LPR podejmowało rowerzystkę z Polany Izerskiej

  • 28.07.2020, 08:52 (aktualizacja 28.07.2020, 09:02)
  • red.
LPR podejmowało rowerzystkę z Polany Izerskiej

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałkowe południe karkonoski GOPR zmuszony był wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby podjąć rowerzystkę, która uległa wypadkowi w okolicach Polany Izerskiej.

Jak ustaliliśmy, kobieta doznała skomplikowanego złamania nogi. 39-latka uległa wypadkowi w trudnym terenie, dlatego konieczne było podjęcie jej z miejsca wypadku na linie. Po przetransportowaniu w bezpieczne miejsce i ułożeniu kobiety w kabinie śmigłowca przetransportowano ją do szpitala.

Powoli zmienia się specyfika pracy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ostatnim czasie coraz więcej interwencji dotyczy rowerzystów, którzy ulegają wypadkom na górskich szlakach. Sytuacji nie poprawia dostępność rowerów elektrycznych, dzięki którym w góry wyjeżdżają ludzie, którzy nigdy by tam nie dotarli.

Z apelem do rowerzystów wyszedł zespół prasowy Karkonoskiego Parku Narodowego.

Rowerzysto włącz myślenie zanim zaczniesz zjazd! Sezon turystyczny w pełni! Jeżdżąc na rowerze po udostępnionych w Karkonoskim Parku Narodowym szlakach pamiętajcie, że trasy te nie są łatwe, wymagają uwagi i odrobiny wyobraźni ze strony kierującego oraz sprawnego sprzętu. Rośnie liczba wypadków rowerzystów, dlatego też wspólnie z Grupą Karkonoską GOPR apelujemy o rozsądek i uwagę w trakcie Waszych wycieczek rowerowych. Uwaga! rower szosowy może się nie sprawdzić na zjeździe z Przełęczy Karkonoskiej (sic!)!

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tradycyjny bicykl
Tradycyjny bicykl 28.07.2020, 11:10
"Sytuacji nie poprawia dostępność rowerów elektrycznych, dzięki którym w góry wyjeżdżają ludzie, którzy nigdy by tam nie dotarli"...Bardzo mądra ywaga panie redaktorze! Coraz więcej tych rozleniwionych pseudo rowerzystów na bateriorowerach co ledwie po prostym asfalcie potrafią jeździć, a gdzie w góry ! Do niedawna na szlakach byli sami prawdziwi rowerzyści z kulturą jazdy, a teraz jeżdżą i łażą piesi całą szerokością, że co chwila dzwonek żeby przejechać !
elektryktryczny bicykl
elektryktryczny bicykl 28.07.2020, 17:55
:-) Uśmiałem się. Chyba nie za bardzo wiesz, o czym piszesz, kolego. Elektryczne rowery górskie już wyparły tradycyjne w USA, Niemczech, Szwajcarii, Austrii. Za 3-4 lata nie będzie tradycyjnych rowerów górskich typu enduro w ogóle w Polsce. Muszą tylko się stać bardziej dostępne, albo Polacy zarabiać trochę więcej. Wyczynowe elektryczne rowery górskie już teraz stanowią ok. 20-30% wszystkich MTB w Górach Izerskich (ok. 70% w wypożyczalniach), za 2 lata będą stanowiły 90%. PS. I nie, nie są dla "lamusów". Wręcz przeciwnie, pozwalają jeździć wyżej, szybciej i skakać dalej profesjonalistom. Jakbyś chciał się douczyć, polecam: https://www.youtube.com/channe…
Leserzy
Leserzy 29.07.2020, 15:16
Na co Ci rower elektryczny? Bo nie Chcesz płacić OC jak za skutera? Rower jest po to aby ***ować i kondycję wyrabiać a nie siadać sraką na siodełko i manetkę naciskać. Cieniasy, cieniasy, cieniasy
prawdziwy_rowerzysta
prawdziwy_rowerzysta 29.07.2020, 16:25
Jeśli rower służy Ci tylko do tego, żeby wyrabiać kondycję, kup sobie stacjonarny. Albo wiosła najlepiej. Albo worek z piaskiem. Mi rower służy do jeżdżenia, zdobywania gór, zjeżdżania, wjeżdżania, zwiedzania, do pokonywania single tracków, do skakania - generalnie do zabawy.

Pozostałe