Jest nowy termin remontu mostu w Lwówku Śląskim

  • 21.05.2020, 10:46 (aktualizacja 21.05.2020, 12:16)
  • Źródło: lwowecki.info
Jest nowy termin remontu mostu w Lwówku Śląskim lwowecki.info

Podziel się:

Oceń:

Most w ciągu drogi wojewódzkiej 364, ulica Betleja w Lwówku Śląskim już od dawna jest w opłakanym stanie technicznym. Od kilku lat obowiązuje na nim zwężenie. Gołym okiem wiać także ubytki. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przymierza się do jego remontu.

O planowanym remoncie mostu w ciągu drogi 364 słychać już od grubo ponad roku. Niestety kolejne terminy wejścia na plac budowy są przesuwane.

Planowany termin wejścia na roboty budowlane (rozpoczęcie etapu III) 30.08.2019 r. uzależniony jest od zakończenia zadania w miejscowości Pielgrzymka pt.: „Remont mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 w km 34+039 w m. Pielgrzymka” – wyjaśniał w lutym ubiegłego roku Leszek Loch Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Już pół roku później mieliśmy informację, iż termin nieco się przesunie.

Planowany termin wejścia na roboty budowlane początek 2020 r. planowany termin zakończenia styczeń 2021 r – tłumaczył w sierpniu ubiegłego roku dyrektor DSDiK.

Czas leci a zarządca drogi po raz kolejny przesuwa termin, o czym informowaliśmy w styczniu 2020 roku. – Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na pierwszą połowę 2020 r., a ich zakończenie na listopad 2021 r. – tłumaczył Leszek Loch.

Dziś już wiemy, że i ten termin nie zostanie dotrzymany. DSDiK znowu zmienia datę rozpoczęcia prac przy remoncie mostu w Lwówku Śląskim:

Informujemy iż planowane rozpoczęcie przedmiotowej inwestycji to druga połowa 2020r., zakończenie to listopad 2021 r. W tej chwili trwają prace projektowe. Po przygotowanym objeździe/ moście tymczasowym będą mogły poruszać się samochody ciężarowe. – pisze w odpowiedzi do redakcji Lwówecki.info Natalia Kita z DSDiK Wrocław.

Kiedy zakończy się remont mostu

Ciekawe w tym wszystkim jest to, iż termin rozpoczęcia prac jest odwlekany, natomiast DSDiK nie zmienia terminu zakończenia robót. Ich koniec to nadal listopad 2021 rok.

Objazd

W trakcie remontu mostu mieszkańcy będą korzystać z objazdu. Ten ma powstać w pobliżu remontowanego mostu. Przeprawa tymczasowa połączy ulicę Rybną z zajezdnią autobusową.

 

Źródło: lwowecki.info

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Teo
Teo 21.05.2020, 22:45
W Lubaniu też rozgrzebali ul. Kopernika i cisza!!! Natomiast w miejscowościach Gminy Wiejskiej Lubań drogowa bieda!!! Wąskie i kręte drogi główne, bez chodników,zarośnięte pobocza,brak odwodnienia itd!! Np Pisarzowice!! Chyba nie doczekamy się nigdy nowoczesnej ulicy przez moją miejscowość!! Czyżby " Piniendzy nie ma i mie będzie???"
Miodek
Miodek 21.05.2020, 18:21
We Lwówku a nie w

Pozostałe