Awantura na spotkaniu z Beatą Kempą

  • 09.07.2020, 17:29 (aktualizacja 09.07.2020, 18:10)
  • red.
Awantura na spotkaniu z Beatą Kempą

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj w Lubaniu miało miejsce spotkanie z europosłanką Beatą Kempą i posłanką Marzeną Machałek. W trakcie spotkania wśród zgromadzonych doszło do szarpaniny. Jedni mówili o prowokacji, drudzy o fizycznym ataku, groźbach i inwektywach. Faktem jest, że poziom emocji sięgnął zenitu.

Na spotkanie w sali konferencyjnej lubańskiego tretu przyszło kilkadziesiąt osób. W większości byli to zwolennicy urzędującego prezydenta, którzy gromko skandowali Andrzej Duda i zwyciężymy! W pewnym momencie, gdy mówiła posłanka Marzena Machałek (PiS) jeden z mężczyzn, który przyszedł na spotkanie w koszulce KONSTYTUCJA głośno wyraził swój pogląd na temat debaty prezydenckiej w Końskich.

Nie spodobało się to zgromadzonym, jeden z mężczyzn podszedł do oponenta i kilkukrotnie go uderzył. Końcówkę tego zajścia widać na nagraniu wideo poniżej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgromadzeni uspokoili się dopiero po nawoływaniach Beaty Kempy (Solidarna Polska), aby nie ulegać prowokacjom. Niestety nie zdołano ostudzić rozgrzanych emocji. Po chwili ponownie doszło do szarpaniny.

Jedna strona mówi o prowokacji, bowiem przeciwnik opcji rządzącej zrobił zdjęcie mężczyzny, który był wobec niego agresywny. Druga strona twierdzi, że zdjęcie zostało zrobione na potrzeby ewentualnego pozwu za naruszenie nietykalności cielesnej. W efekcie parę osób zareagowało agresją i padły kolejne wyzwiska oraz groźby karalne pod adresem mężczyzny, który wyrażał poglądy odmienne od zgromadzonych.

Zapis ze spotkania i cześć zajść został opublikowany w serwisie YouTube przez SKOB Lubań (min. 1:15 i 5:50).

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dopiero zdecydowana postawa organizatorki spotkania przerwała narastającą agresję. Dalsza część spotkania przebiegła już bez nerwów, ale też pytań zadanych Beacie Kempie w obecności publiczności.

Dziś udało się nam porozmawiać z Panem Bogdanem, który był celem ataku. Jak nam wyjaśniał, do udziału w spotkaniu został namówiony przez znajomego o odmiennych od jego poglądach politycznych.

Przekonywał mnie idź porozmawiaj, zadaj pytania, zobaczysz to też ludzie. I poszedłem, chciałem zapytać o plecaki dla dzieci z Syrii i nieopublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Niestety w trakcie spotkania nie przewidziano możliwości zadawania pytań, a wyrażenie swoich poglądów zakończyło się awanturą. Dopiero gdy wszyscy wyszli pozwolono mi zadać pytania. Szczegółowe odpowiedzi mam otrzymać pocztą elektroniczną.

W całej sytuacji zaskakującą i dającą do myślenia jest agresja z jaką część zwolenników Zjednoczonej Prawicy zaatakowała kogoś o odmiennych poglądach politycznych. Przed dwoma tygodniami, gdy Lubań odwiedził Grzegorz Schetyna, na podobnym spotkaniu zwolenniczka obozu rządzącego mogła swobodnie zadać pytania nie wywołując takiej agresji wśród zwolenników Koalicji Obywatelskiej. Przebieg tego spotkania możecie zobaczyć poniżej (min 10:15).

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

red.

Komentarze (115)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antonio
Antonio 22.07.2020, 07:06
Powtórka z historii lubańskiego ZNTK ma miejsce w stosunku do POLSKI. Zachwyty nad kolejnymi pisoplusami ogłupiły społeczeństwo roszczeniowe i bardzo sie spodobało aktualnej władzy, która pod wodzą niesmiertelnego "PISolenina" urzedującego w domu partii na Nowogrodzkiej prowadzi kraj do kolejnych etapów upadku . Społeczeństwo ma krótką pamięć i uwielbia być manione
Flora Bis
Flora Bis 14.07.2020, 18:06
Sekta spotyka sie w ukryciu. Nie znosi myślących inaczej niż po pisowsku. Na filmie widzę stare wygi pisowskie co to czerpią garsciami z rozkradania Rzeczypospolitej. W przeszłości też już tak było że włądza ma w dudzie dobro Polski najwyższym dobrem jest dobro PISOWSKIE i jej wyznawców
?
? 12.07.2020, 22:49
I po sprawie patriotyzm zwyciężył obcy organ. Powtórka Grunwaldu.
RS
RS 12.07.2020, 16:36
kodziarska prowokacja. Gutek słynie z prowokacji - rozmawia z kodziarzami i z prawicą. Już znamy takie osoby co też tak próbowały mieszać i robić karierę. Organizatorka Gutek za plecami Kempy która zmienia przynależność jak rękawiczki wpuściła zadymiarzy i nie zapewniła bezpieczeństwa zgromadzonym. Gutek ma na sumieniu szkalowanie PiS-u a teraz udaje prawicowca. Skandal. Nierzetelny przekaz, ktoś się bawi w dziennikarza prowokując całą sytuację.
Polak
Polak 13.07.2020, 09:09
Ten wpis nadaje się do sądu. Myślę, że Pani Ewa powinna to zrobić, bo nawet dla mnie oczywistym jest, że zawiera stek pomówień. Ponoć sam Prezydent nawołuje to zjednoczenia, a Polska jest dla wszystkich.
Rencista
Rencista 11.07.2020, 21:01
Nigdy nie bedzie dobrze jezeli na krzywde ludzka kazdy wzrusza ramionami a nie wzruszy swojego serca . Po wyborach narod pojdzie w odstawke bo poprostu nie bedzie juz ani jednemu ani drugiemu potrzebny .
JÓZEK
JÓZEK 11.07.2020, 18:11
pisiory prawdziwi chrześcijanie z SZYDŁO na czele koniec bliski waszej zabawy za kraty trza
WERA
WERA 11.07.2020, 17:17
Z obdukcji widze ,że za rafałem idą kombinatorzy ,złodzieje ,onanisci ,zboczency , pseudokatolicy -ludzie modlący sie pod figurą /jak we fraszce /,To jest elita .!Dwulicowcy , Brawo !
Jaruś
Jaruś 12.07.2020, 09:38
.... no i jeszcze: zdradzieckie mordy, kanalie co mu zabiły brata, drugi sort, chamy i hołota....
RYSIEK
RYSIEK 10.07.2020, 22:27
Duda są pieniądze i będą ,Trzaskowski NIMA I NIE BĘDZIE no i se wybierajcie !
wyborca
wyborca 14.07.2020, 19:42
Oj naiwniaki, naiwniaki. Pieniądze BYŁY!!!!!!!!
Cesiek
Cesiek 11.07.2020, 12:34
Jak zabraknie dodrukujemy. Przygotujcie swoje dzieci i wnuki na spłacanie długów bo z pustego to nawet Salomon....
Wasz prezydent
Rafał ma mój głos
Rafał ma mój głos 10.07.2020, 21:21
Oglądam filmik już drugi raz i wyraźnie słychać TRZASK!!!!!!
NKw...
NKw... 10.07.2020, 20:53
Nie moge juz czytac jak jest chwalony Rafał ,---kto na niego głosuje ? Na pewno to nie sa Polacy ,a juz napewno nie patrioci ! Pluja na Polska flage ,bluznia na hymn _Mazurka ........ chca sojuszu Z Niemcami ,Rosja ..na kolankach .Kiedyś tak postepowali zdrajcy narodu..Zalatuje czerwonica. Popieraja ***i ,zboków ,porabancow.
Heniek
Heniek 11.07.2020, 18:54
Mam nadzieje że nie kupujesz niemieckich produktów, niemieckim samochodem nie jeździsz.. bo prawdziwemu Polakowi nie wypada..
Jola
Jola 12.07.2020, 20:09
Na Ukrainie będzie pedalowac
Bonewentura
Bonewentura 10.07.2020, 20:22
Pis-Polska święta katolicka, zapita, sprzedajna, skorumpowania, z gębą wypchaną frazesami, antysemicka, antyniemiecka, antyrosyjska, antyludzka – pod obrazkiem Najświętszej Panienki Zawsze Dziewicy
o.Misjonarz
o.Misjonarz 10.07.2020, 19:44
Rafał Trzaskowski odniósł się do wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla "Radia Maryja". Prezes PiS stwierdził, że kandydat KO "najwyraźniej nie ma polskiej duszy".
- To nie pan decyduje, kto jest patriotą, i jak wygląda polska rodzina, to nie pan decyduje, kto ma polską duszę - oświadczył kandydat KO.
===========
Jak to nie. Kur***l decyduje kto jest jako "drugi sort", kto należy do chamów i hołoty.... a nawet kto ma jaką duszę. Od toruńskiego ojca dyrektora pozyskał te kwalifikacje.
Honoratka
Honoratka 10.07.2020, 18:24
"Jestem człowiekiem honoru!" - ogłosił Andrzej Duda na wiecu wyborczym.
==========
Czy ktoś od kilku lat pod butem Kurdupla może mieć coś wspólnego z honorem?
Szko..
Szko.. 10.07.2020, 22:40
Pokaż honor pod niemieckim butem.
fak
fak 10.07.2020, 20:55
Honoratka jesteś tak mała ,że nawet do niego nie siegniesz!
Sylwana
Sylwana 10.07.2020, 17:28
Skoro tak pan Andrzej D. lubi grzebać w przeszliście i ludzkich życiorysach niech no pogrzebie a właściwie obnaży coś ze swojego.
===========
Z oficjalnych dokumentów, do których dotarli dziennikarze, wynika, że uchwałą z 19 grudnia 2003 r. rada adwokacka odmówiła wpisania Andrzeja Dudy na listę aplikantów adwokackich, ‘albowiem nie uzyskał wymaganego minimum punktów na etapie testu pisemnego’". We wspomnianym teście Andrzej Duda zdobył 67 punktów, podczas gdy minimum wynosiło 85 punktów.
"To bardzo mierny wynik świadczący niestety o niskiej wiedzy ówczesnego magistra Andrzeja Dudy" - komentuje w rozmowie z autorem publikacji Adamem Zadwornym doświadczony szczeciński adwokat Włodzimierz Łyczywek, dziekan szczecińskiej adwokatury, w przeszłości członek Naczelnej Rady Adwokackiej, w zawodzie od pół wieku.
Andrzej Duda po wyborach parlamentarnych w 2005 r. został ekspertem od legislacji klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. 1 sierpnia 2006 r. premier Jarosław Kaczyński powołał go na stanowisko wiceministra sprawiedliwości. Tak zaczęła się jego kariera polityczna.
O jego wartości merytorycznej jego doktoratu nieciekawą opinie wyrażał też jego promotor.
========
To typ bufona!
RS
RS 12.07.2020, 16:38
MIERNE INFORMACJE TYPOWE DLA BUFONA. ŚMIERDZI KODEM
ja
ja 10.07.2020, 20:58
No widzisz komuchy go nie poparły ,prawde mówisz .Było kidys takie powidzenie pusciutka sylwano .Najlepszy adwokat to syn adwokata.
PWM
PWM 10.07.2020, 16:12
Czy na filmie z panem Rowińskim, tuż u jego boku, co prawda lewego stoi pan zastępca Wójta minionego?. Czy ten pan ma "plana" i wierzy, że nadejdzie "dobra zmiana"?
Zbys
Zbys 10.07.2020, 22:38
On zawsze na coś liczy.
OK
OK 10.07.2020, 15:27
Tylko i wyłącznie PIS i A DUDA. Nigdy już PO.
ja
ja 10.07.2020, 15:20
Kto na tego Trazskowskiego głosuje ?Chyba idioci ? PO z nim rządziła 8 lat naobiecywali ,że dadza i wszystko pozabierali i posprzedawali .NIEMIEC przyjdzie jak on wygra wprowadzi swoje towary ,a my ,wy bedziecie kwiczec .Dziś na RMF był sztabowiec Trzaskowskiego ,nie odpowiedział na ,żadne finansowe pytanie .Wił sie jak piskorz .zachowywał sie jak duren .Miał pretensje do dziennikarza ,że daje mu trudne pytania .JAJA DOSŁOWNIE .POOGLADAJCIE SOBIE W NECIE .NApewno po programie Rafał dał mu kopa !Ale co on mógł .IDIOCI .
?
? 10.07.2020, 22:34
Przyjdzie czas może zrozumieją co to za typ.Gość zaprzeczał ze był posłem i głosował za podwyższeniem wieku emerytalnego kłamca jak PO.
Barbara
Barbara 10.07.2020, 18:48
Człowielu,dlaczego w Tobie tyle jadu? Wyluzuj,każdy ma prawo do swoich poglądów
ja
ja 10.07.2020, 21:03
To nie jad to zycie ,bo pamietam komune i pamietam tzw.wolna Polske po 90 roku .I dzis słuchałem jak ciemniak nie mógł odpowidzieć na kazde redaktora pytanie .Trzaskowski jednak nie dał mu kopa .
Wyborca
Wyborca 10.07.2020, 16:12
Typowy zwolennik pis. Jak ktos ma inne zdanie niz on to od razu wyzywa. Dlatego pół Polski was nie lubi. Jak ciebie nazwac? Bo znajdzie sie cos w słowniku wyrazow niecenzuralnych.
Ivo
Ivo 10.07.2020, 14:10
Hi hi hi ale chorzy ludzie! O politycznych przygłupów się mało nie biją . Jeszcze trochę i sami się od środka wykończymy. Te same mordy zasiadają od 30-stu lat w sejmie i tylko jedno we łbach - kotyto. :)
Men
Men 10.07.2020, 12:59
Takiego rozdawnictwa to jeszcze w Polsce nie było . Jeszcze troche to pracujacym tylko laska prezesa zostanie w kieszeni a nic nierobiacych prezes ozłoci !
Kris
Kris 13.07.2020, 00:23
A w innych cywilizowanych krajach to też rozdawnictwo? Wszędzie są programy pro rodzinne i nikt tego nie kwestionuje, bez względu na sytuacje ekonomiczną. Podatnik nic na tym nie traci, bo podatki idą na rozwój kraju. Ja nie mam nic przeciwko żeby pomóc rodzinom i biedniejszym nawet jak bym miał stracić.
😭
😭 10.07.2020, 16:20
Dokładnie jako pracujący na te obietnice nie mam nic a PiS szasta na lewo i prawo a ceny rosną najszybciej w Europie.
Kris
Kris 13.07.2020, 00:27
Trzeba być solidarnym
ja
ja 10.07.2020, 15:22
Ty jestes tak naiwny czy głupi ,Trzaskowski jeszcze wiecej obiecuje nie słuchasz radia ,TV ,nie czytasz gazet /nawet FAKT NIEMIECKI o tym pisze .
Komuch
Komuch 10.07.2020, 17:04
No jakby tak na szalę położył te obiecanki to Dusuś przelicytował nie tylko Trzaskowskiego ale wszystkich Pierwszych Sekretarzy od wyzwolenia kraju.
dudus
dudus 11.07.2020, 17:19
Te Komuch wy....do ZSRR .Juzdośc nakradliscie wPRL.
fizjol
fizjol 10.07.2020, 12:52
Obywatel Duda stracił juź orientacje co gdzie i komu naobiecywał i sztab jego po każdym wiecu odtwarza nagrania i wprowadza ewidencję obiecanek do specjalnej kroniki wyborczej.

Pozostałe