Szereg zarzutów. Między innymi za włamania do pojazdów

  • 03.08.2020, 08:35 (aktualizacja 03.08.2020, 10:01)
  • Źródło: KPP Zgorzelec
Szereg zarzutów. Między innymi za włamania do pojazdów

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” z Wydziału Kryminalnego podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej w jednej z miejscowości w gminie Sulików zauważyli zaparkowany w zaroślach pojazd. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że ujawniony seat, po wcześniejszym włamaniu został skradziony z terenu Niemiec.

Przy współpracy z kolegami z Niemiec wytypowano mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze z grupy „Nysa” zatrzymali 39-latka, który trafił do zgorzeleckiej komendy.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego oraz analizy prowadzonych postępowań mężczyzna usłyszał łącznie 4 zarzuty. Podejrzany jest o włamanie do pojazd marki seat i jego kradzież, usiłowanie kradzieży volkswagena z którego ukradł portfel z dokumentami oraz kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu i zniszczenie mienia w postaci podpalenia pojazdu marki bmw.

Sąd na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec 39-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz z popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Zgorzelec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe