Płacił fałszywymi euro

  • 01.07.2020, 16:36 (aktualizacja 01.07.2020, 17:09)
  • asp.szt.A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec
Płacił fałszywymi euro KPP Bolesławiec

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali nastolatka podejrzanego o wprowadzenie w obieg fałszywych banknotów. Sprawca 3 razy użył w sklepie podrobionych pieniędzy. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli u niego 34 sztuki podróbek.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego w związku z podejrzeniem użycia fałszywych banknotów. Sprawca dokonał płatności podrobionymi pieniędzmi w sklepach na terenie gminy Nowogrodziec. Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 19-latka mundurowi zabezpieczyli 34 sztuki fałszywych banknotów.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany zamówił banknoty na portalu internetowym a następnie usunął z nich nadruk informujący o tym, że jest to podróbka. Następnie oszukując sprzedawcę w sklepie wprowadził je do obrotu.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

19-latkowi za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WENTKARZ
WENTKARZ 03.07.2020, 06:57
DUDA OK .RAFAŁ NIE LUBI RYB W RZEKACH FEKALIA PUSZCZA I PALI GŁUPA ZE SYTUACJA URATOWANA
Roman
Roman 01.07.2020, 20:23
Nowogrodziec to fajne miasteczko.
Krzysiek
Krzysiek 01.07.2020, 17:25
No to nieźle zaczyna. Przykre, bo na pewno na tym nie zakończy swego sposobu zarobkowania. Gnida powinna dostać wp...l a później pod sąd.

Pozostałe