Strażacy pożegnali zastępcę komendanta

  • 09.07.2020, 22:13 (aktualizacja 10.07.2020, 10:31)
  • red.
Strażacy pożegnali zastępcę komendanta

Podziel się:

Oceń:

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu koledzy po fachu pożegnali mł. bryg. Adama Wilińskiego. Zastępca Komendanta PSP po 17 latach zdecydował się zakończyć służbę.

W wydarzeniu, które miało miejsce 30 czerwca wzięło udział wielu gości, w tym m.in. Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. mgr inż. Marek Kamiński.

- Każdy jest panem swojego losu i każdy decyduje o tym kiedy jest najlepszy moment żeby zakończyć swoją czynną służbę w pożarnictwie. Dał się poznać jako bardzo dobry strażak. Swoje zadania wykonywał bardzo sumiennie. Był osobą wyjątkowo lubianą przez załogę, z którą miał świetny kontakt - powiedział Komendant Powiatowy PSP w Lubaniu mł. bryg. Zbigniew Szyszło.

Młodszy brygadier Adam Wiliński nim trafił do Lubania lwią część swojej kariery zawodowej realizował w Zgorzelcu. Nic zatem dziwnego, że w uroczystej zbiórce brało udział wielu jego kolegów z przygranicznej miejscowości. Zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu oficjalnie został 22 sierpnia 2019 roku.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 2008 r., uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Dzięki sumiennej i nienagannej służbie zyskał doskonałą opinię przełożonych i w konsekwencji powierzono mu obowiązki zastępcy komendanta KP PSP w Lubaniu. Umiejętnie wykorzystywał swoje doświadczenie i wiedzę zawodową.

Odchodzący na emeryturę zastępca komendanta KP PSP w Lubaniu otrzymał liczne gratulacje, podziękowania, życzenia oraz powodzenia w realizacji nowych wyzwań oraz w życiu osobistym.

red.

Zdjęcia (30)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rgd
Rgd 10.07.2020, 12:44
Ale tytuł . Myślałem ze człowiek zmarł . Pozegnanie dobrze ze nie ostatnie .
strazak
strazak 10.07.2020, 12:01
wspaniały człowiek, kolega, komendant..

Pozostałe