Do 2 lat za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu i narkotyków

  • 09.06.2020, 18:58
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Do 2 lat za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu i narkotyków Zdjęcia: eLuban.pl/KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 32-latek mieszkaniec gminy Leśna. Mężczyzna mając około 1,5 promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę swojego samochodu i spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Komunikat policji o niedzielnej kolizji na ul. Głównej w Lubaniu.

Mundurowi z Ogniwa Patrolowego lubańskiej komendy w niedzielny poranek zostali wezwani na ulicę Główną w Lubaniu, gdzie miała miejsce kolizja. Kierowca pojazdu marki VW Passat stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wypadł z drogi. Następnie uszkodził ogrodzenie posesji po czym uderzył w zaparkowany pojazd marki VW Tiguan. W wyniku siły uderzenia pojazd VW Tiguan obrócił się i uderzył tyłem w elewację budynku powodując jej zniszczenie. Kierujący samochodem VW Passat następnie uderzył w drewnianą paletę z ułożonymi na niej workami z cementem. Przybyli na miejsce policjanci zaczęli swoje czynności służbowe od legitymowania kierowcy wraz z nim podróżowała jak się później okazało nietrzeźwa pasażerka. Zachowanie 32- latka wzbudziło ich podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło w organizmie około 1,5 promila alkoholu. Ponadto pozytywny był wynik badania narkotesterem. Funkcjonariusze nietrzeźwemu kierującemu zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. 

32-latek został zatrzymany. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu także odpowiedzialność za spowodowanie kolizji jak i utrata prawa jazdy za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (11)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dziadek 102
Dziadek 102 13.06.2020, 21:37
chodzi sobie, może teraz spowoduje wypadek z ofiarami
Hans
Hans 10.06.2020, 17:38
A jednak kartonowy kraj, grozi do 2 dostanie rok i na pewno w zawiasach, a prochy i alkohol to akurat w tym kraju okoliczność łagodząca. Ręce opadają
Rychu
Rychu 10.06.2020, 09:42
A co z tym pijanym i naćpanym "nieszczęściem" przed którym dawał popis jazdy?
dziadek
dziadek 09.06.2020, 20:04
Tyle powinno być za samo jeżdżenie na proszkach. Łagodzimy jak pokaże palcem dilera.

Pozostałe