Trzy lata w kolejce do kardiologa

  • 17.07.2020, 14:44 (aktualizacja 17.07.2020, 15:26)
  • red.
Trzy lata w kolejce do kardiologa

Podziel się:

Oceń:

Pani Elżbieta ma 73 lata i od dwóch lat czeka na wizytę w poradni kardiologicznej lubańskiego szpitala.Kilka dni temu otrzymała pismo, że jej wizytę przesunięto o kolejny rok. Problem w tym, że kobieta ma choroby współistniejące i powinna być pod stałą opieką specjalisty. „Traktują nas jak idiotów” - usłyszeliśmy od wzburzonego męża Pani Elżbiety.

Działalność lubańskiego szpitala potrafi budzić skrajne emocje. Od uznania u osób, które miały nieprzyjemność bywać w innych placówkach po skrajnie nieprzychylne opinie tych, którzy zderzyli się tu z przysłowiową „ścianą”.

Przed tygodniem do naszej redakcji zadzwonił wzburzony małżonek Pani Elżbiety, która od dwóch lat czeka na wizytę w poradni kardiologicznej NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu.

Żona już dwa lata czeka na tą wizytę, a teraz  jakaś Pani kierownik specjalistycznej opieki ambulatoryjnej traktuje nas jak idiotów. Jednym pismem, bez podania przyczyny, zmienia nam termin wizyty o rok do przodu. A może będzie tak uprzejma i jak będę umierał wypisze mi następne pismo, że o pięć lat przedłuża mi życie. Człowiek całe życie płaci te wszystkie składki, a tu jakaś kobieta jednym pismem takie numery wykręca. No ludzie kochani, gdzie my żyjemy, w jakim państwie? Od nas pieniądze biorą. Nie piszą nam pisma, że od dnia dzisiejszego nie pobieramy z Pańskiej emerytury składek na opiekę zdrowotną. Nie ma słowa wyjaśnienia dlaczego tak się stało. Tylko przepraszają za utrudnienia. Przeprosić za utrudnienia to mnie mogą w tramwaju, że się drzwi nie otwierają, a nie coś takiego. - usłyszeliśmy od małżonka Pani Elżbiety.

Z dalszej rozmowy wynikło, że kobieta choruje na inne choroby i powinna być pod stałą opieką kardiologa. W ten sposób, na wizytę opłacaną przez NFZ może się nigdy nie doczekać. Dlatego w tej chwili jedynym wyjściem jest opłacenie wizyty u specjalisty z własnych oszczędności.

Zwróciliśmy się z zapytaniem do NZOZ ŁCM w Lubaniu, aby wyjaśniono nam co jest przyczyną przesuwania wizyt w poradni kardiologicznej, ilu osób dotyczy ten problem i czy schorowanym pacjentom nie należy się choć słowo wyjaśnienia o przyczynach takiej decyzji.

Niestety mino upływy tygodnia i my nie doczekaliśmy się wyjaśnień.

red.

Komentarze (81)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jo
Jo 21.07.2020, 16:45
Pani Ela niech sie cieszy ze tylko 3 lata ma czekać bo bedzie jeszcze gorzej . Trzymam kciuki zeby doczekała ,bo z tym to jest problem .
Lord
Lord 20.07.2020, 17:28
Jacy obywatele tacy politycy i ich rządy
Jak nie PEŁO to PISUAR
Chory naród chora władza
PeHa
PeHa 20.07.2020, 11:01
- Żyje nam się coraz lepiej – oznajmił w Sejmie premier rządu;
- No to fajnie macie – pomyślał naród.
PS. Narcystyczny bełkot usakralnionego świętobliwie socjopaty - orzekł naczelny krajowy psychiatra
ZSRR
ZSRR 20.07.2020, 10:05
Na tej stronie były podane kolejki. Dziwnym trafem już jest brak danych. Cenzura PiS działa. Za Platformy było wszystko jawne i nic nie ukrywali 😁 a teraz ZSRR wróciła

https://terminyleczenia.nfz.go…
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 20.07.2020, 09:53
Wielkiej Polsce rzymsko-Katolickiej żadne kataklizmy już nam nie grożą, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Miłościwie Nam Panujący Prezes Polski, Jego Wysokość i Czcigodność Jarosław Kaczyński, Brat Wielkiego Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza, Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał) oraz Najwybitniejszym Premierem Powojennej Polski ewangelistą Mateuszem Morawieckim! Czuwa też nad naszym cudownym krajem Król Polski Jezus zwany Chrystusem i Jego Matka Przenajświętsza Niepokalana Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Wielki Święty Heros Cnot Wszelakich Jan Paweł Drugi Wielki!
Amen!
PS. Pandemia odeszła w historię!
Pani
Pani 19.07.2020, 22:54
Polaaaaaaakom zyje sie dobrze! Tak krzyczała p. Szydło z mowincy sejmowej .Sama słyszałam . Kurcze ,to ja tak sobie myśle czy rzad pod osłona nocy nie zmienił mi obywatelstwa ! 😲😲😲
Kola
Kola 19.07.2020, 20:56
A głosowali może na Dudę?
Nie pytają Cię o imię ...,
Nie pytają Cię o imię ..., 19.07.2020, 18:30
No tak lepiej dać 13,14,15,20 dla emerytów, górników i zasiłkowcow. Dotacje na oczko, plecaczek czy wczasy. A ludzie i tak pójdą prywatnie. W czasie pandemii „walczyli z ostrym cieniem mgły” i każdy robił zbiórkę na respiratory. Co za kraj paranoja
Jaro
Jaro 19.07.2020, 05:08
W Warszawie na Ursynowie czas oczekiwania na wizytę u kardiologa to 777 dni. Powodzenia dla pisowców.

Basia Malinowska
Basia Malinowska 18.07.2020, 21:18
Wina pisu
Do B. M.
Do B. M. 20.07.2020, 16:10
Szybciej się Pani dodzwoni do prezydenta, jak do przychodni.
Pimpuś
Pimpuś 20.07.2020, 21:26
Do naszej wielebnej pis-kukiełki na Belwederze to już nawet kabareciarze z Rosji dzwonią bezpośrednio!
O D K R Y W C A
O D K R Y W C A 19.07.2020, 20:08
Widzę, że na każdej stronie działają "Trzaski". Chodzi o to, żeby wywołać chaos w społeczeństwie. Dezinformacją udaje się podzielić społeczeństwo, którym łatwiej sterować. Polacy, nie dajcie sobie kitu wciskać !
😭
😭 20.07.2020, 09:58
Strona NFZ nie kłamie. Kolejki strasznie długie, szok.
Janusz
Janusz 20.07.2020, 09:36
Pierwszą dezinformacją było hasło "Państwo z tektury" teraz wychodzi jak było naprawdę. Proszę podaj trzy duże inwestycje w kraju które rozpoczęło i skończyło państwo PiS.
arek
arek 18.07.2020, 20:00
Nie jestem bezduszny ale jak ktoś czeka 2 lata to śmiem twierdzić że chyba ta pani nie potrzebuje kardiologa wcale.
mieszkanka
mieszkanka 20.07.2020, 11:56
To chyba jasne, że ta pani korzysta obecnie z prywatnej służby zdrowia, za którą płaci. Jednakże posiadając ubezpieczenie zdrowotne chciałaby w końcu przejść do poradni na NFZ.
panjapa
panjapa 18.07.2020, 17:25
Ten pan mąż pani Elżbiety ma jeszcze przyzwyczajenia rodem z PRL-u. Pyskować przez telefon potrafi? To niech sobie weźmie od lekarza rodzinnego spis poradni kardiologicznych, podzwoni, popyta i nie będą czekać dwa lata tylko dwa miesiące, albo krócej. Na Lubaniu świat się nie kończy. Jeżdżę do kardiologa od trzech lat do Jeleniej Góry i nie czekałem dłużej jak dwa miesiące. Nie są to wizyty prywatne, tylko finansowane z NFZ.
mieszkanka
mieszkanka 20.07.2020, 11:55
Serio? A skąd informacja, że w okolicy znajdziemy krótszą kolejkę? No chyba pani Elżbieta nie ma jechać przez pół Polski do lekarza na NFZ, bo koszt podróży wyniesie więcej niż wizyta prywatna.
Mymłon
Mymłon 18.07.2020, 16:11
Pani Elżbieta dostała 13 emeryturę więc teraz spokojnie może się zapisać prywatnie do kardiologa.
Zuzanna
Zuzanna 21.07.2020, 20:33
Pani Elżbieta dostala 13 emeryturę ze swoich pieniędzy. W przeciwieństwie do pisowskich plusów. Nie na miejscu jest podpowiadanie na co ja wydać. Bohaterowie artykułu to ludzie po siedemdziesiątce. Empatia w cenie.
Polak
Polak 18.07.2020, 15:52
Polska to najgorszy koszmar, horror do życia w Europie, ściek nie kraj, gdzie biedni emeryci nie mają na jedzenie, na leki, kilka lat czekania na wizytę u lekarza,, najgorsze szpitale, kolej, dworce, drogi, najgorsze głodowe zarobki w całej Unii Europejskiej,, oraz nędzny kaczor dyktator, nędzna marionetka kaczora duda,, 2 miliardy na TVP propaganda,, a ludzie nie mają na jedzenie, Na leki, latami czekają do lekarza to polski horror nie kraj
Gabi
Gabi 18.07.2020, 15:05
Piso rydzykowa polska złodziei i bandytow
Jacek
Jacek 18.07.2020, 14:19
W Oławie mam na 2022 rok do kardiologa to jezt PAŃSTWO POLSKIE
Lubanianka...
Lubanianka... 18.07.2020, 13:52
Sama mam chore serce, na wizyte w szpitalu ze skierowaniem na "cito" najbliższy wolny termin dostalam na dwa lata do przodu. Chodzę prywatnie, kolo czerwonego kościoła! Dlugo na wizte nie czekam ok max 10dni...
Ajq
Ajq 18.07.2020, 13:37
Jako pielegniarka potwierdzam, ze nasza państwowa ochrona zdrowia wymaga od nas duuuuuużo cierpliwości w oczrkiwaniu na wizytę u specjalisty. Tylko dlatego, ze uprosiłam kardiologa, z którym pracuję w jednym szpitalu moja mama nie musiala czekać kilka m-cy... Dramat.
Polak
Polak 18.07.2020, 12:52
Jestem po zawale,i nieczekam 3 lat do lekarza kardiologa,wizyty mam srednio co 3 miesiace,jesli pani tak dlugo czeka w luubaniu,to prosze sie zapisac w poznaniu,i prosze nie pisac takich bzdur,bo zwolennicy niedoszlego prezydenta tylko czekaja na okazje,aby atakowac wyborcow pana prezydenta dudy,mam pomysl skoro potrafia krytykowac rzad pis,to byc moze pan tr,askowski zalatwi pani wizyte bez oczekiwania w kolejce przecierz obiecal to w kampanii wyborczej,a chociaz nie zostal prezydentem to jest politykiem najwiekszej partii opozycyjnej i moze zalatwic pani wizyte w szpitalu gdzie lecza sie politycy,niech udowodni i pokaze swoim wyborcom jaki jest prawdomowny
Ewa
Ewa 21.07.2020, 20:36
Co za brednie...
Kola
Kola 19.07.2020, 20:59
Ale Pan zaciekle Dudowy..Może pan załatwi przez pana prezydenta obecnego wizytę Pani W tym roku?
😛
😛 19.07.2020, 13:01
Teresa, zjedź snickersa. Chyba mylisz lekarza rodzinnego z kardiologiem a kolejki do poszczególnych lekarzy są podane na stronie NFZ.
jz
jz 19.07.2020, 08:55
tylko ja pamietam jak pis zacząl rządzic to krzyczeli ,wręcz zapewnniali że kolejki znikna ,ale to moze byc tak jak z tymi czekami z tektury
Prawdziwy polak!
Prawdziwy polak! 18.07.2020, 18:57
W Warszawie sa jest jeszcze krotszy czas oczekiwania! Tobie sie ten zawal rzucil na
glowe! Ten caly system jest zly!! Trollu!!
widziały gały
widziały gały 18.07.2020, 15:55
Koleżko, a co Ty wysyłasz pacjentów do Trzaskowskiego? W lubańskim szpitalu też głosowali, wygrał Duda, do niego dzwońcie. Na pewno odbierze. Hahahah!!
sikorka
sikorka 18.07.2020, 12:16
Oj chyba nie jest tak zle z ta pania ,ja chodze do kardiologa od 24 lat zawsze moge zadzwonic i przesunac wizyte a jestem du....zo mlodsza od tej pani .Jezeli naprawdę jest ktos chory to nie ma problemu (kardiolog Zabrze) wiec prosze nie pisac bzdur ....pozdrawiam sikorka
Kola
Kola 19.07.2020, 21:00
Sikorski na drzewo
Krzysiek
Krzysiek 19.07.2020, 07:31
Oczywiście. Wierzę, że gdyby Pani Elżbieta zadzwoniła i poprosiła o przesunięcie wizyty o kolejny rok, nie byłoby z tym żadnego problemu. Tu NFZ zawsze stanie na wysokości zadania. Jak wygląda możliwość przesunięcia terminu w drugą stronę, to każdy normalny sam sobie odpowie. Po za tym, czy normalne jest aby przez nieudolność nfz, pacjent szukał po całej Polsce alternatywnej ścieżki dotarcia do specjalisty?
Jacek
Jacek 18.07.2020, 14:22
Bzdury to ty piszesz

Pozostałe