Wpadł z narkotykami

  • 26.04.2020, 11:13
  • Źródło: KPP Lwówek Śląski
Wpadł z narkotykami KPP Lwówek Śląski

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim wraz z funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej zatrzymali mężczyznę, który jechał samochodem pod działaniem środków odurzających. W jego aucie mundurowi znaleźli ponad 9 gram środków narkotycznych.

Do zatrzymania 34-letniego mieszkańca Mirska doszło w środę (22 kwietnia) około godziny 16.00 w Mirsku. Tam policjanci poddali kontroli drogowej kierującego pojazdem Lancia. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjantów. W trakcie dalszej kontroli pies służbowy funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej wyspecjalizowany w wyszukiwaniu narkotyków znalazł saszetkę z zawartością ponad 6 gram marihuany oraz 3 gram metamfetaminy. 34-latek został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie urządzeniem Alere. Badanie dało wynik pozytywny, który wskazał zawartość metamfetaminy i amfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do badań, a on sam trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod ich działaniem karę do lat 2.

Prowadzenie samochodu po narkotykach stanowi takie samo zagrożenie jak jazda po alkoholu. Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, kierowca musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji. Narkotyki zaburzają tę sprawność i uniemożliwiają bezpieczne prowadzenie samochodu, co w konsekwencji może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP Lwówek Śląski

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xyz
xyz 27.04.2020, 12:02
Jeśli masz jakieś informacje o narkotykowej działalności osoby, którą wymieniasz, to po co piszesz o tym tu, a nie zgłosisz tego policji? Poprawiasz sobie swoje ego, jaki to ja jestem doinfomowany, czy brak ci odwagi cywilnej?
Xyz
Xyz 27.04.2020, 08:46
Dużo tych wpadek tam ostatnio
Pan Ga zwany także Panem Bu konsekwentnie robi robote pozbywając sie rynkowej konkurencji
Jan
Jan 27.04.2020, 08:20
Niestety miał pecha bo "..jechał samochodem pod działaniem środków odurzających." Mógł spożywać te, ktore na niego nie działają.

Taka sama interpretacja naszego prawa:
"Prowadzenie samochodu po narkotykach" - oznacza, że jak palileś skręta w podstawówce to zawsze jesteś po..

Zastanów się czy warto podjąć czynności czynności zmierzające do kierowania pojazdem :)
Mirko
Mirko 26.04.2020, 15:05
Już sobie wyobrażam co się będzie działo jak wyczają jakiegoś dilera co będzie miał w przeliczeniu na kilogramy - a nie jakieś marne gramy. Chyba taki efekt pracy operacyjno-śledczej jest niestety nieosiągalny - nie ten szczebel i i nie te kwalifikacje.
asdf
asdf 26.04.2020, 12:34
9 gramów nie gram. 100 gram to można pod monopolowym wychylić.

Pozostałe