„Bezpieczny dojazd w ramach akcji „Bezpieczne wakacje"

  • 15.07.2020, 14:15 (aktualizacja 15.07.2020, 17:39)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
„Bezpieczny dojazd w ramach akcji „Bezpieczne wakacje"

Podziel się:

Oceń:

Lubańscy policjanci podsumowali działania, które zostały przeprowadzone na drogach naszego powiatu w ramach akcji „ Bezpieczne wakacje 2020”.

Funkcjonariusze ruchu drogowego lubańskiej komendy przeprowadzili działania prewencyjne skierowane na kierowców. W okresie wakacyjnym na drogach powiatu lubańskiego występuje wzmożony ruch pojazdów osobowych głównie w kierunku miejscowości Leśna i Świeradów-Zdrój. Wiele osób wybiera się na urlopy, rozpoczynają się wyjazdy dzieci i młodzieży na kolonie i obozy. Bez wątpienia jest to okres dodatkowych utrudnień na drogach. W związku z tym policjanci ruchu drogowego lubańskiej komendy podjęli działania profilaktyczne mające na celu zapewnienie bezpiecznej podróży uczestnikom ruchu drogowego.

Policjanci skontrolowali 43 pojazdy w tym 34 pojazdy osobowe, 4 ciężarowe, 4 autokary oraz rowerzystę. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów. Dokonali represji wobec pieszych, którzy przechodzili przez jezdnie w miejscach niewyznaczonych. Funkcjonariusze zatrzymali również 3 prawa jazdy oraz ujawniono kierującego będącego pod wpływem środka odurzającego.

Przez całe wakacje będą prowadzone wzmożone kontrole pojazdów w tym kontrole stanu trzeźwości kierowców oraz prędkości. Punkt kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzież na wakacje znajduje się na ul. Stanisława Staszica (parking) w Lubaniu. Aby zgłosić kontrolę autokaru należy zadzwonić do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu 47 8734 200 lub 47 8734 222 lub wysłać email na adres: dyż[email protected] z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem terminu kontroli. Poza tym każdy rodzic wysyłający dziecko na wycieczkę lub kolonie, czy też organizator takiego wyjazdu może skorzystać z e-usługi "Bezpieczny autobus".


Przypominamy, że każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana jest na stronie KPP w Lubaniu mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe