Kaskadowy pomiar prędkości

  • 31.07.2020, 14:20 (aktualizacja 31.07.2020, 14:29)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Kaskadowy pomiar prędkości

Podziel się:

Oceń:

31 lipca br. na terenie powiatu lubańskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze reagują, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Działania mają charakter prewencyjny, w tym m.in. uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Szczególnym nadzorem objęte są m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach).

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru swojej „kolekcji punktów karnych” kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adawra kedawra
adawra kedawra 03.08.2020, 09:42
A co z warczącymi ciulami na crossach bez tablic co po Lubaniu latają i warczą pod oknami normalnym obywatelom? Musi dojść do nieszczęścia że albo kogoś potrącą i uciekną albo ktoś nie wytrzyma i linki porozwiesza?
Anty pisowiec
Anty pisowiec 03.08.2020, 11:35
Widać że pisowiec jesteś ,to się przeprowac bliżej Ziobry i Kaczyńskiego wtedy będziesz miał spokój zamordyzm to twoja ideologia kościół ,praca,dom ...
Driver
Driver 02.08.2020, 23:18
W Pisarzowicach na blokach około 24.00 pewien leszcz Passatem rejestracja DZL. ..jeździł driftem. .i gnal ze 100km/h droga między blokami. ..Wiem kim jest. ...
Panowie Milicja. ..szanuje was. ..proszę jednak stawajcie tu przy lesie. ..^ogarniecie kwantum mandatum w jeden dzień. ...
Obywatel
Obywatel 02.08.2020, 23:01
Zaręba kolejny wypadek w niedzielę BMW 3 dlw wbiło się w podjazd do posesji komendancie policji w Lubaniu precz z tej posady jak ciebie przerasta struzem co jedyne możesz być w Biedronce strach na rower wsiadać albo po chodniku spacerować bo czuby w tanich wyeksploatowanych bemkach są bezkarni dzwon za dzwonem powinna być akcja BMW,a ty co robisz ????wynocha z zajmowanego stanowiska wynocha!!!!!
Janusz lll Sobieski
Janusz lll Sobieski 02.08.2020, 03:55
A gdyby tak zatrzymanemu motocykliście z podgiętą tablicą rejestracyjną walnąć mandacik od ręki 2k zł, zabrać dowód rejestracyjny i pstryknąć fotkę takiej tablicy?
Od razu pomiar głośności wyprutego tłumika? Co wy na to? Ogólnie to pomiar głośności jednośladu tyle że fachowy to powinien być standard przy kontroli. Ryczące wydechem chamstwo trzeba ucinać przy pierwszych objawach nie czekając na ciąg dalszy. To naprawdę skuteczne. Jeżdżę latem dwucylindrowym osiołkiem słucham i obsewuję. Mam zdanie na ten temat wyrobione latami.
Mieszkaniec Wlosienia
Mieszkaniec Wlosienia 01.08.2020, 14:23
We Wosieniu kolo krzyza za to zaden patrol nie lapal bandytow co pomimo zakazu tirami pedza przez mosty, autobusow kopalnianych z 70km/h na liczniku i osobowek co po 23:00 100km/h albo wiecej na Luban grzeja!!!! Jak sie ledwo zipiacy mostek zawali albo ktos z nas mieszkancow zginie zapewne dopiero wtedy ktos sie zainteresuje....!!!!
Hogsofwar
Hogsofwar 31.07.2020, 22:48
Zaręba to najbardziej niebezpieczne miejsce w naszym regionie !!!
Agata
Agata 31.07.2020, 20:46
Nawet w Zarębie Policja łapała koło Kościoła....
VPro
VPro 31.07.2020, 18:47
Kaskadowy pomiar? Czy może w końcu zaplanowano na odcinku Siekierczyn - Zaręba - Lubań?
obywatel
obywatel 31.07.2020, 14:48
Apelujemy do kontrolujących, aby przestrzegali zasad i ograniczeń związanych z SARS-CoV-2. Zwłaszcza osłaniania ust i nosa (używanie maseczek) podczas zakupów np. na stacjach paliw.

Pozostałe