Walka z nielegalnym hazardem

  • 03.08.2020, 08:38 (aktualizacja 03.08.2020, 09:54)
  • Źródło: KPP Zgorzelec
Walka z nielegalnym hazardem

Podziel się:

Oceń:

Policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego nie odpuszczają nielegalnemu hazardowi. Ostatnio w naszym regionie zarekwirowano kolejne automaty do gier.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą realizując czynności wymierzone w walkę z nielegalnym hazardem w jednym z lokali na terenie Bogatyni zarekwirowali 3 automaty do gier. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Źródło: KPP Zgorzelec

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zenon Zarazek
Zenon Zarazek 03.08.2020, 20:31
A kiedy Lubań? Tutaj nikt się nie stawia i za spokój jest płacone na czas. Może by jednak warto?
Dobra rada
Dobra rada 03.08.2020, 10:05
Mizernie im to idzie, oni zabierają a zaraz przywożą nowe i żadnych kar nie ma. Jeżeli ukarani zostali by właściciele lokali i pracownicy to samoczynnie pozamykały by się te pseudo kasyna i wylęgarnie ćpunów

Pozostałe