Powiat Lubański. SG zatrzymała 33 obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie chcieli dostać się do Czech

  • 29.05.2020, 10:59 (aktualizacja 29.05.2020, 12:52)
  • mjr SG Joanna Konieczniak
Powiat Lubański. SG zatrzymała 33 obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie chcieli dostać się do Czech

Podziel się:

Oceń:

W środę 27 maja funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 33 obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie usiłowali przekroczyć granicę z Czechami.

W środę 27 maja funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Zgorzelcu patrolując „zieloną granicę” zatrzymali w miejscowości Wola Sokołowska (powiat lubański) cztery busy, które zmierzały w kierunku Czech. Kierowcy pojazdów zamierzali przekroczyć granicę z pominięciem kontroli granicznej i sanitarnej. W trakcie kontroli okazało się, że w busach tych (na czeskich i polskich numerach rejestracyjnych) podróżowało łącznie z kierowcami 33 obywateli Ukrainy w wieku od 20-60 lat oraz dwóch Czechów w wieku 45 i 60 lat.

W wyniku dokonanych sprawdzeń funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że obywatele Ukrainy przyjechali legalnie do Polski 25 i 27 maja przez przejście graniczne na granicy z Ukrainą i zgodnie z obowiązującymi przepisami powinni obecnie przebywać na kwarantannie.

Komendant PSG w Zgorzelcu, unieważnił cudzoziemcom wizy krajowe z prawem do pracy oraz wydał każdemu z nich decyzję, na podstawie których cudzoziemcy muszą też wyjechać z Polski. W decyzji orzeczono jednocześnie o czasowym zakazie wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych Państw obszaru Schengen.

Cudzoziemcy ukarani zostali także mandatami karnymi za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom. Obywatele Ukrainy przekazani zostaną dzisiaj służbom swojego kraju.

Natomiast dwóch obywateli Czech, którzy jednocześnie byli kierowcami busów, ukarano mandatami karnymi za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom.

Od 15 marca, czyli od dnia przywrócenia tymczasowej kontroli granicznej granicę przekraczać można tylko w wyznaczonych miejscach. Przekraczanie granicy w innych miejscach jest zabronione. „Zielona granica” patrolowana jest cały czas przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy Wojska Polskiego, WOT, a także Policję. Żołnierze i funkcjonariusze przez całą dobę monitorują wszystkie drogi dojazdowe do granicy naszego państwa. W ostatnich dniach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu informowali Straż Graniczną o dogodnych miejscach na terenie powiatu lubańskiego, które mogą być wykorzystane do nielegalnego przekroczenia granicy.

mjr SG Joanna Konieczniak

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

👏👏
👏👏 29.05.2020, 15:46
Wykonują swoją pracę dobrze. I brawo dla SG. Przynajmniej swoich obywateli nie gazują tak jak w wawie. A Ukraińcy przybyli legalnie do pl niech pracują tutaj a nie kombinują.
Zielony
Zielony 29.05.2020, 23:51
Dobrze że im milicja wskazała gdzie i co mają robić bo dalej by gwiazdy przy autostradzie oglądali 🤣🤣🤣🤣
zulu
zulu 29.05.2020, 15:42
Co to za granica ?Łazi kto i gdzie chce .Dotyczy to tak granicy krajowej jak i EU.
Janek
Janek 29.05.2020, 15:26
Oni nie chcieli przekroczyć granicy, tylko uciekali z Kaczego kraju !!!
Stefan
Stefan 29.05.2020, 11:47
Brawo straż graniczna! od lat dzielnie walczą aby naród został w Polsce i przekraczał granice tylko w miejscach wyznaczonych przez Kaczyńskiego - bo w innych miejscach to wirus....

I pomyśleć że dwa miesiące temu można było przekraczać granicę gdzie i jak się chciało :( Żal, normalnie żal... :(

😩😩😩
😩😩😩 31.05.2020, 06:56
Podziękuj kaczemu 😂😂 dziwne że inne kraje otwierają GRANICĘ tylko nie dla PL.
MASZ 500+ TO SIEDŹ CICHO DAJ LIKA NA JĘDRUŚIA TO MOŻE DADZĄ KIEŁBASĘ W POSTACI 1000+ NA WAKACJE.

Przykład afery Szumowinki pokazał jak się marnotrawi a może inaczej, jak wyprowadza się kasę 😂😂 a baranki dostały i siedzą cicho.
dziadek
dziadek 29.05.2020, 11:34
A hultajejedne! To już nie majo kogo łapać¿ Jap...r...e!

Pozostałe