Hejt za napis COVID na klombie w centrum Lubania

  • 25.05.2020, 16:19
  • Red.
Hejt za napis COVID na klombie w centrum Lubania prnt. scr. FB

Podziel się:

Oceń:

Dziś pracownice ZGiUK rozpoczęły nasadzenia na reprezentacyjnym klombie w centrum miasta. Zawsze widniał tam kwietny napis "Lubań". W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, pojawił się napis "COVID-19". Zdjęcie klombu pojawiło się w internecie i szybko spotkało się ze sporym hejtem ze strony mieszkańców.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, napis miał "szansę", ale nikt nie spodziewał się fali hejtu pod opublikowanym w mediach społecznościowych zdjęciem z napisem "COVID-19", wykonanym z roślin na klombie przy Placu 3-go Maja w Lubaniu. Inicjatywa wydawała się słuszna, choć nieco kontrowersyjna. W końcu od kilku miesięcy cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa i chorobą COVID-19, a napis nikogo nie obrażał i oddawał rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć. Nic bardziej mylnego. Gdy tylko zdjęcie pracowników i napisu pojawiło się w mediach społecznościowych, od razu spotkało się z dezaprobatą mieszkańców. Z pierwszych i nieoficjalnych ustaleń redakcji eLuban wynikało, że z powodu hejtu napis zostanie zmieniony. A oficjalnie? 

Nie, nie, nie. Musimy to wyjaśnić. Będzie normalny napis, a rano panie robiące nasadzenia zostawiły napis COVID, ot tak żeby było. On nie był w ogóle planowany. To nie chodzi o to, że usuwamy go z powodu niezadowolenia mieszkańców, tylko ten napis po prostu nie był planowany - mówi Piotr Browarczyk, dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych ZGiUK. Zapytany o to, czy co roku na klombie, nie mógłby się pojawiać inny, tematyczny napis odpowiedział: - Nie jest to zły pomysł, ale chyba musielibyśmy jakiś konkurs na hasło roku urządzać. 

Tak więc napis "COVID" przeszedł już do historii, a post z jego zdjęciem został usunięty z oficjalnego fanpage miasta, choć mógłby przypominać mieszkańcom o obecnej sytuacji i zachowaniu ostrożności. Nowości jednak nie będzie, pojawi się tradycyjny, ale jakże szlachetny i dumny napis "LUBAŃ". Nasuwa się tylko pytanie, czy mieszkańcom nie spodobał się wyłącznie napis "COVID" czy nie zaakceptowaliby żadnego, innego napisu? Co o tym sądzicie?

Zdjęcie jak wygląda obecnie klomb znajdziecie w galerii.

 

Red.

Zdjęcia (5)

Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaa
Jaa 28.05.2020, 21:09
Co się dzieje, wszyscy jadem zieją, . O co chodzi o jakiś głupi napis, po co to roztrząsać, przecież to nic nie warte.
S
S 28.05.2020, 07:27
https://joemonster.org/mg/show…
Robert Daszkiewicz
Robert Daszkiewicz 27.05.2020, 00:53
Czy powinniśmy ufać naszemu włodarzowi? To jest najważniejsze pytanie. Sytuacja miała miejsce, co eluban.pl potwierdził. On(Burmistrz) neguje na FB. Teraz nikt do tego się nie przyznaje, jak do wielu decyzji kurczących nasze miasto. Jak więc ufać władzy, Burmistrzowi, radnemu, który miał nas reprezentować??? Nie potrafią się przyznać do porażki, do złej decyzji. Czy takie osoby, które nie słuchają głosu mieszkańców powinni być w Radzie Miasta? Sami odpowiedzcie ..... Czas na zmiany ... czas na decyzję, czas na ludzi, którzy uważają że się da.....
 leszek
leszek 28.05.2020, 10:28
Czy powinniśmy ufać bezrobotnemu? On (przypadkowy radny) pełen jadu i nienawiści, który sam nawet siebie nie szanuje. Pokory człowieku, ośmieszasz się. A Panu Burmistrzowi życzymy wytrwałości i bycia ponad to! Zawsze się znajdzie ktoś, komu nie pasuje coś, jednak kultura wymaga szacunku dla każdego człowieka.
hebel
hebel 28.05.2020, 02:16
Puknij się w ten pusty łeb jemiole! Wyda czysty ďźwięczny ton.
dan
dan 27.05.2020, 16:26
A co ma do tego Włodarz? On to sadził? Czy prezes firmy patrzy na ręce każdego pracownika? Widzę, że Pan znalazł sobie hobby, co kolwiek się w tym mieście dzieje to wina burmistrza, tak jak wszystko to wina Tuska. Czas może też znaleźć pozytywy, ale zapomniałem. PAN ich nie widzi, wszystko zrobił by lepiej. To do dzieła.
Księginiarz
Księginiarz 26.05.2020, 21:17
A może jakiś R. D albo M.A po polsku M.O. złożyli takie zamówienie do nic nie świadomych pracowników ZGIUK. Wsszystko wina Burmistrza... żenada. Panie Burmistrzu Księginki dziękują
Wojtek
Wojtek 26.05.2020, 13:54
A może napis ,,PiS..to też zaraza.
Lonia Bakteria
Lonia Bakteria 26.05.2020, 16:42
A ja proponuję "PO to jeszcze większa zaraza"
Zenon Zarazek
Zenon Zarazek 26.05.2020, 12:35
No ja wiem że ten napis to podpucha był, ale komu to przeszkadzało? No komu to przeszkadzało pytam??
Kama
Kama 26.05.2020, 10:25
Szkoda, że głupota ludzka nie potrafi fruwać może w kosmos by trafiła
Garstka Socjopatów rządzi światem a ludzkość jak barany im posłuszni
Zdejmijcie kagańce
Nalýfka
Nalýfka 26.05.2020, 12:28
Ale pszepraszam bardzo o so chozi?
Czytelnik
Czytelnik 26.05.2020, 09:54
Napis ZUS I NFZ też wywołuje negatywne emocje i jakoś nikt nie każe ich usuwać.
Jak się chce psa uderzyć kij zawsze się znajdzie.
Biedni nieszczęśnicy uznali sieć za doskonałe miejsce na wylewanie tego czego już nie potrafią w sobie znieść i pomieścić.
AntyGracz.
AntyGracz. 26.05.2020, 09:07
Fakt ze pomysł jak iego wykonanie to totalna porażka lecz drugi fakt to ze jak widac na scrennshot wypowiada sie na ten temat jeden z panów który dorabia sie na kasynach i patoli która tam przesiaduje jest to bardziej szkodliwa rzecz dla miasta niż ten durny napis z kwiatków.
Wera
Wera 26.05.2020, 06:26
Powinny zostać wyciągnięte konsekwencje od osób odpowiedzialnych za ten żenujący pomysł
PeHa
PeHa 26.05.2020, 09:55
Jakie konsekwencje d******** babo? W ramach konstruowania nasadzenia ułożyli chwilowo taką kompozycję która i tak miała być zatarta kolejnymi nasadzeniami. Ktoś w trakcie zrobił foto i puścił gawiedzi... A ta jak d******* podniecona poszła w hejt!
kokos
kokos 27.05.2020, 18:35
czy określenie "durna baba" podlega cenzurze?
Zdziwiony
Zdziwiony 26.05.2020, 07:54
Oj,ojojoj. Konsekwencje?,bo co?. Jakieś przestępstwo było czy wykroczenie?.
Kama
Kama 26.05.2020, 10:27
Jajco takie ograniczone jak ty zdziwiony
Chudy
Chudy 25.05.2020, 22:26
tu nie chodzi o hejt, ale po prostu... kurde brak słów, śmiech na sali. Ta konkretna nazwa wali po oczach i uszach w TV, radiu, internecie, gazetach... jeszcze z kwiatków napis zrobili... no mistrzowstwo
Lubań
Lubań 25.05.2020, 22:15
poszlo 30 tys zł na kwiaty heheh
I bedzie w koszta
Ale Wy ludzie jestescie naiwni
Nawet dobrze wybierać samorządu nie potraficie Co zrobili po drodze??? Tyle lat?? Kilka ulic???
Zaraz rozbiórka baszty... bedzie stała w tym miejscu wielka kupa główna. Tez sie będą cieszyć bo coś się dzieje w mieście
Żenada
.
Zorro
Zorro 25.05.2020, 20:54
Mogli zrobić nasadzenia *** pis
Jojo
Jojo 25.05.2020, 20:38
Ludzie nie macie żadnego luzu i poczucia piękna. Wszystko krytykujecie! To straszne co się z narodem zrobiło. Dzięki nim mamy czysto i pięknie , inaczej przez ludzi bysmy brudem zarośli
Gacek
Gacek 26.05.2020, 09:57
Pracownicy ZGiUk-u maja więcej poczucia humoru, luzu a nawet jak widać rozumu niż ta cala banda hejterów. Dali się podpuścić i teraz mają kaca...
Xyz
Xyz 26.05.2020, 03:50
Dzięki zgiukowi czysto i pięknie...??? Obczaj stan śmietników i ich utrzymanie... szczegóły lnie w czasie tego całego wirusa... Syf kiła i mogiła... I za to kroi Michaś wielką kasę , a panie zatrudnia ja najniższej albo smieciówce żeby sprzątały miasto....
Ja
Ja 25.05.2020, 22:15
Chyba Ty !!!
Lubaniak
Lubaniak 25.05.2020, 20:36
No i ok, bylibyśmy oryginalnym miastem i przyciągalibyśmy zwiedzających, co przełożyłoby się na dochody co najmniej z zakupów i parkingów, ale jakieś marudy jak zwykle wszystko popsuły
Bolek
Bolek 26.05.2020, 06:44
Tyle tylko że Covid 19 to dla niektórych rodzinne dramaty, strata najbliższych.
Taki pomysł w obecnej sytuacji jest nie na miejscu. No ale cóż w tym mieście już mnie nic nie zadziwi.
Kama
Kama 26.05.2020, 10:30
Kto ci umarł na świrusa?
Media głównego ścieku nieźle ryją wam banie
Bolek
Bolek 26.05.2020, 12:42
Tak. Ktoś umarł. I nie pisz co media mówią. Nie inemteresuje mnie to.
Ja znałem osobę i wiem jak żyła i z jakiego powodu zmarła
Adryan
Adryan 25.05.2020, 20:33
Nie tak dawno Lubań piętnował pół powiatu że ludzie chorzy itd izolacja żeby do Lubania nie przyjeżdżali.,a tu proszę jak was mieszkańców pokarało głupotą ludzi rządzących waszym miastem😂.Szumowski byłby z was dumny😂😂 Dobrze że napis przerobili bo wieś na całą Polskę.Następnym razem proponuję OSTRY CIEŃ MGŁY 😂
Halwa
Halwa 25.05.2020, 20:27
bardziej pasowało by Moje Miasto Lubań .
Zielony
Zielony 25.05.2020, 19:50
Prezesowi na podjezdzie napiszcie
19
19 25.05.2020, 22:27
Na czole i d..ie.
Kanapeczki
Kanapeczki 25.05.2020, 19:25
Ta , nie był planowany😂.Bo obsadzenie tylu kwiatów w ziemi zajmuje 5 min i nie wymaga wysiłku , a zgiukowcy mają tyle czasu wolnego w robocie że, śmiało mogą sobie śmieszkować (czy też może symbolizować pojednanie ze światem🤔). Lubań to Lubań i tego nawet najstarsi mefedroniarze nie ogarną 🤣🤣🤣🤣
PeHa
PeHa 25.05.2020, 18:49
Napis "COVID" może wywoływać negatywne emocje u wielu osób i dobrze, że został usunięty...
=========
Negatywne emocje to z pewnością wywołuje u idiotów do świadomości których nie docierają nadal argumenty jakie zagrożenie czyni dla zdrowia i życia. To że w Lubaniu nie ma "pandemii" to nie znaczy że niebawem nie może wybuchnąć - wystarczy przejść się po targowisku, zgromadzić ma mszy - i niech tam tylko zawita jakaś osoba zakażona. Oczęta się niektórym rychło otworzą... Albo i zamkną ale już na wieki.
gbur
gbur 26.05.2020, 06:59
Dzisiaj bardzo modne jest klepanie wszędzie słowa "hejt", nawet do zmasowanej krytyki, jaka pojawiła się po publikacji zdjęcia. Ludzie nie chcą głupawych żartów, robionych za ich pieniadze.
.
. 25.05.2020, 20:31
Po twoich wypicinach, pozostaje nam wszystkim położyć się do trumien i czekać na śmierć.

Pozostałe