Wznowienie bezpłatnych badań mammograficznych

  • 28.07.2020, 14:37 (aktualizacja 20.08.2020, 10:39)
  • Informacja Prasowa
Wznowienie bezpłatnych badań mammograficznych

Podziel się:

Oceń:

LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Lubań – 12 sierpnia 2020 w godzinach od 9.00 do 17.00 przy markecie Kaufland, ul. M. Kopernika 30

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

Informacja Prasowa

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Żabcia
Żabcia 07.08.2020, 00:24
Nie mam jeszcze pięćdziesiąt lat, ale chciałabym przebadać się profilaktycznie. Ile to kosztuje prywatnie ?
Krzysiek
Krzysiek 03.08.2020, 09:54
Profilaktyka w polskim wydaniu, śmiechu warte. Limit wieku. Kolejny raz brawo nfz. Program powinien być skierowany do każdej z pań. Raczysko pojawia się z roku na rok co raz to wcześniej.
Kinga
Kinga 02.08.2020, 12:44
Ks. Sławomir Marek, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach pod Strzegomiem szokuje swoimi komentarzami na Twitterze. Ostatnio orzekł, że „ …kobieta to potencjalna prostytutka”.
Niech to powie swojej matce... może się ucieszy...
Ja jej współczuję, że takiego potwora urodziła i wychowała. Matki cieszą się swoimi dziećmi, a potem okazuje się co z nich wyrasta, szczególnie po zaliczeniu seminarium.
Ania
Ania 29.07.2020, 18:08
Jeeej, jak dobrze. Teraz wszystkie kobiety do mammobusów! Mój lekarz w ramach Medipakietu cały czas przypomina o profilaktyce, a każda kobiety powyżej 50 roku życia nie może zapominać o mammografii!

Pozostałe