 km/h . Ogólnie wekeendy w Lubaniu i okolicach w godzinach 22-4 rano bardzo aktywne . Ciekawe co do Lubania w którym nie ma żadnych atrakcji , przyciąga ludzi z całej polski . Ale Policja nie przeszkadza w promowaniu miasta , nie straszy turystów i normalnie tak jakby jej nie było .
Kit
Kit 04.08.2020, 09:34
W miejscowosci Miloszow to samo . Ciekawe czy wladza pomysli o spowalniaczach ruchu czy ktos bedzie najpierw zginac.
Łach
Łach 03.08.2020, 22:06
Gościu jakoś miesiąc temu rozwalił się na komendzie za dragi a teraz betą 🤣😂
Nie oszukasz przeznaczenia 😁
Pomówienia
Pomówienia 04.08.2020, 13:06
Podaj swoje dane jak jestes takinprzekonany ze gosc sie roz***
Jesteś bałwan
Jesteś bałwan 04.08.2020, 23:59
Mogę podać dane właściciela samochodu. Jakoś go kojarzę 😁
Beka
Beka 04.08.2020, 22:55
Konfident !!!
Będą cię *** aż ci się odechce prochu
Dziecko lepiej niech nie zna takiego ojca
Zasługuje na kogoś lepszego bo ty już jesteś dno
Adiq
Adiq 04.08.2020, 15:37
Wszyscy wiedzą ze się rozwalił.
Po Twoim nicku i stylu pisania myślę że Ty też wiesz o kogo chodzi.
Moze nawet o Twoja własną osobę.
Takie osobowości jak Ty są bardzo przewidywalne nawet po treści komentarza 😉
Arek
Arek 04.08.2020, 12:31
Przestań,,,raz do roku można sprzedać co ty za modą nie nadążasz ty widziałeś polska mafię ? Dziady,60 tki bez rozlewu krwi czeczenii przejęli Polskę śmiech na sali jak słyszę bzdury typu na zachodzie boją się Polaków to tylko chyba by altanki,i radia nie ukradli bezmuzgi a zresztą widać czym jeżdżą Ali salami obojętny Turek z kebabem ma auto 20 razy droższe od polskiego mafioza
Dyslektyk
Dyslektyk 03.08.2020, 21:27
A to nie jest to BMW na lwóweckich rejestracjach co leżało w sobotę w rowie pomiędzy Radostowem a Uniegoszczą
Łowca ***i
Łowca ***i 03.08.2020, 21:27
Zapraszam do Olszyny cala ulica wolności to jedna wielka parada ***i średnio od 22 chociaż i w dzien sie zdazy ze ktos lekko 100 sobie przeleci lecz natezenie ruchu jest duze wiec dopiero w godzinach wieczornych i nocnych mozna naprawdę zaobserwowac rekordzistow ludzi o niskim poziomie inteligencji cpunow oraz mających sie za najlepszych kierowcach świata którzy chyba dk30 mają za autostradę zczne chyba nagrywac to co sie dzieje i będę to nagłasniał bo to co sie dzieję jest naprawdę katastrofą moze jakis policjant to przeczyta i zajmą sie tym ***izmem ktorzy stworzyli bo gdyby czesciej zabierali prawka i kary byly surowe o wiele bardziej ludzie by troszkęmozs przemyśleli to jak jeżdżą pozdrawiam
Dk30
Dk30 04.08.2020, 05:42
...lisz tak, jakby to policja ustanawiała prawo i jakby od funkcjonariusza zależało zabrać, czy nie zabrać.
Litości.
ręce opadają
ręce opadają 03.08.2020, 20:58
"Bezstresowe wychowanie" zaczęło autami jeździć. Koniec świata, ratuj się kto może. Zagrożeni i piesi, i kierowcy innych aut. Czas coś z tym zrobić. Nie ma na nich bata?
Magda S.
Magda S. 03.08.2020, 19:48
A znasz tego kolesia dokładnie ?
Zły sen
Zły sen 04.08.2020, 23:34
Tego balwana z pod Tęczowej większość piko ludków zna.
Zzzzzz
Zzzzzz 03.08.2020, 19:36
Tam prosta droga i terem zabudowany pewnie ujrzał sarnę wychodząca z czyjegoś mieszkania . Dragi i brawura ale najpewniej nie potrafi jeździć .

Pozostałe