Skontrolują przyłącza kanalizacyjne

  • 19.05.2020, 08:56 (aktualizacja 19.05.2020, 10:18)
  • Źródło: Gmina Siekierczyn
Skontrolują przyłącza kanalizacyjne Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W Gminie Siekierczyn odbędzie się kontrola przyłączy kanalizacyjnych. Celem zadania jest wyeliminowanie nielegalnych wpięć.

Wójt Gminy Siekierczyn informuje, iż w związku z bardzo dużą ilością wód opadowych, wód drenażowych trafiających do sieci kanalizacji sanitarnej, zaplanowano przeprowadzenie kontroli przyłączy kanalizacyjnych, celem wyeliminowania nielegalnych wpięć urządzeń doprowadzających wody do kanalizacji sanitarnej.

Jak uzasadnia gmina, zgodnie z art. 9 ust 3 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków „Przedsiębiorstwo wodociągowo – kanalizacyjne jest obowiązane do prowadzenia regularnej kontroli ilości i jakości odprowadzanych ścieków bytowych i ścieków przemysłowych oraz kontroli przestrzegania warunków wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych.”

Przypominamy również, iż zgodnie z art. 28 ust. 4a ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków kto nie stosuje się do zakazów o których mowa w art. 9 ust. 1 i 2, czyli zakazu między innymi wprowadzania ścieków bytowych i ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych przeznaczonych do odprowadzania wód opadowych, a także wprowadzania ścieków opadowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny do 10 000 zł.

Źródło: Gmina Siekierczyn

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe