Wpadł, gdy chciał ukraść ogrodzenie

  • 09.05.2020, 10:23 (aktualizacja 09.05.2020, 11:34)
  • Źródło: KPP Zgorzelec
Wpadł, gdy chciał ukraść ogrodzenie KPP Zgorzelec

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie gminy Sulików zauważyli mężczyznę, który rozkręcał ogrodzenie użytków rolnych.

Z uwagi na wcześniejsze kradzieże ogrodzeń funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Gdy podchodzili do mężczyzny, ten zaczął szybko wsiadać do zaparkowanego w pobliżu pojazdu. Jednak z uwagi na brak możliwości ucieczki szybko zrezygnował z tego pomysłu.

Podczas podjętej interwencji okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego zdążył już zdemontować część metalowych elementów ogrodzenia. Dodatkowo policjanci ujawnili przy zatrzymanym woreczek strunowy z krystaliczną substancją. Jak się później okazało była to metamfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy, a zdemontowane ogrodzenie zostało przekazane właścicielowi. Wartość mienia, które usiłował ukraść 29-latek, pokrzywdzony wycenił na kwotę nie mniejszą jak 2 tys. zł.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty za usiłowanie kradzieży metalowych elementów ogrodzenia i posiadanie środków psychotropowych. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Zgorzelec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe