To nie był ukochany z ameryki a oszust z Nigerii

  • 30.05.2020, 09:41
  • Źródło: NOSG
Oszuści z Nigerii
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry współdziałając razem z policjantami wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji na terenie Wrocławia zatrzymali w środę dwóch obywateli Nigerii, którzy za pośrednictwem internetowych portali randkowych oszukiwali samotne kobiety, wyłudzając od nich znaczne kwoty pieniędzy.

Cudzoziemcy podawali się za amerykańskiego żołnierza, lekarza z Syrii, inżyniera z platformy wiertniczej i wyłudzali od kobiet, które kontaktowały się z nimi poprzez internetowe portale randkowe, znaczne kwoty pieniędzy. Działająca od kilku lat grupa oszukała co najmniej 7 kobiet na kwotę około 420 tysięcy złotych. Obywatele Nigerii usłyszeli zarzuty oszustwa i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

W trakcie przeszukania kilku mieszkań na terenie Wrocławia funkcjonariusze zabezpieczyli, nośniki danych i dokumentację bankową, które mogą świadczyć o tym, że oszukanych kobiet może być znacznie więcej.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty oszustwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: NOSG

Zdjęcia (3)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kunta-Kinte
Kunta-Kinte 30.05.2020, 19:54
I takiej "zarazy" wirus się nie ima?
Brunet
Brunet 30.05.2020, 18:51
Chyba wybierali same blondynki!
konio
konio 30.05.2020, 18:50
Nasze Poleczki lubią egzotyke
Filon
Filon 30.05.2020, 22:02
Niektóre celebrytki zawojowały nawet Dubaj. Znane nazwiska! Arabusy gustują w blondynkach.

Pozostałe