Otwarty szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki oraz Wodospad Kamieńczyka

  • 23.05.2020, 09:45 (aktualizacja 23.05.2020, 11:19)
  • Red.
Otwarty szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki oraz Wodospad Kamieńczyka 24jgora.pl

Podziel się:

Oceń:

Jak informuje Karkonoski Park Narodowy, od dziś otwarty jest szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki oraz Wodospad Kamieńczyk.

KPN informuje, że jest już otwarty szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki (Kocioł pod Śnieżką). Po usunięciu lodu i śniegu z górnej części podejścia, poniżej Domu Śląskiego park otrzymał pozytywną opinię od GOPR Karkonosze zatem szlak jest do dyspozycji turystów.

Apelujemy w imieniu własnym i GOPR Karkonosze o niewchodzenie na płaty śniegu, które zalegają wzdłuż szlaku - poza szlakiem ciągle istnieje ryzyko poślizgnięcia się i upadku z wysokości - informuje KPN. 

Od soboty 23 maja, będzie również otwarty Wodospad Kamieńczyka. Zostaną wprowadzone zasady jego zwiedzania mające na celu minimalizowanie ryzyka zakażenia COVID-19 takie jak: ograniczenie liczby osób przebywających w jednym czasie na platformach widokowych do 15 osób, wprowadzenie wymogu dezynfekcji rąk przed zakupem biletu, przed wejściem na schody prowadzące do Wodospadu oraz po zakończeniu zwiedzania. Płyn do dezynfekcji będzie zapewniony na miejscu. Będzie też obowiązywał nakaz zasłonięcia ust i nosa za pomocą maseczki lub bufki itp. Osoby, które nie będą mogły spełnić tego warunku nie będą mogły wejść na teren Wodospadu Kamieńczyka. Kaski będą oczywiście dezynfekowane – tak jak to miało miejsce wcześniej. 

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe