Łap deszczówkę i złóż wniosek o 5 tys. zł dotacji

  • 05.07.2020, 07:17 (aktualizacja 05.07.2020, 08:45)
  • Źródło: Red.
Łap deszczówkę i złóż wniosek o 5 tys. zł dotacji Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W tym tygodniu, 1 lipca ruszył program "Moja woda". Jego celem jest zwiększenie retencji wody na terenach prywatnych posesji oraz wykorzystanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej. W ramach programu gospodarstwa domowe mogą zyskać 5 tys. zł dotacji.

Nowy program został przygotowany przez resort klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem programu jest wsparcie przydomowych instalacji, które pozwolą w większym stopniu retencjonować, wyłapywać i wykorzystywać wodę pochodzącą np. z opadów deszczu, tak by nie trafiała ona bezpośrednio do kanalizacji, rowów odwadniających. Nabór wniosków ruszył 1 lipca. W przypadku województwa dolnośląskiego można je składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. 

Kto może złożyć wniosek? 

Osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny, z wyłączeniem tych nieruchomości, dla których udzielono już dofinansowania z Programu Priorytetowego „Moja Woda”

Budżet programu to 100 mln zł, a wsparcie finansowe będzie realizowane w postaci dotacji (refundacji kosztów). Dofinansowanie sięgać będzie do 80 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, ale nie więcej niż 5 tys. zł. 

Więcej szczegółów i wzory wniosków można zleźć TUTAJ.

Źródło: Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe