Przywozili metamfetaminę z Czech do Polski

  • 22.07.2020, 10:27 (aktualizacja 22.07.2020, 10:59)
  • Red.
Przywozili metamfetaminę z Czech do Polski

Podziel się:

Oceń:

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, zastosował areszt tymczasowy wobec czterech mężczyzn, mieszkańców powiatu zgorzeleckiego, podejrzanych o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyźni zajmowali się przemytem metamfetaminy z Czech do Polski.

Jak ustaliła Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, mieszkańcy okolic Zgorzelca, w wieku od 29 do 48 lat, dokonywali przywozu narkotyków z Republiki Czech na teren Polski, a następnie handlowali sprowadzonym towarem. W sumie sprowadzili do Polski blisko 1,300 gram metamfetaminy oraz pół kilograma marihuany. Wszystko o łącznej wartości ponad 136.000 zł.


Zastosowane wobec zatrzymanych mężczyzn areszty są wynikiem żmudnej pracy Prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. W procesie gromadzenia materiału dowodowego korzystano również z międzynarodowej pomocy prawnej organów ścigania Republiki Czech - informuje prokuratura.

Aresztowanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata oraz grzywna. Byli oni już wcześniej karani, w tym jeden z nich za przestępstwo związane z narkotykami.

Red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stefan
stefan 22.07.2020, 11:07
"1,300 gram" jeden gram i trzysta setnych grama? to chyba mało...

Pozostałe