Ochrona zwierząt na TAK, ale zgodnie z przepisami

  • 21.05.2020, 14:00 (aktualizacja 21.05.2020, 15:07)
  • red.
Ochrona zwierząt na TAK, ale zgodnie z przepisami Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Ostatnio coraz częściej pojawiają się sygnały dotyczące nieuprawnionych działań przedstawicieli niektórych organizacji, których celem jest ochrona zwierząt.

Przedstawiciele organizacji społecznych często dokonują odbioru zwierząt nawet wówczas, gdy nie jest zagrożone życie lub zdrowie zwierząt, używając metod przymusu i presji celem wtargnięcia na prywatne posesje, łamiąc przy tym prawo ochrony miru domowego. W celu uwiarygodnienia swoich poczynań i nadania im w sposób nieuprawniony urzędowego charakteru, przedstawiciele takich organizacji posługują się sporządzonymi przez siebie dokumentami, takimi jak legitymacja służbowa, upoważnienie, postanowienie czy decyzja.

Aby ukrócić ten proceder Główny Lekarz Weterynarii wystosował pismo do wojewódzkich lekarzy weterynarii. W piśmie czytamy, że uzgodnił z Komendantem Głównym Policji, iż wyda polecenie podległym mu służbom informowania właściwych powiatowych lekarzy weterynarii o planowanych interwencjach, podejmowanych z inicjatywy lub na wniosek organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

- W celu zapobieżenia kolejnym przypadkom łamania prawa w tym zakresie konieczna jest współpraca Policji i Inspekcji Weterynaryjnej - napisał w piśmie dr Bogdan Konopka, Główny Lekarz Weterynarii.

W związku z powyższym, powiatowi lekarze weterynarii mają uczestniczyć we wszystkich interwencjach, o których zostali poinformowani przez funkcjonariuszy Policji. Jednocześnie w każdym wypadku, gdy informacja o interwencji trafia bezpośrednio do powiatowego lekarza weterynarii od organizacji planującej interwencję, powinien on poinformować Policję, w celu uzyskania wsparcia.

- Inspekcja Weterynaryjna sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt, a powiatowi lekarze weterynarii posiadają wiedzę ekspercką w zakresie ww. przepisów, która pozwala na podejmowanie działań adekwatnych do stwierdzonego stanu faktycznego - tłumaczy dr Bogdan Konopka.

red.

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

🐕
🐕 22.05.2020, 10:50
Lapsik z Jeleniej niepotrzebuje policji. Ładuje się z butami zabiera i idzie.
hebel
hebel 22.05.2020, 02:33
Mam strzelbę rozdzielnego ładowania nabitą czarnym proc5hem nie za mocno. Zamiast śrutu gruba sól prażona w celu wysuszenia i zaimpregnowa wyciągiem z ostrej papryki 1milion na skali scovil'a (przereklamowane tabasco ma jakie 15tysi dajmy). Taka mieszanka nazywa się Pavarotti, (zgadnijcie dlaczego) i została wymyślona w Teksasie. Zapraszam serdecznie wszystkich cudaków z lewymi papierami: ekologów, aminalsów, antyszczepionkowców.... Są jeszcze wyciągi 3milionowe ale po tym można zapomnieć języka w gębie a nie o to chodzi. Poza tym taki aktywista to jeszcze by się zawiesił po takim doświadczeniu zwłaszcza jeśli nie stroni od thc czy innych takich i ośrodek nagrody ma nadwyrężony a ciut neuroprzekaźników niedobór delikatny nawet. Wtedy trauma murowana.
xyz
xyz 24.05.2020, 22:10
Czy w tym przypadku:
https://www.eluban.pl/wiadomos…
właściciel powinien zachować się tak jak to opisujesz?
szkoda_gadać
szkoda_gadać 21.05.2020, 20:31
Bez pisemnego Postanowienia Prokuratora, bądź Sądu nikt w takiej sprawie nie może wtargnąć na prywatny teren. Kilkakrotnie czytałem o "konfiskowaniu" zwierząt domowych, czy gospodarskich na podstawie donosu sąsiada. Na takich "ekooszołomów" najlepsza będzie kłonica!
😂😂
😂😂 21.05.2020, 23:29
Chłystek z jelonki wchodzi nawet do chałupy 😉
xyz
xyz 21.05.2020, 17:26
Już widzę jak policja ostro będzie się rwać do ochrony zwierząt. Przed Bożym Narodzeniem w Kauflandzie widziałem jak żywe karpie sprzedawane są bez grama wody w reklamówkach. Telefon na policję. Pytanie w słuchawce - czemu do nich dzwonię, a nie do straży miejskiej. Telefon do straży. Pierwsza reakcja? Czemu do nich dzwonię, a nie na policję. Nikt z nich nawet nie proponował, aby dzwonić do weterynarza. Pomijam już fakt, jak totalnie pozbawionym empatii trzeba być, by bez skrupułów, tak męczyć żywe zwierzęta, pozbawiając je możliwości oddychania.
 Dzisiaj, 15:07
Dzisiaj, 15:07 21.05.2020, 16:16
Już widzę jak policja zasuwa że aż strach . Widzę policję która omija takie problemy byle nie mieć z nimi do czynienia .

Pozostałe