Poczta Polska. Polecone bez potwierdzenia

  • 23.04.2020, 14:16
  • Źródło: Poczta Polska/lwowecki.info
Poczta Polska. Polecone bez potwierdzenia pixabay.com Skrzynka pocztowa

Podziel się:

Oceń:

W związku ze zmianą zapisów w Prawie pocztowym, Poczta Polska wprowadziła nowe, jeszcze bezpieczniejsze wytyczne dotyczące doręczania przesyłek listowych poleconych oraz paczek pocztowych i przesyłek kurierskich. Od wczoraj listy polecone mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata, natomiast dla paczek i przesyłek kurierskich zawieszono obowiązek uzyskania pokwitowania odbioru przesyłki.

Wprowadzone zmiany nie dotyczą przesyłek wysłanych do ani wysyłanych przez sądy, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komornika sądowego.

Epidemia koronawirusa wymusiła zmiany w świadczeniu niektórych usług. W następstwie tych zmian, w stanach nadzwyczajnych lub w przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego listy polecone bez potwierdzenia odbioru i bez Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO) mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata bez konieczności składania przez niego specjalnego wniosku. Zawieszono również obowiązek uzyskania przez kuriera pokwitowania odbioru przesyłki.

Źródło: Poczta Polska/lwowecki.info

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaś wędrowniczek
Jaś wędrowniczek 24.04.2020, 12:36
Wysłałem komentarz do w/w artykułu. Ale Moderator uznał, że mój wpis nie jest zgodny z polityka pewnych kręgów politycznych, bez podania przyczyny.Trudno.Nie na wszystkie tematy można wypowiadać się publicznie. Zatem CENZURA z czasów komuny znów wróciła.
Jaś wędrowniczek
Jaś wędrowniczek 24.04.2020, 09:59
Wysyłam list polecony i płacę więcej za tę usługę. Ale nie mam żadnej pewności, że list dotarł do adresata. Poczta też nie ma dowodu na to, że adresat otrzymał list. A co z listami z sądów, banków, komorników itd.? Czy to nie jest naciąganie (czytaj przestępstwo)?
Jolanta
Jolanta 23.04.2020, 18:48
Zgadzam sie z pania Ania...
Anna
Anna 23.04.2020, 16:07
Jeżeli ktoś zaciągnie kredyt na moje konto to winny będzie burmistrz bo ujawnił dane.

Pozostałe