Policjant z zarzutami. 200 euro za zniesienie kwarantanny

  • 22.05.2020, 18:12
  • Prokuratura Okręgowa w JG
Policjant z zarzutami. 200 euro za zniesienie kwarantanny

Podziel się:

Oceń:

Marcin S. poświadczył nieprawdę w notatkach urzędowych wskazując w nich między innymi, że mężczyzna wykonał na terenie Niemiec test na obecność COVID-19 i uzyskał wynik negatywny, co miało skutkować zwolnieniem go oraz jego rodziny z obowiązku kwarantanny. Komunikat Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze

20 maja 2020 roku zatrzymano dzielnicowego Policji, który był odpowiedzialny za kontrolowanie obowiązku kwarantanny na terenie powiatu lwóweckiego.

Mężczyznę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie przedstawione mu zostały zarzuty trzech przestępstw, których dopuścił się w okresie od 6 do 20 maja 2020 roku.

Jak ustalono, przyjął on korzyść majątkową w wysokości 200 euro w zamian za pośrednictwo w zniesieniu obowiązku kwarantanny dla rodziny mieszkającej w jednej z miejscowości na terenie powiatu lwóweckiego, przed upływem 14-dniowego terminu od momentu przekroczenia granicy polsko-niemieckiej przez jednego z jej członków.

Marcin S. poświadczył nieprawdę w notatkach urzędowych wskazując w nich między innymi, że mężczyzna wykonał na terenie Niemiec test na obecność COVID-19 i uzyskał wynik negatywny, co miało skutkować zwolnieniem go oraz jego rodziny z obowiązku kwarantanny.

Ponadto, Marcin S. żądał korzyści majątkowej w kwocie 1500 zł od innego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który również przebywał na kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy polsko-niemieckiej, w zamiana za zaniechanie ukarania go za zmianę miejsca pobytu oraz za pomoc w zniesieniu obowiązku kwarantanny.

Podejrzany obiecując „załatwienie” spraw powoływał się przy tym na wpływy w Straży Granicznej oraz Sanepidzie.

Samodzielne decydowanie przez dzielnicowego o zakończeniu kwarantanny osób, której zostały nią objęte w zamian za przyjmowanie korzyści majątkowych stwarzało realne niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się epidemii, co w dalszej kolejności mogło stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców kontrolowanego przez niego obszaru. 41-letni Marcin S. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Po przesłuchaniu podejrzanego, Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Zarzucone mu przestępstwa z art. 228 § 3 i 4 kk, z art. 230 § 1 kk oraz z art. 271 § 3 kk zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu, w ramach prowadzonego śledztwa, weryfikuje między innymi, czy podobnych zachowań ze strony zatrzymanego funkcjonariusza było więcej. 

Prokuratura Okręgowa w JG

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Artek
Artek 24.05.2020, 21:41
As z tego policjanta albo tania k*****
Puszkin
Puszkin 23.05.2020, 22:30
Ludzie przejżyjcie na oczy.Całe te śmieszne kontrole na granicach to zwykła żenada.Pis-owski rząd chwali się,że kontrole są skrupulatne i szczegółowe.Przez 5 kolejnych dni kiedy wracałem z pracy w niemczech do domu,temperaturę zmierzono mi TYLKO RAZ!!!.Strażnik bez zmiany rękawiczek,(chociaż by je zdezynfekował),bierze w swoje ręce zaśw.o zatrudnieniu od tysięcy pracowników przygranicznych.Albo są kontrole i przestrzegamy zasad higieny-albo skończmy z tą propagandą pis-owską.CYRK!
ernest_mamrot
ernest_mamrot 23.05.2020, 16:09
Nie jest winą głupiego, że jest głupi.
Ryba psuje się od głowy.
Tak funkcjonuje ten system.
Górne warstwy piramidy są zepsute.
Im wyżej, tym większe zepsucie. I każdy, kto się wspina na szczyt, do którego nie dotrze, psuje się.
Za bycie elitą się płaci. Płaci się za to, żeby móc patrzeć z góry na to głupie bydło, które nie ma ani chęci, ani możliwości, żeby stać się częścią elity.
Głupie bydło nie ma pojęcia o elitarnych rozkoszach. Głupiemu bydłu wystarcza pasza z byle czego.
Ważne, żeby bydło było głupie.
Żeby czasem nie spróbowało podnieść ręki na swoich elitarnych panów. I nie jest winą bydła, że nie potrafi bronić swojego potomstwa. Dla bydła pasza ze zmielonych kości.
Dla elit prosiaczek, jagnię, czy cielęcinka.
tobi
tobi 22.05.2020, 23:05
Zgłosić do SANEPIDU i dołożyć 30 000 za narażenie zdrowia i życia w czasie pandemii.Skoro można za brak maseczki to można i za to.
Levinsky
Levinsky 22.05.2020, 21:36
Policja jest dzisiaj bardziej skorumpowana niż amerykańska za czasów Al Capone./
Myszka
Myszka 22.05.2020, 19:53
Typowo polskie. Nisko się cenił ten cymbał w Policji - to znaczy nisko cenił swoją przyszłość i status w rodzinie. Za 200 euro i 1500 zł stanie się "dziadem" do końca życia.
Małgorzata.
Małgorzata. 22.05.2020, 19:50
Choc jeden normalmy policjant.
No tylko zeby jeszcze te 200 euro nie wziął to bylby ideal.
Nurek
Nurek 22.05.2020, 21:32
... a te 1500 zł ?
Jaa
Jaa 22.05.2020, 19:48
Zweryfikujcie dane, a nie powtarzacie nieprawdę.
Żaden Mariusz, tylko Marcin.
😐
😐 22.05.2020, 18:58
Powinni zbadać wszystkie takie przypadki w całej Polsce czy rzeczywiście były testy

Pozostałe