Podróże po kontynentach w OWD

  • 23.07.2020, 10:11 (aktualizacja 23.07.2020, 10:29)
  • OWD Lubań
Podróże po kontynentach w OWD OWD Lubań

Podziel się:

Oceń:

W Ośrodku Wsparcia Dziennego jak zawsze jest wesoło i ciekawie. Wakacyjne zajęcia świetlicowe, rozpoczęły się cyklem: „Podróże po kontynentach”. Zaplanowane zabawy mają na celu rozbudzenie u dzieci ciekawości geografią i poszerzenie wiedzy na temat krajów świata. Zaangażowanie młodych „podróżników” jest dowodem na to, że wiedza podana w atrakcyjny sposób i w interesującej formie zapisuje się w głowie łatwo i przyjemnie.

Przy okazji omawiania Afryki, uczestnicy grali na djembe, wykonywali swoje bębenki, tworzyli maski afrykańskie. Zachwyceni Australią i Oceanią przenieśli Wielką Rafę Koralową na papier, dekorowali mini deski surfingowe. Po zajęciach o Europie, każdy uczestnik wie, że jest 46 państw europejskich i poznał ich stolice. Czy Chińczycy jedzą psy? Czy w Indiach żyją Indianie? Na takie i wiele innych pytań szukali odpowiedzi podczas „podróży” po Azji. Dzieci poznały zaskakującą technikę plastyczną- malowanie herbatą. Sprawdzali czy łatwo jeść pałeczkami? To także było świetną zabawą. Powstało wiele pięknych pióropuszy gdy tematem zajęć była Ameryka Północna. Dzieci dowiedziały się ciekawostek o krajach, zwierzętach i roślinach z Ameryki Południowej. W świetlicy działo się dużo, a wszystko to, w formie zabawy, która daje wiele radości dzieciom, jednocześnie poszerzając ich horyzonty wiedzy.

 

OWD Lubań

Zdjęcia (13)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karina
Karina 02.08.2020, 21:09
Skandynawia. Jedne z najbardziej zsekularyzowanych społeczeństw świata. Do kościoła chodzi około 3 % Szwedów czy Duńczyków. Przed sklepem rower pozostawia się bez zabezpieczenia. Na plaży stoją kosze z zabawkami dla wszystkich dzieci i nic nie ginie. Jak to się dzieje?
Aga
Aga 23.07.2020, 11:40
Super pomysłowe zajęcia

Pozostałe