Szkoła Podstawowa nr 4 już funkcjonuje

  • 09.06.2020, 12:04 (aktualizacja 09.06.2020, 12:21)
  • red.
Szkoła Podstawowa nr 4 już funkcjonuje Zdjęcie: ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Szkoła została zdezynfekowana i dziś już pracuje. Zajęcia prowadzone w trybie zdalnym odbywają się normalnie. Jedyną niedogodnością jest zamknięcie do odwołania świetlicy, do której uczęszczał chłopiec z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa.

O sprawie pisaliśmy wczoraj w materiale „Szkoła zawiesiła zajęcia, a 40 osób trafiło na kwarantannę”. Jak poinformowała dziś dyrektor szkoły, placówka została zamknięta tylko na jeden dzień, aby przeprowadzić dezynfekcję.

Nasza szkoła była zamknięta w poniedziałek, natomiast dzisiaj jesteśmy otwarci. Szkoła została zdezynfekowana, a my pracujemy normalnie. W związku z tym, co się wydarzyło zostały wprowadzone odpowiednie procedury. W chwili obecnej do odwołania pozostaje zamknięta świetlica, do której uczęszczało chore dziecko. - usłyszeliśmy od Elwiry Wojtusik, dyrektor placówki.

O ponownym uruchomieniu zajęć w świetlicy szkolnej dyrekcja szkoły poinformuje za pośrednictwem e-dziennika.

red.

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Barbara
Barbara 10.06.2020, 11:20
Najgorzej zarządzana szkoła - normalnie funkcjonuje? A jakie zajęcia oprócz opiekuńczych się odbywały? A świetlica nadal zamknięta więc co funkcjonuje? Ach zapomniałam że są przecież konsultacje na które nikt nie przychodzi ale dyrekcja udaje że szkoła funkcjonuje normalnie
Monika
Monika 10.06.2020, 09:16
Biorąc pod uwagę, że ponad 90% dzieciaków przechodzi lekko lub bezobjawowo, gorączkę na pewno wywołał wirus, być może i koronawirus, ale raczej nie jednej z jego gatunków SARS-CoV-2 ;)
Szkoda, że tyle ludzi w kwarantannie, bo nie spieszą się ze zrobieniem testów.
Ogólnie pediatrzy zakładają, że z gorączką u dzieci dopiero po 3 dobach do lekarza (chyba, że dochodzi odwodnienie i inne czynniki zagrażające życiu)- byle nie do szpitala bo od razu na zakaźny wysyłają.
hartam
hartam 09.06.2020, 18:53
Wtorek wieczór i nadal nie ma wyniku testu, tak nie powinno być.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 09.06.2020, 13:22
Co z tą gorączką? Wirusów mamy dużo do wyboru :]

M1
M1 09.06.2020, 13:00
A dzieci ze świetlicy i Pani ze świetlicy nie miały kontaktu z innymi nauczycielami i dziećmi na konsultacjach?
obywatel
obywatel 09.06.2020, 12:43
ludzie opanujcie sie dziecko ma goraczke a tu wrzask Wirus ..moze to zwykla grypa ..najpierw trzeba to potwierdzic a siac panike ..szkoda mi tylko Rodzicow dziecka ..
Rozsądek
Rozsądek 10.06.2020, 11:35
A co się stało rodzicom dziecka? Przecież ich nikt nie piętnuje. W szpitalach są procedury i lekarze oraz inni pracownicy muszą ich przestrzegać, bo jakby to jednak był koronawirus, a dziecko i rodzina przeparadowała przez pół szpitala, to wtedy co? Kto winien? Kto na kwarantannę? To samo w szkole. A jakby przy okazji pozarażąły się inne osoby? Dziadostwo, że są testy widmo. W telewizji są, u ministra są, na Śląsku są, a już w innych miejscach nie ma. Czekaj człowieku z prowincji, bo masz pecha, że nie jesteś synem ministra, posła, bo nie jesteś z wielkiego miasta.

Pozostałe