SG po pościgu zatrzymała narkotykowych kurierów

  • 03.06.2020, 09:04
  • Źródło: NOSG
SG po pościgu zatrzymała narkotykowych kurierów NOSG

Podziel się:

Oceń:

Przypomnijmy, że do pościgu doszło w minioną środę w Węglińcu. Nadodrzański Oddział Straży ujawnia szczegóły zdarzenia. Okazało się, że dwaj mężczyźni próbowali przewieźć przez granicę 4 kg metamfetaminy.

W środę 27 maja przed godziną 20:00 na drodze 296 w Węglińcu (powiat zgorzelecki) funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, po dynamicznym pościgu zatrzymali samochód marki Audi A6 RS na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Funkcjonariusze SG dawali wcześniej kierowcy sygnały do zatrzymania się, jednak kierujący postanowił spróbować ucieczki i znacznie przyspieszył.

Uciekając doprowadził do kolizji i uszkodzenia pojazdu Straży Granicznej. Kolizja ta spowodowała obrócenie i zatrzymanie Audi. Kierowca oraz pasażer wyskoczyli z auta i zaczęli uciekać, jednakże na skrzyżowaniu ustawiona była już blokada, która kierowcy Audi uniemożliwiła dalszą ucieczkę. Pasażer próbował dalej uciekać i wbiegł do pobliskiego lasu. Podążający za nim w pościgu funkcjonariusz Straży Granicznej wyjął broń i oddał strzały ostrzegawcze. To podziałało. Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony.

Podczas kontroli okazało się, że mężczyźni przewowili w audi prawie 4 kilogramy metamfetaminy. Czarnorynkowa wartość towaru wynosi  ponad 400 tys. zł. Metamfetamina to substancja bardzo silnie działająca na organizm. Już 0,1 grama tego narkotyku może odurzyć jedną osobę. Natomiast ilość narkotyków, zabezpieczonych w audi - prawie 4 kilogramy metamfetaminy -  mogłaby odurzyć nawet 40 tysięcy osób.

Do sprawy funkcjonariusze SG zabezpieczali również blisko 90 tysięcy złotych w różnych walutach, które również były w posiadaniu zatrzymanych mężczyzn. 

Mężczyźni w wieku 37 i 43 lat odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu wbrew przepisom środków odurzających. Za udział w obrocie taką ilością narkotyków grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowca Audi, który doprowadził do kolizji dostał mandat 220 złotych oraz 50 zł za brak dokumentu pojazdu. Ponadto usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz uszkodzenie pojazdu służbowego. 

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zgorzelcu, Sąd Rejonowy w Zgorzelcu zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: NOSG

Zdjęcia (9)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

normalny
normalny 04.06.2020, 17:41
brawo, do paki z takimi i robota w kopalni do końca życia
xvr
xvr 04.06.2020, 07:19
Jakby wprowadzali do obiegu to by mieli swoje wagi
duuuużo wag
Igor
Igor 03.06.2020, 15:14
przecież nie wprowadzili do obrotu jeszcze.. tylko posadali i myśleli jak to zrobić zgodnie z przepisami.. ?? :DD

Ciekawe czy teraz znajdą fabryczkę
Idioci
Idioci 03.06.2020, 14:12
Ale barany z tych łebków. Prędzej czy później wszystkich wyłapią.
prusakolep
prusakolep 03.06.2020, 22:15
Lubań ul.Robotnicza niedaleko Naprawczak,a siedzi diler na zaścianku już od 20 ponad lat i co??
I nic!
Jan
Jan 04.06.2020, 12:06
Skoro ty wiesz aż tyle to coś szemrany jesteś ,może chcesz konkurenta pogonić ????
👏👏
👏👏 03.06.2020, 10:02
Brawo!! Zrobić porządek z pikoludami

Pozostałe