Punkt kontroli autobusów w Lubaniu

  • 30.06.2020, 11:22 (aktualizacja 30.06.2020, 11:57)
  • asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Punkt kontroli autobusów w Lubaniu Obraz Marie Sjödin z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Zbliża się okres wakacyjny związany z licznymi wyjazdami dzieci i młodzieży. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania warunkami bezpieczeństwa podczas ich wypoczynku w szczególności ich przejazdu w miejsce wypoczynku i w drodze powrotnej. Dla policjantów to wytężona praca w postaci kontroli pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci. Wszystkie działania związane są w trosce o bezpieczeństwo naszych bliskich.

Przypominamy, że jak co roku, lubańscy policjanci w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym wyjeżdżającym na wakacje, prowadzić będą wzmożone kontrole pojazdów na trasach wylotowych z miast i głównych ciągach komunikacyjnych województwa. Jeśli natomiast ktoś będzie miał wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, którym w podróż wyrusza on bądź jego bliscy, może sprawdzić pojazd, jak i kierowcę – jego stan trzeźwości oraz uprawnienia – w punkcie kontroli.

Aby zgłosić kontrolę autokaru należy zadzwonić do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu  47 8734 200 lub 47 8734 222 lub wysłać email na adres: dyż[email protected] luban.wr.policja.gov.pl z co najmniej 3 – dniowym wyprzedzeniem terminu kontroli. Punkt kontroli autokarów, znajduje się na ul. Stanisława Staszica (parking) w Lubaniu.  
Poza tym każdy rodzic wysyłający dziecko na wycieczkę lub kolonie, czy też organizator takiego wyjazdu może skorzystać z e-usługi "Bezpieczny autobus". Przy jej pomocy można sprawdzić czy autokar, który będzie przewoził nasze pociechy, jest sprawny i dopuszczony do ruchu oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie OC. Do skorzystania z usługi wystarczy numer rejestracyjny pojazdu i znajomość adresu: https://bezpiecznyautobus.gov.pl

asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe