Narkotyki w domu 45-latka

  • 24.04.2020, 13:34 (aktualizacja 24.04.2020, 14:24)
  • asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Narkotyki w domu 45-latka KPP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze z KPP w Lubaniu zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał narkotyki. W trakcie przeszukania ujawniono także wagi oraz dokumenty osoby trzeciej. Mężczyzna już usłyszał zarzut przewozu narkotyków z terytorium Republiki Czeskiej do Polski.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali mieszkańca gminy Olszyna podejrzanego o posiadanie narkotyków. W  miejscu zamieszkania 45-latka policjanci ujawnili susz marihuany oraz łodygi ziela pomieszane z suszem. Oprócz narkotyków mundurowi zabezpieczyli wagi i dokumenty osobiste należące do innej osoby. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusz przedstawił mu zarzut dokonania przewozu na terytorium Polski z terenu Republiki Czeskiej środków odurzających mniejszej wagi. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Kto wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Kto, wbrew przepisom ustawy, dokonuje przywozu, wywozu, przewozu, wewnątrzwspólnotowego nabycia lub wewnątrzwspólnotowej dostawy środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mery
Mery 25.04.2020, 14:51
I te lodygi
Jano
Jano 25.04.2020, 13:51
Po 1 to co widoczne jest na zdjęciu, nie można nazwać marihuana, ewentualnie jakimś dopalaczem, przecież to wygląda jak ***.. A do tego te łodygi, po co to komu? Bardzo dobrze mu tak. Jak patrzę na to zdjęcie to aż się nie dobrze robi, że taki syf mogą nazywać trawką, to jest jakieś nieporozumienie.
Spójrzcie do czego doprowadziła prohibicja, ludzie palą łodygi i mieszają je z jakimś syfem..
TOMEK
TOMEK 20.05.2020, 00:27
za posiadanie takiej marichuany powinny byc kary 2 razy wieksze niz za posiadanie marichuany dobrej jakosci bo ten kto sprzedaje takie *** zarabia tez 2 albo i ze 4 razy wiecej bo taka marichuana jest bardzo tania a tak na marginesie nie mozna nazwac tego marichuana)
Heh
Heh 25.04.2020, 09:47
I dobrze mu tak, co to w Czechach nie ma normalnej trawy, że gościu pali łodygi i jakieś ***? Jeszcze pewnie tym handlował.. Tego suszu, co jest widoczny na zdjęciu nie nazwałbym trawka, to wygląda jak jakiś *** dopalacz.. No i te łodygi, na *** komu łodygi? Xd no ***, poprostu ***..
Janusz
Janusz 25.04.2020, 08:42
Faktycznie maja czym nasi policjanci sie chwalić. Na zdj łodygi i restka jakiegos shit u. Niech lapia prawdziwych bandytów a nie boja die wyjsc z radiowozu jak cos sie dzieje. Faktycznie artykuł nadaje die do gazety tragedia
Cezary Cezary
Cezary Cezary 25.04.2020, 08:16
Rozumiem że te łodygi wyjmował z troski o klienta żeby go w gardełko nie gryzło? Bo jeśli tak to można mu darować a jeśli wciskał łodygi małolatom to należy ukarać podwójnie za ludzką krzywdę ;)
Klamcy
Klamcy 25.04.2020, 00:10
Zaklamany eluban ipani asp.szt.Justynka jak wam Nie wstyd
Jożin z Bażin
Jożin z Bażin 24.04.2020, 20:20
Ale akcja Policji! I to patrzajcie dali radę bez pomocy antyterrorystów! Ciężkie więzienie chyba czeka tego delikwenta - turystę zamiłowanego w Czeskich ziołach.
hebel
hebel 24.04.2020, 16:29
Q... ! Dlaczego łapìą tylko trawkarzy a kreskówkowym nic się nie dzieje? Czy dzięki temu w Lubaniu nie było i nie ma handlu twardymi białymi proszkami wciąganymi do nosa? Poza wyjątkowymi wyjątkami że ktoś sprzeda a drugi kupi. Niektóre Çpòny nie są w stanie ruszyć d.... nawet do olszyny czy leśnej po ćpanko. Kasy mają od kreski do kreski i kupują na luzie tutaj a nie gdzieśtam. Specjalny wydział potrzebny?
Nie można przyfilować za którymś aparatem z kąd ma? Czy to za dużo roboty?
B.Aspirant
B.Aspirant 25.04.2020, 10:27
Mizeria współczesnej Policji w zakresie wykrywalności przestępstw a dystrybucji narkotyków wynika z tego, że nie ma efektów pracy operacyjnej. Po prostu to intelektualne nieudacznictwo nie potrafi zorganizować (stworzyć) sobie sieci tajnych współpracowników i zabezpieczyć dopływ informacji z określonych źródeł czyli środowisk. Jak im się uda parez przypadek coś wykryć (kogoś złapać) to bębnią na całą okolicę - ale to ploteczki. Cała elita jest nieosiągalna.
Panie komendancie - do roboty!
bez dodatku
bez dodatku 26.04.2020, 21:08
prosze od komendanta niewymagac jemu ustawodawca dodatek sluzbowy dał maksymalny to poco ma ścigać tych swoich
Jacenty
Jacenty 24.04.2020, 16:09
"Kto wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające..." czyli trzeba zmienić ustawę? Skoro dorosły, powiedzmy uzależniony = chory, więc chyba zgodnie z ustawa? :)
może, że cła nie opłacił :)))

Cudze jaracie swego nie znacie!
Wujek samo zło
Wujek samo zło 24.04.2020, 14:37
Brawo akcja roku, na dwa skręty by było na wieczór wypalić i zasnąć co za katastrofa. Z Czech przywiózł wiadomo tam rządzą i żyją normalni ludzie to sobie sadzą i palą roślinę. U nas lepiej jabole i wódzie bo wódeczka dobra jest do bicia rodzin i wszczynania awantur kiedy ten naród zmądrzeje ?
Jaruzelski
Jaruzelski 26.04.2020, 03:09
Nie.Po prostu jak zalegalizuja ziolo to nikt nie bedzie kupowac wódy a na wóde tski podatek jest, ze szok.A na ziolo takiego nie dowalą bo nikt nie bedzie kupowal
Colonel
Colonel 24.04.2020, 14:28
Milicjanci maja szczescie ze to prl, w texasie to by wlasciciel popiescil ich pompka za wtargniecie na cudza wlasnosc i skonczylaby sie zabawa!!!!

Pozostałe