Kolejna kolizja na feralnym łuku drogi w Zarębie

  • 09.07.2020, 10:59 (aktualizacja 09.07.2020, 11:38)
  • red.
Kolejna kolizja na feralnym łuku drogi w Zarębie

Podziel się:

Oceń:

Kilka dni temu zwracaliśmy uwagę, że w jednym z miejsc na drodze prowadzącej przez Zarębę zaskakująco często dochodzi do zdarzeń drogowych. Wczoraj około 19:30 rozbiło się tam kolejne auto.

Dotyczy to odcinka drogi między pawilonem handlowym a zjazdem w kierunku bocznicy kolejowej, w rejonie skrzyżowania ul. Słowackiego i Konopnickiej w Zarębie. W ciągu paru miesięcy w miejscu tym doszło do kilku kolizji, w tym dwóch z udziałem trzech aut.

Wczoraj o 19:30 kolejny kierowca stracił kontrolę nad pojazdem na feralnym łuku drogi. Z policyjnej notatki wynika, że 22- latek prowadzący BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Auto wpadło w poślizg i uderzyło w ogrodzenie posesji. W wyniku kolizji 18-letnia pasażerka pojazdu odniosła jedynie obrażenia w postaci zadrapania czoła. Kierujący był trzeźwy i został ukarany mandatem karnym.

Faktem jest, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Jednak na jego obronę należy dodać, że prowadził auto z napędem na tylną oś, chwilę wcześniej spadł deszcz, który jedynie zmoczył nawierzchnię asfaltu, a nie spłukał zgromadzonego na drodze kurzu. W efekcie powierzchnia asfaltu była tak śliska, że po jej powierzchni można było się ślizgać idąc w butach z podeszwą do górskich wędrówek.

Co może być przyczyną, że akurat w tym miejscu częściej niż gdzie indziej dochodzi do wypadków drogowych?

Jeden z naszych rozmówców zwrócił uwagę na fakt, że w pobliżu znajduje się wyjazd z drogi podporządkowanej, z której korzystają ciężarówki wożące bazalt z placu załadunkowego przy bocznicy kolejowej. Według naszego rozmówcy naniesiony kurz w połączeniu z małym opadem deszczu tworzy na asfalcie niewidoczną warstwę błota i właśnie to może być przyczyną większej ilości wypadków w tym miejscu.

red.

Zdjęcia (4)

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lol
lol 26.07.2020, 12:20
W Karłowicach jest taki głupol, ale policji tu nie widać. Byle by w kogoś idiota nie wjechał.
Łukasz
Łukasz 13.07.2020, 01:47
Co wy ludzie gadacie za farmazony jaki kurz jaki olej myślicie za nim coś napiszecie?????
S***syn dorwał BMW i wielki mistrz kierownicy cwaniak za dyche. Gamoinu autem szczególnie z tylnim napędem trzeba umieć jeździć tępaku to nie tak jak byś *** rysorakiem w pokoju po dywanie jezdził.
Nie masz wprawy to nie ***j palancie.
Chcesz to mogę cię trochę podszkolić ale nie po to żebyś złoty cztery wchodził w ten zakręt i wyszedł z niego tylko żebyś umiał panować nad autem. Bo w ten zakręt można pokonać przy 160km na godzinę tylko podstawa trzeba umieć panować nad autem.
Robiłem auto w garażu i słyszałem jak ***łes i ją piłowałeś mało motor ci nie wyskoczył z ramy.
Ludziska to nie ma znaczenia jakim jechał autem czy to BWM czy Renault.
Jak się nie ma pojęcia to się roz*** każdym autem a nawet i rowerem
Cyklista
Cyklista 12.07.2020, 12:01
A ten i**** z tym srebrniakiem znany z tego że szalał - i się doszalał. Taki los czeka wszystkich idiotów szalejących w swoich BMW.
tomek
tomek 11.07.2020, 16:39
kawa masz racie kolejny głupol za kółkiem dobrej pały i ***
Tak pytam
Tak pytam 11.07.2020, 03:24
Czy autor odszczeka ten bzdurny tekst?
Kiero
Kiero 11.07.2020, 00:34
Kijowej tancerce majtki w kroku przeszkadzają!!!!!!!!! Jadąc z prędkością przepisową nie ma opcji, aby w tym miejscu cokolwiek się stało. Ale jak się ma BMW i fantazję szeroko rozumianą, to kończy się na płocie, w najgorszym wypadku na aucie jadącym z przeciwka. Wiek kierowcy tłumaczy samo za siebie................. Panowie, jeśli szukacie adrenaliny polecam tory wyścigowe, a nie drogi publiczne i szukanie winnego, że auto wylądowało na płocie.
kawa
kawa 10.07.2020, 00:53
,, Jednak na jego obronę należy dodać, że prowadził auto z napędem na tylną oś" używając takich argumętów można tłumaczyć - wbiłem nóż za głęboko bo myślałem, że skóra była twardsza. Jestem 50+ BMkami jeżdże od 25 lat , jeździłem w różnych warunkach i terenach, wiem jak te auta się zachowują, nigdy nie miałem żadnego zdażenia. Proszę nie tłumaczyć czyjejś głupoty czy brawury napędem ta tylną oś . Polecam taczkę z napędem na przednią oś i pchana przez osła.
Maciej
Maciej 09.07.2020, 22:21
Temat był już powielany i wcześniej ktoś mądrze powiedział że właściciel domu rozlewa olej żeby zwolnić cwaniaków właśnie w ten sposób. Dlaczego nikt się tym nie interesuje wreszcie ktoś zginie .olej rozlany na zakręcie a szukacie winy w młodym kierowcy
Mario
Mario 10.07.2020, 19:52
Oleju to kierowca niema w głowie
Mario
Mario 09.07.2020, 21:40
BMW niezły złomik nawet poduchy nie odpaliły lub ich po prostu niema
Młoda obserwatorka
Młoda obserwatorka 09.07.2020, 18:55
Do Pana abc ,bza to Ty jesteś pewnie z tych idiotów co jak depnie pod remizą to myśli, że wszystkie dziewoje będą jego , haha pozdro
Prem
Prem 09.07.2020, 18:20
Na jego obronę???.. Puknij się w leb.. A gdyby poboczem szły dzieci??.. Powinni zabrać mu prawko
xyz
xyz 09.07.2020, 18:11
Jaki problem zrobić z jednej i drugiej strony zakrętu progi zwalniające, ale nie montowane, tylko wylewane, tak jak czasem robi się podniesione przejścia dla pieszych. A swoja drogą, to d..a, a nie kierowca, skoro nie potrafi jechać latem z prędkością taką, żevto on panuje nad autem, a nie na odwrót. Tatusiu, nie bmw, ale bmx trzeba było mu kupić.
Piotr
Piotr 09.07.2020, 18:05
Kto pisał ten arytkuł?????!!!! Dlaczego redaktor broni pirata drogowego ???? Kto wpadł na pomysł wstawić artukuł o takiej treci ? ELubaniu popraw się!!!!
Trykot
Trykot 09.07.2020, 17:48
A ten "osiełek" w srebrnym to już słynął z ostrej jazdy! Czyli nosił, nosił (wilk razy kilka) i ponieśli ...
Heniek
Heniek 09.07.2020, 17:11
Auto próbuje zrobić z nas idiotów tłumacząc kierowcę. Jedyne racjonalne wyjaśnienie zdarzenia to 22 lat +BMW=WYPADEK!!!
Patryk
Patryk 09.07.2020, 16:27
Hehe... Ferelnym łuku drogi... DOBRE !!! Ferelni to są te małoletnie z....y genetyczne, których rodzice kupują BeEmWee na urodzinki. Wróćcie pamięcią 2 lata temu niedaleko tego miejsca dwóch 18 letnich gówni...y właśnie BeEmWee 3 po deszczu szalało po Zarębie i prawie zabili chłopaka przy ogrodzeniu. Gdyby nie odskoczył do tyłu w ostatniej sekundzie rozgnietli by jego na kwaśne jabłko pod jego domem. Znam jego osobiście, do tej pory leczy się po tym zajściu. Już 2 lata !!! Widzę, że syn znajomego autora jechał tym autem dlatego taka ładna jego obrona. NA TO NIE MA WYTŁUMACZENIA, TYLKO STERYLIZACJA JAK NAPISAŁ KTOŚ POPRZEDNIO !!! Nagrali się na Ps4 i Xbox a później na drogę i cheja. Ale tu działa inne prawo i ooo ... Bummm !!!! Dla gnoji 15k ubezpieczenia na Bmw, Audi, lub inne "ego" bez możliwości kombinacji lub 1k ale na Matiza. Wtedy może nauczyli by się jeździć. Chodzę często tamtędy i ok 90% idiotów przeważnie w Bmw, Audi gna przez Zarębę, Siekierczyn i pewnie gdzie indziej też bez znaczenia. Każde droga na świecie jest niebezpieczna gdy za kółkiem świeci : Mózgu nie stwierdzono - Check Head Engine !!! Po co mi musk mam dress i BeeEmmWeeeeee , z drogi śledzie łepek w bumie jedzie !!!!
Kammil
Kammil 09.07.2020, 16:23
Bardzo ładnie :) wczoraj po lubaniu tez z******** może teraz idiota sie nauczy
Halka
Halka 09.07.2020, 17:51
B-ez M-ózgu W-ariaty
ala
ala 09.07.2020, 16:19
bmka tatusia, ********* obok i można świat doganiać
Jan
Jan 09.07.2020, 16:07
Na jego obronę to można mówić jakby był tam rozlany olej albo smar, czyli coś czego się nie spodziewasz. A fizyka mówi Ek= m razy v2 /2, gdzie V do kwadratu.
Młoda obserwatorka
Młoda obserwatorka 09.07.2020, 15:07
Do wszystkich pajaców!!! Myślicie, że jak ************* z ************ obok to jej kuciapa zmięknie i wam p...y da? No większość młodych sebiksów w BMW ubezpieczonym na tatusia (bo sam by dużo nie dał rady zapłacić ubezpieczenia to na starego ubezpieczeniu jedzie) myśleli, że jest królem drogi i panem przestworzy . Nie dziwię się , że marka BMW kojarzona jest teraz z takimi ********* mózgowymi . Sama mam te 22 lata ale jak jeżdżę i widzę to co na drogach się dzieje to aż krew zalewa , wszystkich tych pisał się boże driverów bym ***** bo **** nimi ale niebezpieczeństwo dla innych powodują. ,, Chcesz adventure? Wsadź sobie rękę są blender,,
abc
abc 09.07.2020, 17:13
Niby masz 22 lata a wypowiadasz się właśnie jak taka typowo niedo***, gratuluje.
Pan Tadeusz
Pan Tadeusz 10.07.2020, 09:15
Nie ze*** się tylko bo mama będzie musiała ci pieluchę z 500 plus kupić i zmienić;) . Co ty *** nauczyciel może ty też tak ***sz BMW ojca i co bolą oczy że ktoś negatywnie komentuje . Brak słów idź do mamy lub taty niech da ci lizaka i mleka z cyca uspokój się xD . Kozak w necie *** w świecie ..... .. . Do Czegoś o nazwie abc.

Pozostałe