W Gryfowie Śląskim powstanie pumptrack

  • 01.07.2020, 16:31 (aktualizacja 01.07.2020, 16:45)
  • Lwówecki.info
W Gryfowie Śląskim powstanie pumptrack Lwówecki.info

Podziel się:

Oceń:

Pumptrack to asfaltowy tor rowerowy, który składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych ,,hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzenie się i utrzymanie prędkości bez pedałowania. O budowę takiego toru w Gryfowie Śląskim zabiegała młodzież.

Przeszkody toru wraz z zamkniętymi tworzą zamkniętą pętlę, po której można jeździć w obu kierunkach. Dla maksymalnego wykorzystania terenu projektuje się liczne odnogi i alternatywne linie przejazdu. Tor umożliwia także jazdę na deskorolkach, rolkach, czy hulajnodze.

- Ten pumptrack to inicjatywa młodzieży. Od paru lat już chodzili i mówili, co my mamy panie burmistrzu robić, siedzieć wokół fontanny? Był pomysł na park linowy, były jeszcze inne pomysły. Zdecydowaliśmy się na pumptracka. Chcemy go zlokalizować na boisku przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury, na dawnym boisku asfaltowym gdzie odbywały się sławetne mecze piłki ręcznej - wyjaśnia Burmistrz Gryfowa Śląskiego Pan Olgierd Poniźnik.

Tor pumptrack – EASY PUMP ma służyć młodym użytkownikom, amatorom terenowej jazdy na rowerze, którym daje możliwość obycia z rowerem, rozwijania koordynacji ruchowej oraz zmysłu równowagi przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Jazda na takim torze, to znakomita zabawa oraz prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową bez względu na wiek.

W ostatnim czasie w okolicy powstało już kilka takich torów. Ten w Gryfowie Śląskim ma być wybudowany na wzór tego z gminy Marciszów. – Nasz podobny będzie, tak jak ten gdzie inwestorem był Urząd Gminy w Marciszowie. Zostanie zagospodarowany cały ten plac, jeszcze jakieś ławeczki i inne urządzenia towarzyszące jak stojaki na pojazdy. – wyjaśnia Burmistrz Gryfowa Śląskiego. - Chcielibyśmy, jeżeli to będzie możliwe, żeby jeszcze młodzież pojeździła podczas wakacji, ale nie wiem jak nasycony jest rynek, jeżeli chodzi o wykonawstwo, bo chodzi też o dobrą firmę, żeby zrobić to dobrze – dodaje Pan Olgierd Poniźnik.

 
Parametry gryfowskiego pumptracka przedstawiają się następująco:

– powierzchnia toru (po obrysie skarp): 707,0 m2,
– powierzchnia asfaltowa w rzucie: 340,0 m2,
– długość toru w rzucie 172,0 cm,
– wysokość zakrętów profilowanych toru pumptrack (mierzona od powierzchni asfaltowej w najniższym punkcie bandy do powierzchni asfaltowej na koronie bandy) – minimum 85,0 cm,
-grubość warstwy asfaltu: 5-7 cm.
-ilość zakrętów profilowanych: 5 szt.
-promień zakrętów: min. 380 cm.

Lwówecki.info

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gracz
Gracz 03.07.2020, 15:31
A po co mi tor rowerowy ! Ja tam lubie grac w Zombi . Mozna załatwic takiego Zombiaka granatem ,mozna zastrzelic a i toporeczkiem nieźle przyp---dolić !
😂
😂 01.07.2020, 19:54
A Lubań w czarnej d...

Pozostałe