Gdzie wybrać się nad wodę w naszej okolicy?

  • 08.07.2020, 09:51
  • Red.
Gdzie wybrać się nad wodę w naszej okolicy?

Podziel się:

Oceń:

Latem w upalne dni chętnie wypoczywamy nad wodą. Gdzie w naszej okolicy można skorzystać z kąpieliska?

W Lubaniu najmłodsi mieszkańcy mogą skorzystać z wodnego placu zabaw, który czynny jest codziennie od 10:00 do 19:30. Ze względu na reżim sanitarny wejścia zostały zaplanowane o konkretnych godzinach: 10:00, 12:30, 15:00, 17:30, a czas pobytu ograniczony do 2 godzin. Wstęp kosztuje 5 zł. Na wodnym placu zabaw atrakcje czekają na młodsze i starsze dzieci. Pierwsza strefa to miejsce dla najmłodszych, znajdują się tam bardzo bezpieczne urządzenia, gdzie rodzice będą mogli przebywać ze swoimi pociechami. Druga strefa jest już dla dzieci starszych, znajdują się tam trzy zjeżdżalnie. Dwie jednoosobowe i jedna trzyosobowa. Na zjeżdżalniach obowiązują ograniczenia, kryterium jest umiejętność pływania i wzrost 80 cm oraz 160 cm. Na odwiedzających czeka obsługa ratownicza, techniczna i kasowa. 

W powiecie lubańskim ogromną popularnością cieszy się również Zbiornik Leśniański. Znajdziemy tam mnóstwo dzikich kąpielisk, jak i zorganizowane plaże z infrastrukturą. Chętnie odwiedzanymi miejscami są Plaża Czocha i Przystań żeglarska IZERY. W miejscach tych można skorzystać z atrakcji takich jak kajaki, rowery wodne, żaglówki czy łódki wiosłowe. Kolejnym doskonałym miejscem na wypoczynek z rodziną jest plaża na Ośrodku Rajsko w Bożkowicach. W okolicy są również dodatkowe atrakcje takie jak Zamek Czocha, Park Ciemnego Nieba czy Zapora Leśniańska. Nad Zbiornik Leśniański można przyjechać również z rodziną pod namioty czy camping, grillować, łowić ryby i odpoczywać na łonie natury.

Również popularnością cieszy się położony nieco dalej Zbiornik Złotnicki. Tam również znajdziemy dzikie kąpieliska jak i plaże np. w miejscowości Karłowice. Ciekawe miejsce nad tym jeziorem to plaża przy kurorcie Złoty Potok. Jeśli wybierzecie się nad wodę z całą rodziną to na pewno nie będzie się w tym miejscu nudzić. Na dzieci czekają place zabaw, wypożyczalnia sprzętów wodnych, a na dorosłych grill czy boisko do siatkówki. 

Powiat zgorzelecki

Nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy latem korzystali z odkrytego basenu w Zgorzelcu. W tym roku obiekt, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne będzie nieczynny. W zmian otwarty całe wakacje pozostanie basen kryty

Godziny otwarcia obiektu:
Od poniedziałku do piątku: 10.00 – 22.00 (pierwsza godzina dla osób w wieku 60+)
W sobotę i niedzielę: 10.00 – 20.00 (pierwsza godzina dla osób w wieku 60+)

W związku z obostrzeniami, które nadal obowiązują, zmieniły się nieco zasady sanitarne funkcjonowania obiektu. Oto najważniejsze z nich:
* Bezpośrednio przed kasą może znajdować się 1 osoba.
* W hali pływalni może przebywać jednocześnie max. 35 osób.
* W holu głównym oraz przebieralniach i szatni obowiązuje nakaz noszenia maseczki (maseczkę ściągamy przed zamknięciem szafki i udaniem się pod prysznic).
* Należy zachować dystans zarówno w kolejkach, szatniach, pod natryskami i w hali basenowej – odległość co najmniej 2-metry.
* Na jednym torze pływać mogą maksymalnie 4 osoby.
* Przed wejściem na halę basenową należy umyć całe ciało wodą z mydłem.
* Po zakończeniu wizyty nie zamykamy szafek basenowych na klucz – będą dezynfekowane.

Kryty basen, który chętnie odwiedzają mieszkańcy naszego regionu znajduje się również w Görlitz i nazywa się Neisse-Bad. Znajdziemy tam duży i głęboki basen oraz dwa mniejsze dla osób uczących się dopiero pływać oraz dzieci. Basen został ponownie uruchomiony w czerwcu i jest czynny w godzinach od 6 rano do 22. 

Jeśli lubicie otwarte akweny wodne to na pewno spodoba się Wam położone w pobliżu Görlitz jezioro Berzdorfer See. To idealne miejsce nie tylko dla plażowiczów, ale również dla osób chcących uprawiać windsurfing, popływać na kajaku czy żaglówką. W ciągu kilku lat nad jeziorem powstała ciekawa infrastruktura. Znajdziemy tam kilka miejsc na kąpiel, dzikie jak i dwie plaże strzeżone. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy, jest zaplecze sanitarne, budki z jedzeniem czy place zabaw dla dzieci. Oprócz tego ścieżki rowerowe, spacerowe i przystań dla żaglówek. 

Nieco dalej bo w Czechach, a dokładnie w miejscowości Hradek nad Nysą, na Trójstyku znajduje się kameralne, sztuczne jezioro i ośrodek wypoczynkowy Kristyna. Miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Czech, Polski i Niemiec. W ubiegłym roku obiekt został zmodernizowane, plaże zyskały nowy piasek, pojawiło się kilka dodatkowych atrakcji. Znajdziemy tam zarówno pole campingowe jak i możliwość wynajęcia domku letniskowe. Można skorzystać ze ścieżek rowerowych, spacerowych, boiska do siatkówki, dzieci z dmuchańców czy placu zabaw. A fani sportów wodnych mogą wynająć kajak. Jezioro otoczone jest zielenią, a w pobliżu płynie Nysa. 

Powiat bolesławiecki 

W Bolesławcu możemy odwiedzić Ośrodek Rekreacyjno - Wypoczynkowy "Leśny Potok"  gdzie znajduje się basen dla osób chcących pływać, staw gdzie można łowić ryby, są dwa korty tenisowe oraz zadaszone miejsce na grilla. Na ośrodku można skorzystać również z przebieralni, toalety i prysznica. Nad bezpieczeństwem pływających czuwają ratownicy.

Od 22 czerwca swoją działalności wznowiły również Termy Bolesławieckie. Można skorzystać ze strefy basenowej oraz sauny. Jest to jednak basen kryty. Natomiast od 1 lipca ponownie został otwarty w Bolesławcu Park Wodny Orka, który czynny jest codziennie w godz. 9 -21. Na dzieci i młodzież do lat 18 czekają promocyjne ceny biletów od poniedziałku do piątku do godz. 16. Za wstęp zapłacą 8 zł za 1 h i 12 zł za 2 h. Natomiast dorośli oprócz basenów mogą skorzystać z sauny czy siłowni. Miejsce, chociaż jako pływalnia kryta, powinna przypaść wielu osobom do gustu. 

Natomiast tych, którzy preferują latem pływanie "pod gołym niebem" proponujemy odwiedzenie niedawno otwartego basenu o rozmiarach olimpijskich w Gromadce. Oprócz dużego basenu znajdziemy tam również brodzik dla dzieci. Dwoje ratowników czuwa nad bezpieczeństwem pływających. Na odwiedzających czeka dużo miejsca wokół basenu na odpoczynek i niskie ceny biletów. Dla dzieci 3 zł za cały dzień pobytu, dla dorosłych 5 zł. Bilet jest ważny przez cały dzień. Basen czynny codziennie od 11 do 19. Przed wejściem na obiekt każdemu uczestnikowi, zgodnie z zaleceniami sanepidu, mierzona jest temperatura.

Powiat lwówecki

Podczas gdy w Lwówku Śląskim wciąż trwa wykańczanie basenu zewnętrznego i wciąż nie znamy daty jego otwarcia, na popularności wśród mieszkańców zyskuje kąpielisko w Rakowicach Małych - Bahama Wake. Nad Jeziorem Rakowieckim znajdziemy nie tylko piękną plażę, ale również wypożyczalnię sprzętu i wyciąg do sportów wodnych, strefę relaksu, czy bar. To miejsce odwiedza coraz więcej mieszkańców naszej okolicy, a jak piszą sami właściciele BahamaWAKE to najbardziej zajawkowe miejsce na mapie dolnego śląska.

Jeżeli w naszym zestawieniu pominęliśmy miejsca godne uwagi prosimy o dopisywanie ich w komentarzach pod tekstem.

 

Red.

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Normmalna
Normmalna 09.07.2020, 15:15
Panie kiciuś byłam w tamtym roku kilkakrotnie i nie byłam zadowolona, że dwójka starszych ludzi najprawdopodobniej małżeństwo chodziło nago pomiędzy dziećmi , sory ale trochę przesada , niech już SB leżą nago ale błagam niech się nie podnoszą ! :)
Krzysiek
Krzysiek 10.07.2020, 00:04
Zdaje się, że to my jesteśmy tam gośćmi a nie odwrotnie. Szanujmy zatem zasady tam panujące. Jak się nie podoba, to zawsze można zażyć błogiej kąpieli w Kwisie lub skorzystać z parku basenowego na Kamiennej Górze. Tu golasa nie zobaczysz.
Prezes
Prezes 09.07.2020, 14:29
Chłopie jak lubisz popisywać się swoimi jajami to rób to w domu przed żoną...mi ich nie pokazuj bo wyglądasz wtedy jak zwykły oblech...
Kinga
Kinga 11.07.2020, 16:26
A ty na tym świecie pojawiłeś się bez jaj?
regent
regent 09.07.2020, 08:22
Czy ktoś się zastanawia nad tym, co wypisuje? :"W tym roku obiekt (basen odkryty), ze względu na zagrożenie epidemiologiczne będzie nieczynny. W zmian otwarty całe wakacje pozostanie basen kryty". To znaczy że wirus nie lubi przestrzeni zamkniętych (basen kryty), ale w otwartych już wprost szaleje :) .A w innym przypadku możemy swobodnie chodzić po lesie, ale już w sklepie trzeba mieć szmatę na twarzy. Gdzie sens....?
Ed
Ed 08.07.2020, 23:21
Berzdorfer See , Bahama Wake, Kaolin ;) Czocha, Bożkowice i inny syf odpada
Witek
Witek 08.07.2020, 22:07
Glinianka w Olszynie to było najpiekniejsze miejsce -szkoda ?
Halina S
Halina S 08.07.2020, 17:45
Plaża Czocha.najpiękniejsze miejsce
🏊
🏊 08.07.2020, 18:52
Tylko czy już ścieki nie są tam spuszczane przy plaży, jak w zeszłym sezonie
Wellas
Wellas 11.07.2020, 16:27
Spuszczane są ale tylko nocą...
Igor
Igor 08.07.2020, 21:03
są TOITOI'e i zaufany pracownik :)
Będzie na sąsiada / przecież rzeka przepływa to czyści się samo..
Białkowski
Białkowski 08.07.2020, 17:39
A basen w Siekierczynie?Syf od 20 lat a władze co tydzień tam imprezują z kulturą z butelkami pod stołem
Małgorzata
Małgorzata 08.07.2020, 17:25
Bahama Wake 😂😂😂😂😂 ale wiocha 🤢🤢🤮🤮🤮🤮🤮🤢🤢
🐈Kot prezesa
🐈Kot prezesa 08.07.2020, 14:25
Bersdorf See 😉😉😉 można sobie poleżeć na golaska i żaden karakan nie umoralnia a jechowe nie noszą ulotek zachęcając do poparcia Adriana🤥🤥🤥.
Czysto i nie płyną ścieki 🙂🙂🙂 Polecam
berzdorf-syff
berzdorf-syff 10.07.2020, 22:46
syf, pasożyty, pijawki, kolorowi, golasy, nie polecam, no i wspomaga się niemiecką gospodarkę a nie naszą
Igor
Igor 08.07.2020, 16:33
Mníšek -Fojtka - cisza spokój.
Normalna
Normalna 08.07.2020, 16:04
Bez przesady z tym gołąbkiem , nie wszędzie ludzie chcą oglądać czyjeś *** i ***y w negliżu, oczywiście można na plaży dla nudystów a nie w pierwszym lepszym miejscu nad jeziorem , to już nie chodzi o sprawy moralne ale o szacunek do innych Panie Kocie. Pozdrawiam
Pies Bezpański
Pies Bezpański 08.07.2020, 15:38
A Ty nawet w komentarzu o kąpieliskach musisz politykę wciskać?. Wyluzuj trochę.
🐈🐈Kiciuś
🐈🐈Kiciuś 08.07.2020, 21:28
Bo tam jest to legalne i nikt na to uwagi nie zwraca oraz żaden z metra cięty pan nie mówi narodowi jak mają chodzić ubrani i w co wierzyć. Ja sobie lubię tak poleżeć i zapraszam terenie, niech na tamtym terenie się wyluzuje i zobaczy że można żyć lepiej 😁😁😄😄

Pozostałe