Lubań. Zmiany w kadrze kierowniczej urzędu miasta

  • 20.05.2020, 19:40 (aktualizacja 20.05.2020, 20:08)
  • ŁCR
Lubań. Zmiany w kadrze kierowniczej urzędu miasta

Podziel się:

Oceń:

Potwierdza się informacja, którą podaliśmy wczoraj, od lipca Wydział Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta Lubań oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu zaczną działać pod nowym kierownictwem.

Dotychczasowa dyrektorka MOSiR Małgorzata Garula będzie kontynuować swoją pracę zawodową na stanowisku Naczelniczki Wydziału Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta Lubań, a obecna naczelniczka wspomnianego wydziału - Beata Soczyńska, obejmie kierownictwo w lubańskim ośrodku sportowym. Skąd taka zmiana i jak widzą sprawę Małgorzata Garula i Beata Soczyńska?

- Od 14 lat kieruję Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji - mówi Małgorzata Garula, dyrektorka MOSiR. - Przez ten czas dużo się działo. Miałam przyjemność współpracować z wieloma osobami i dzisiaj za tę pracę serdecznie dziękuję. Teraz nadszedł czas na zmiany, za zgodą burmistrza miasta zmieniam stanowisko pracy. Nadal jednak zostaję w Lubaniu i podobnie jak do tej pory, zamierzam pracować na rzecz naszej gminy i jej mieszkańców.

- Jako Naczelniczka Wydziału Infrastruktury Społecznej UML, w imieniu burmistrza, pełniłam nadzór merytoryczny nad częścią jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Lubań, również nad Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji - dodaje Naczelniczka Wydziału Infrastruktury Społecznej, Beata Soczyńska. - W tym czasie miałam przyjemność współpracować z dyrektor Małgorzatą Garulą m.in. przy organizacji niektórych imprez sportowych. Pozwoliło mi to poznać pracę jednostki. Teraz, przechodząc na stanowisko dyrektora MOSiR zmierzę się z tym, co znałam od innej strony. Dla mnie to nowe wyzwanie, możliwość dalszego rozwoju i zdobycia nowych doświadczeń.

Podobnie zmianę stanowiska widzi Małgorzata Garula. Mając trzydziestoletnie doświadczenie kierownicze chętnie podejmie się nowych obowiązków. Posiada wyższe wykształcenie o specjalizacji Administracja Publiczna oraz studia podyplomowe z Zarządzania Przepisami BHP. W swoim życiu zawodowym przez 10 lat pracowała jako Inspektor ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Z czasem została kierownikiem Działu Kadr i Płac, skąd trafiła do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie najpierw pełniła obowiązki kierownika administracyjnego, a od 2006 roku w drodze konkursu została dyrektorem.

Z kolei Beata Soczyńska w samorządzie lubańskim doświadczenie zawodowe zdobywała od 1992 r. zaczynając od pracy w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Lubań, a następnie zdobywając wiedzę na kolejnych stanowiskach i w różnych wydziałach urzędu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Administracja, studia podyplomowe z zakresu komunikacji społecznej i PR, zarządzania projektami, wyceny nieruchomości, a obecnie kończy dokształcanie w kierunku zarządzania instytucjami kultury.

Obie Panie pozytywnie podchodzą do czekających je zmian. Zamierzają przy tym kontynuować dotychczasową współpracę, zaś na nowych stanowiskach z zaangażowaniem wypełniać swoje zadania i obowiązki.

- Mam nadzieję, że uda mi się wnieść nowe spojrzenie na rozwój sportu w mieście przy ścisłej współpracy z różnymi podmiotami działającymi w sferze kultury fizycznej, a zwłaszcza z klubami sportowymi - planuje B. Soczyńska.

- Pani Soczyńska zna MOSiR i to z pewnością pomoże jej właściwie kierować jednostką. Wiem, że oddaję MOSiR w dobre ręce, a jeśli zajdzie taka potrzeba to z chęcią pomogę. Jednocześnie chcę kontynuować naszą dotychczasową, dobrą współpracę. Teraz, na innych stanowiskach, ale nadal razem i w jednej sprawie - podkreśla M. Garula.

- Niezwykle cenię sobie pracę zarówno Małgorzaty Garuli, jak i Beaty Soczyńskiej - zaznacza Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. - Znam możliwości i umiejętności obu Pań i wiem, że należycie będą wypełniały swoje nowe obowiązki. Jestem zadowolony, że obie Panie nadal będą realizowały pracę na rzecz naszego miasta. Zmianę ich dotychczasowych stanowisk pracy bez konieczności przeprowadzenia konkursu umożliwia Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Przenosiny nie naruszają ważnego interesu żadnej z jednostek i odbywają się za pełna zgodą obu stron. Życzę im powodzenia na nowych drogach zawodowych, które jako ich przełożony bacznie będę obserwował - dodaje Słowiński.

ŁCR

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

W70
W70 23.05.2020, 18:49
Czytam te komentarze i nie wierzę, ludzie jeżeli burmistrz robi taką zamianę to pewne jest, że niebawem dowiecie się że któraś z tych pań poleci. Stawiam na panią Soczyńską. Ciekawe czym się naraziła, taka miła i fajna osoba? Jaki szef pozbywa się dobrego pracownika? Ale tu widać że burmistrz nie ceni fachowców. Szkoda.
👏❤️👏👏👏
👏❤️👏👏👏 23.05.2020, 14:30
Nadzieja w pani Beacie.
MOSiR przez 15lat a nadal wygląda jakby były tam lata 80te.wstyd przespać te lata dotacji.
arek
arek 22.05.2020, 10:12
Ale obie ładniutkie ,jedna trochę nie uczesana.
Gacek
Gacek 22.05.2020, 19:57
No bo pz red chwilą wyszła z przeciągu.
Kris
Kris 22.05.2020, 21:44
Może sodówa elspodowała????
BEZPARTYJNY
BEZPARTYJNY 22.05.2020, 08:15
Szanowni Państwo!
od 10 lat współpracuje z MOSiR-em i jest mi wstyd za Państwa czytając takie żenujące komentarze, które nie maja choć cienia prawdy jeśli chodzi o Panią Dyrektor Małgorzatę Garulę. Prawda jest taka , że Pani Dyrektor poświęciła serce dla tego obiektu. Jej kreatywność w kierowaniu obiektem owocowała wspaniałą współpracą z Lubańskimi Klubami jak również pozwoliła wykreować Lubański Sport na wysokim poziomie w naszym województwie . Mogę tylko przypuszczać, że wszystkie te negatywne opinie to wynik niewiedzy lub ograniczonej wiedzy w dziedzinie kierowania obiektami. Życzliwość i otwartość Pani Dyrektor napawa nadzieją na chęć współpracy i stawia dobro dziecka na pierwszym miejscu.
🐸
🐸 23.05.2020, 10:14
Być dobrym mieć wielkie serce to jedno
A umieć zarządzać i dbać o poprawę infrastruktury to drugie. Mosir nie dorasta do pięt mosirowi że Zgorzelca czy Bolesławca.
gosc1
gosc1 22.05.2020, 21:54
Kiedyś byłem na turnieju na hali MOSiR w grudniu, przyjechali ludzie z innych miast a nawet zagranicy. Przy wydechu powietrza leciała para z ust. Wstyd i żenada. Zaznaczam, że to był turniej dla dzieci a temperatura wynosiła poniżej 10 stopni. Co ta pani wie o sporcie???????? co zrobiła dla poprawy infrastruktury???????? Głowna płyta na stadionie była najgorsza w całym okręgu!!!!!! Nie rozumiem jak rozstrzygają konkursy w UM.
Melinda
Melinda 22.05.2020, 19:59
Cyt. .... Pani Dyrektor poświęciła serce dla tego obiektu.
===============
Poświęciła czy oddała? A może jedno i drugie?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.05.2020, 13:40
Proszę o przykłady (konkretne) kreatywności w kierowaniu obiektami. Co się zmieniło na plus przez 15 lat, ile środków zostało pozyskanych, jak poprawiła się infrastruktura?
korona sosny
korona sosny 22.05.2020, 00:14
Przeczytałem artykuł oraz komentarze pod nim widniejące. Co do dziennikarskiego podejścia autora, muszę powiedzieć, że w/g mnie profesjonalne. Natomiast komentarze niektórych bezimiennych znawców wszystkiego wydają się być li tylko i wyłącznie antypatyczną oceną pracy dotychczasowej szefowej MOSiR. Oczywiście z entuzjazmem podchodzę do zmiany. Głos mój w dyskusji opieram na znajomości zarówno realiów jak i specyfiki obydwu stanowisk. Zgadzam się z opinią użytkownika "Mieszkaniec"- [cyt. MOSiR to ciągły kontakt z ludźmi, stowarzyszeniami, klubami i ogólnie współpraca człowieka z człowiekiem, bo samemu niewiele się zwojuje.]. Tak tutaj trzeba rozwiązywać problemy na poziomie bezpośredniego kontaktu z klientem. Jak w sklepie.Zgadzam się również z opinią - [ cyt. Wydział Infrastruktury Społecznej jest raczej wydziałem zamkniętym dla ludzi z zewnątrz. Tam jest masa papierkowej roboty i można sobie spokojnie pracować, nie trzeba się spotykać i często rozmawiać z interesantami. ] To prawda, ale nie cała. Niemniej praca tutaj nakłada na urzędników wydawanie kluczowych decyzji opartych oczywiście na obowiązującym prawie np. w stosunku do dość wąskiej grupy przedsiębiorców mających w swej ofercie napoje alkoholowe, wydawanie licencji i zezwoleń na: wykonywanie przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym itp, itd.
ale by the way... nie zgadzam się z opinią iż Pani Małgorzata jest osobą apodyktyczną. Jest uparta, ale z apodyktycznością nie ma to nic wspólnego. Miała przez lata ciężki orzech do zgryzienia jeśli chodzi o finansowanie sportu w mieście i powiecie. Ten sam problem będzie niestety musiała wziąć na barki nowa Pani Dyrektor. Przed nią spory z klientami, awariami, nieterminowymi dostawcami, prywatnymi zajęciami pływania, układami... Pieniądze... Dlatego była apodyktyczna i butna oraz trudna do współpracy?????
Dobrze życząca
Dobrze życząca 21.05.2020, 23:18
Życzę powodzenia pani dyrektor Malgorzacie Garuli na nowym stanowisku wiem że jest wspaniałą, mądrą kobietą i wierzę że na stanowisku dyrektora MOSiR dała z siebie wszystko
Gosieczka
Gosieczka 22.05.2020, 20:03
Ponoć nawet poświeciła czy oddała serce!
🐸
🐸 23.05.2020, 10:15
Panu H??
Miska
Miska 21.05.2020, 20:20
Pozdrowienia dla Pani dyrektor MOSIR .. jest wspanialom i mądra kobietą..
klara
klara 22.05.2020, 10:25
... a nawet wspaniałom i mądrom kobietom...
Krystian
Krystian 22.05.2020, 20:04
Jeżeli jest wspaniałom to i musi być mondrom...!
Neutralny
Neutralny 21.05.2020, 15:51
Witamy loże szyderców. Prowincja i kompleksy. Jak świat światem, zmiany kadrowe są naturalną rzeczą. Nie doszukujmy się drugiego dna. Współczuję tym Paniom wywołane do tablicy, która jest lepsza a która gorsza. Każda z osobna zajmowała kierownicze stanowisko, kierując specyficzną placówką kilkanaście lat z pozytywnym skutkiem. Władze miasta zadecydowały o zmianach. Dlatego należy Paniom podziękować za ciężką pracę na rzecz naszego miasta. Życzę sprostaniu nowym wyzwaniom i dużo sukcesów w tak trudnych czasach.
Zosia
Zosia 21.05.2020, 11:45
powodzenia dla nowej pani dyrektor 😊
Karolinka
Karolinka 21.05.2020, 10:52
Jestem pewna , że te wszystkie jadowite komentarze na Panią Małgorzate piszą oszołomy, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia.Szkoda to czytać. Ciekawe czy mieli by odwagę twarzą w twarz.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.05.2020, 18:10
Ja tu nie widzę żadnego jadu. Nikt nie obraża Pani dyrektor, tylko ocenia jej pracę na podstawie tego co widać na zewnątrz. Na pewno umie zarządzać ludźmi po jakoś to 15 lat się kręciło. Jako mieszkaniec mam jej do zarzucenia jedynie to, że nie robiła nic ponad to, co robić musiała.
Klient
Klient 21.05.2020, 10:29
Negatywne komentarze na Pania Dyrektor MOSiR są wyssane z palca, skoro zarządzała przez 15lat jednostką i świetnie sobie z tym radziła to chyba o czymś świadczy. Łatwo jest komuś oceniać kto stoi z boku bo pewnie sam siedzi na d...e i wymyśla ckliwe komentarze. Proponuje tym wszystkim co maja tyle jadu by wyszli na zewnątrz i zmierzyli się z COVID 19. Osobiście znam Panią Dyrektor i wiem, że była bardzo zaangażowana w swoja pracę.
Misiek
Misiek 22.05.2020, 20:07
No tak! Bo skoro oddała czy nawet poświęciła serce....!
😂😂
😂😂 21.05.2020, 13:21
Wystarczy popatrzeć jak cofnięty estetyką w tył jest mosir w stosunku do ośrodków sportu w sąsiednich miastach powiatowych. W ciągu tych 15lat właśnie było bumm na dotacje tego typu obiektów.inni mogli a Lubań?
Zmiana dobra ale za późno.
Zmiana dobra ale za późno. 21.05.2020, 21:29
Lubań przespał. Bolesławiec pozazdrościć, basen hala, pumptacki siłownia aquapark, basen zewnętrzny, nawet już termy mają, osiecznica basen basen rekreacyjny sauny, Zgorzelec tak samo, do tego ładne hale stadion bieżnie a Lubań? Stara hala i malutki basenik.

Więc skoro dyr. Przez 15 lat (świetnej) pracy nie wywalczyła w mieście i w radzie środków z UE na modernizację mosir to zmiana dyrektora to jest bardzo dobry ruch ze strony burmistrza ale o wiele lat za późno.
Wstyd iść na basen który jest ciągle zajęty przez pływaków szkółki pływackie i ludzie jak śledzie gnieżdzą się w jednym czy dwóch torach. Brak basenu rekreacyjnego. Za to są sikawki na dworze za kosmiczną cene.

Niestety nowa dyrektor wyzwanie będzie miała trudne bo wiele programów już się zakończyło a przy obecnym rządzie teraz co najwyżej kopa od UE możemy dostać.
fircyk
fircyk 21.05.2020, 09:01
Odnośnie Pani Beaty jestem spokojny, ale już Pani Małgorzaty... niekoniecznie...
Misiek
Misiek 22.05.2020, 20:09
Ma okazję jak poprzedniczka oddać i poświecić serce....
ja
ja 21.05.2020, 06:31
Super, bardzo zadbana, ładna i do tego inteligentna kobieta. Właśnie ktoś taki powinien spełniać funkcje kierownika MOSIR. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Małgorzata
Małgorzata 21.05.2020, 16:03
A co mnie uroda ⁉️
Ładny to ja chcem basen ,a nie pania.
No i czysty i napelniony woda .
Podobno plywanie zabija covid19 ,wiec czekam z noecierpliwoscia ns napelnienie.🤔😂🏊‍♂️🏊‍♀️💦
Ja
Ja 21.05.2020, 21:41
Na razie proponuje nalać sobie wody do wanny i to zimniej 😂😂🛀🛀
Kpiee
Kpiee 20.05.2020, 23:50
Moze by tak przestac zamieniac stołki i wyniosly sie by pewne matolki . Burmistrz co guzik robi i jego zastepca co chodzi i tłumaczy sie za tego pierwszego ... no i ten skarbnik co chwile popracowal i juz sie domu dorobił.
Malgorzata
Malgorzata 20.05.2020, 22:32
To moze pani Beato czas najwyzszy napelnic basen woda i otworzyc go.
No chyba ,ze w maseczkach trzeba plywac 🤔😂
Sauber
Sauber 20.05.2020, 21:56

Zarządzanie przepisami BHP poważnie?
Gmyz
Gmyz 21.05.2020, 17:15
Zarządzanie przepisami bhp, dobre!!!! Byla po prostu bhp- ówką w szpitalu.
Jestem z miasta
Jestem z miasta 20.05.2020, 21:29
To wersja oficjalna. Ale jak bylo naprawdę? Skoro burmistrz wypowiada się pozytywnie o pracy obu pań, to po co ta roszada ?
😂😂
😂😂 21.05.2020, 09:10
Pana H zapytaj😂😂
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.05.2020, 23:53
Już tłumaczę... Wydział Infrastruktury Społecznej jest raczej wydziałem zamkniętym dla ludzi z zewnątrz. Tam jest masa papierkowej roboty i można sobie spokojnie pracować, nie trzeba się spotykać i często rozmawiać z interesantami.

MOSiR to ciągły kontakt z ludźmi, stowarzyszeniami, klubami i ogólnie współpraca człowieka z człowiekiem, bo samemu niewiele się zwojuje. Pani Soczyńska jest osobą kontaktową, otwartą, nie bojącą się rozmawiać i dyskutować. Pani Garula zaś jest butna, apodyktyczna i trudna do współpracy, przez co burmistrz pewnie w kółko słyszy i czyta negatywne rzeczy.

Podsumowując zabieg ten ma celu poprawienie PR MOSiRu i całego urzędu, poprzez schowanie "do szafy" dotychczasowego dyrektora :)
Drozdu
Drozdu 21.05.2020, 17:21
Mam wrażenie, że chodzilo o obejscie konkursów na 2 stanowiska. Wkrótce jedna z pań dostanie wypowiedzenie i ogłosi sie konkurs. Tylko ciekawe która....
M
M 21.05.2020, 16:06
To znaczy ,ze pani Garula tak pr,ez 15 lat bezkontaktowa byla?⁉️🤔🤔
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.05.2020, 21:25
Jednym slowem *** w tym miescie robia urzedasy co chca to jest kpina
zulu
zulu 21.05.2020, 09:19
Nie tylko w tym mieście.

Pozostałe