Powiat przekazuje 1,5 miliona na szpital

  • 22.07.2020, 11:48
  • Powiat Lubań
Powiat przekazuje 1,5 miliona na szpital

Podziel się:

Oceń:

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników zdecydowało o kolejnym dokapitalizowaniu spółki – Łużyckiego Centrum Łużyckiego sp. z o.o. o kwotę 1,5 miliona złotych. Obecnie kapitał zakładowy będzie wynosił 11 milionów 308 złotych.

Pół miliona zostanie przez szpital przeznaczone na wydatki związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Pandemia koronawirusa z dnia na dzień zmieniła nasze życie. Niespodziewanie cały system służby zdrowia stanął w obliczu wyzwań na niespotykaną dotąd skalę. W swoim regionie konkretne działania na rzecz pomocy lubańskiemu szpitalowi podjął samorząd Powiatu Lubańskiego. Stąd decyzja o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki.

– Rolą samorządu jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Dzięki tym pieniądzom zakupione zostaną niezbędne środki, które pomogą w walce koronawirusem – mówi starosta Walery Czarnecki.

Powiat Lubań

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robek
Robek 26.07.2020, 20:44
Żeby chociaż pacjenci odczuli że szpital dostał taką kasę
Ma
Ma 23.07.2020, 15:08
W czerwcu leżałem na ortopedii.Uratowano mi tam część kończyny gdzie byłem pewien,że będzie amputacja.Złego słowa o tym oddziale nie powiem i dziękuję lekarzom z tego oddziału za pomoc.A większości pacjentom wydaje się że są w hotelu a nie w szpitalu i wiecznie coś im nie pasuje co później fałszywie wpływa na negatywną ocenę szpitala.
Piguły
Piguły 23.07.2020, 10:01
W szpitalu przyjezdni ze wschodu lekarze i pielęgniarki są uprzejmiejsi, lepiej traktują pacjentów, i są mniej naburmuszeni niż nasi rodowici. Może tam najpierw nauczyć ich szacunku i etyki aby pacjenta traktowali z uprzejmością a nie jak zawraca pan nam *** to może i zdanie o szpitalu się zmieni.
Jarek
Jarek 22.07.2020, 23:39
Rolą samorządu jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.Pan starosta raczy żartować ?:
https://interwencja.polsatnews…
hans
hans 23.07.2020, 09:00
Bardzo skuteczny samorząd od lat nie radzi sobie ze sprawą ?Po co wybierać nieudaczników?
Xyz
Xyz 22.07.2020, 22:01
Skoro nie ma na leczenie to chyba na umieranie przeznaczą !
Lubańczyk
Lubańczyk 22.07.2020, 19:53
Zgadzam się że to jeden wielki cyrk, niedawno przebywała tam moja znajoma. Żenada jak to wszystko tam wygląda...więc bardzo wątpliwe jest to że to dla nas dla pacjentów.
qwertyuiop
qwertyuiop 22.07.2020, 18:18
A Personel który przez ten czas był najbardziej narażony na ekspozycję do dzisiaj nie dostał ani grosza jakiejkolwiek premii.

Nie wiem gdzie te wszystkie miliony - to wszak nie pierwsze dokapitalizowanie Szpitala w czasie pandemii. Środki do dezynfekcji dostali za darmo, spirytus z nielegalnych produkcji od Policji dostali za darmo, a ludzie z pierwszej linii frontu 0 zł. Tak się pozbywa wiernych pracowników...

W Bolesławcu Personel dostaje w obydwu Szpitalach 150% pensji za pracę w pandemii, murale wdzięczności im malują do Domu Kultury, a w Lubaniu oczywiście g*wno całe... Stażowe zabrali, socjalne zabrali, w pandemii traktują jak wycieraczkę.
Hans
Hans 22.07.2020, 12:27
Cyrk jakiś , szkoda tych pieniędzy na to coś nazywane szpitalem, nie łudźcie się drodzy pacjenci ,ze to w trosce o Was .
Pacjent
Pacjent 22.07.2020, 16:01
To żaden cyrk. To bardzo dobra decyzja Starostwa. Lubański szpital jest najlepszy w promieniu co najmniej 50 km. Żeby tylko pan Konopka nie zdecydował się odejść na emeryturę!
zulu
zulu 23.07.2020, 12:13
Rozumiem, że nie piszesz tego z pozycji pacjenta a z pozycji beneficjenta tych środków.
Hans
Hans 23.07.2020, 08:55
Można odnieść wrażenie ze jesteś Pacjentem bolesławieckiego szpitala .

Pozostałe