Szerszenie, osy? Kogo wzywać?

  • 14.05.2020, 09:55 (aktualizacja 14.05.2020, 10:32)
  • Źródło: lwowecki.info
Szerszenie, osy? Kogo wzywać?

Podziel się:

Oceń:

Wraz z pojawieniem się pierwszych ciepłych dni, wzrasta aktywność owadów błonkoskrzydłych jak nazywana jest grupa, do której zaliczają się szerszenie, osy i pszczoły. Użądlenie takiego owada może być bardzo poważne w skutkach, zwłaszcza dla osoby, która jest uczulona na jad tych owadów.

Mieszkańcy zaniepokojeni obecnością niebezpiecznych lokatorów kilkadziesiąt razy w roku alarmują strażaków. Ci ostrzegają – w przypadku stwierdzenia zagrożenia nie należy zbliżać się do gniazda lub roju, nie należy również samodzielnie bez odpowiedniego zabezpieczenia oraz wiedzy, podejmować ryzyka próbując usunąć zagrożenie, bo można w ten sposób rozdrażnić owady – zdecydowana większość ataków to ich działania obronne.

W przypadku stwierdzenia obecności gniazda owadów należy poinformować sąsiadów, zarządcę nieruchomości i jak najszybciej wezwać specjalistyczną firmę, która w bezpieczny sposób usunie takie zagrożenie.

Należy pamiętać, że tylko w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, straż pożarna udziela natychmiastowej pomocy, w innych przypadkach właściwymi do likwidacji gniazd owadów są firmy dezynsekcyjne. Warto przy tym pamiętać, iż zdarzenia związane z wystąpieniem owadów błonkoskrzydłych nie są zazwyczaj zdarzeniami nagłymi i odpowiednio prowadzona administracja obiektu skutecznie uniemożliwiłaby zagnieżdżenie się w nim owadów.

Natomiast w przypadku zagrożenia życia, bądź zdrowia należy jak najszybciej powiadomić straż pożarną – tel.: 112 lub 998.

Źródło: lwowecki.info

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

😉😉
😉😉 18.05.2020, 06:11
Pszczoły każdy pszczelarz za free zabierze 😉😁
zniesmaczona
zniesmaczona 14.05.2020, 22:16
taaa, artykuł informujący jedynie "nie dzwońcie po straż pożarną"
Zainteresowana
Zainteresowana 14.05.2020, 11:51
Poprosimy o kilka adresów takich firm. Będziemy wdzięczni.
Bzzz
Bzzz 14.05.2020, 12:26
Z.U.DERAT

Pozostałe