Areszt za kradzież, włamanie i krótkotrwałe użycie pojazdu

  • 25.05.2020, 10:20 (aktualizacja 25.05.2020, 11:01)
  • Źródło: KPP Zgorzelec
Areszt za kradzież, włamanie i krótkotrwałe użycie pojazdu Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Najbliższe trzy miesiące za więziennymi kratami spędzi 31-latek z powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty za włamanie do samochodu, kradzież drzwi z budynku mieszkalnego i zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Z uwagi, że był już wcześniej karany również za podobne przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 31-letniego  mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o liczne przestępstwa.

Mężczyzna podejrzewany był między innymi o włamanie do pojazdu i kradzież mienia o wartości 1700 zł, zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, gdzie dokonał zniszczeń na kwotę 300 zł oraz kradzież drzwi z budynku mieszkalnego o wartości 5 000 zł. Część skradzionego mienia udało się odzyskać.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 31-latek usłyszał już zarzuty. Z uwagi, że był już wcześniej karany również za podobne przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Mając na uwadze okoliczności popełnionych przez zatrzymanego przestępstw prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu wystąpił z wnioskiem o izolacyjny środek zapobiegawczy. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Źródło: KPP Zgorzelec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe