Pierwszy przypadek koronawirusa w Lubaniu

  • 17.04.2020, 07:53 (aktualizacja 17.04.2020, 11:35)
  • red.
Pierwszy przypadek koronawirusa w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lubaniu poinformowała, że w Lubaniu pojawił się pierwszy pacjent z potwierdzonym Covid-19. Jak się dowiadujemy, jest to pacjent płci męskiej.

Według danych przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lubaniu, we wtorek 16 kwietnia sytuacja epidemiologiczna kształtowała się w następujący sposób: hospitalizowanych było 5 osób z czego 3 mają potwierdzony wynik na obecność Sars-cov-2, a 2 wciąż oczekują na wyniki testów.

Chorobę w izolacji domowej przechodzi 21 osób. Liczba chorych w powiecie lubańskim wynosi w tej chwili 24 osoby.

Dotychczas 4 osoby uznano za zdrowe. Dotyczy to obywatelki Danii, mieszkanki Świeradowa-Zdroju i dwóch mieszkanek gminy Leśna.

Liczba potwierdzonych wyników testów nadal wynosi 244 z czego 28 dało wynik pozytywny, a 216 wynik negatywny.

Na dzień wczorajszy na kwarantannie rządowej przebywało 484 osób, kwarantannie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego 66 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym 50.

  HOSP 
podejrzenie
HOSP
potwierdzone
Zdrowi Izolacja
domowa
Przebadani
wynik
dodatni
Przebadani
wynik
ujemny
Kwarantanna rządowa Kwarantanna  PPIS Nadzór
Hospitalizacja 
ogółem
2 3 4 21 28 216 484 66 50
5
Nadzór
ogółem
626


Wciąż choruje: 12 mieszkańców gminy Leśna, 8 mieszkańców gminy Olszyna, 1 Świeradowa-Zdroju, 2 osoby z gminy Platerówka oraz 1 chory z Lubania.

Informacja Wojewody Dolnośląskiego na temat zachorowań na koronawirusa na terenie Dolnego Śląska. Stan na 16 kwietnia 2020 r. godzina 18:20.


Ps. Wojewoda Dolnośląski już nie dopisuje do liczby chorych w powiecie dwóch pacjentek chorujących na koronawirusa, które od ponad roku przebywają w placówkach opiekuńczych na terenie Jeleniej Góry, a pochodzą z powiatu lubańskiego. Stało się tak po interwencji PSSE w Lubaniu.

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polonista
Polonista 18.04.2020, 17:41
Powiadacie że SANEPID ujawnił, że to jest pacjent płci męskiej. A gdyby ujawnił, że pacjentem jest mężczyzna to jakby to brzmiało?
Leon
Leon 18.04.2020, 14:53
Wszystko w naszych rękach i głowach żeby się to nie rozprzestrzeniało ......Zróbmy wszystko aby powstrzymać wirusa!!
Moltimer
Moltimer 18.04.2020, 10:36
USA. Na COVD-19 zmarł pan biskup, który pomimo zakazów odprawiał msze i twierdził że "bóg jest większy od tego groźnego wirusa."
Tymczasem ten jego Bóg mu udowodnił że nie ma racji.
============
https://news.yahoo.com/bishop-…
Janusz
Janusz 18.04.2020, 01:10
I SIĘ ZACZĘŁO W LUBANIU. TERAZ OBY NIE POSZŁO DALEJ
?
? 18.04.2020, 01:06
Czy to prawda, że ten przypadek to z Górniczej. Tam jak na wakacjach wszyscy ze wszystkimi i to bez ograniczeń. Picie na rurach i spacery towarzyskie na co dzień. Nie wspomnę o żabce...
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 17.04.2020, 22:42
Zaprawdę powiadam Wam Siostry i Bracia - to lobby kościelne doprowadzi ten nasz naród na skraj upadku - nie tylko moralnego. Wprawdzie kokieteryjnie uznali, że nowe kryteria limitu wiernych w kościołach jako „ważny krok w kierunku normalizacji życia religijnego Polaków”, ale „niepokoi nas natomiast fakt, że wśród trzech kolejnych etapów znoszenia państwowych obostrzeń nie jest planowane dopuszczenie do uroczystości kościelnych większej ilości wiernych. Dla wielu Polaków możliwość udziału w liturgii kościelnej i przyjmowania sakramentów stanowi istotne źródło duchowej i psychicznej siły, tak potrzebnej do znoszenia trudów obecnej sytuacji” – twierdzą.
No chyba ich świętobliwie porąbało do reszty. Co oni chcą w tym szalonym pędzie po mamonę odprawiać do nieba coraz więcej owieczek?
Kamil
Kamil 17.04.2020, 22:25
MOIM zdaniem jak ktoś zachowuje na covid19 powinien podać to do wiadomości żebyśmy wiedzieli bo może się wiedział z kimś i też zarazić mógł. to nie ma co sie ukrywać bać czy wstydzić bo kazdy z nas może załapać virusa testów robią za mało rząd ma w *** nas bądźmy solidarni i pomagajmy sobie . i nie ma co obwiniać tych co dostaną virusa ani nękać bo sami wiecie że nikt nie wybiera choroby. napewno jest wiecej niż 1osoba jak tutaj podali do wiadomości . bądźmy solidarni razem damy radę!!!
Frantisek
Frantisek 17.04.2020, 22:11
Czesi tak apelują do swoich milaczków:
"...Holka, ostań doma - lepśie byt na vibratore, ako na respiratore".
Abc
Abc 17.04.2020, 23:03
Sorry, miala być łapka w górę, a niechcacy poszla w dół:-)
Zbyszko
Zbyszko 17.04.2020, 20:35
RAPORT KRAJOWY
Zarażonych = 8381
Poszło do nieba albo do piekła = 332
Uzdrowionych w szpitalach = 866
Uzdrowionych cudownie = 0
Oll
Oll 19.04.2020, 22:12
*wiekszosc przechodzi wirusa w domu i tam dochodzi do zdrowia - tylko okolo 30 % zarazonych wymaga hospitalizacji
Dante Piekło
Dante Piekło 17.04.2020, 20:25
Panie Logik zamiast nadinterpretowac moją wypowiedź, proszę chwilę usiąść i się wyciszyć . Taka dobra rada :)
Farmazony
Farmazony 17.04.2020, 19:57
To jak telewizja i wszystkie media i Ch.... co jeszcze puszczają takie farmazony że aż po prostu się w palę nie mieści... Jest tyle osób chorych którzy nie są w statystyki wbici że nawet sobie nikt z tego nie zdaje sprawy a drugie to jest to że nie robią wszystkim testów bo na wszystko tak naprawdę kładą lache i jak chcą to jadą jak nie chcą to nie jadą.. Tyle w tym temacie
Psychologa
Psychologa 17.04.2020, 19:51
Ty xyz to i tobie mowa??? ?????
Bez komentarza...
Bez komentarza... 17.04.2020, 17:46
Ale smuty piszecie w tych komentarzach. Widać jak wpływa na was siedzenie w domach. Zero zrozumienia dla sytuacji i tylko aby dowalić osobą chorym, którzy specjalnie sami się nie zarazili.
Mała Mi
Mała Mi 17.04.2020, 19:08
zdrowym też mogę ***
O.N.A.
O.N.A. 17.04.2020, 17:29
Jeden chory w Lubaniu i już histeria u niektórych. W Leśnej było 14 osób, od dłuższego czasu stan chorych się nie powiększał. Wręcz przeciwnie, zmniejszył się, bo 2 osoby wyzdrowiały. Nie zwiększył się stan, bo chorzy nie narażali innych mieszkańców. Można?
Zamiast linczować chorego, życzcie mu dużo zdrowia.
Organ_ista
Organ_ista 17.04.2020, 20:17
No jak możesz pominąć fakt cudownego oddziaływania czyli wpływu procesji jaką odprawił pan proboszcz i to z najświętszym sakramentem. Wprawdzie spodziewał się ten świętobliwy "znachor" żeby było - jak ręką odjął ... No ale widocznie u Pana Boga nie ma tak na łapu-capu, trzeba jeszcze do końca tygodnia.... A od następnej niedzieli tłum się przygarnie i taca zapełni.
O.N.A.
O.N.A. 18.04.2020, 00:05
No to teraz mnie zmartwiłeś, święcona woda nie będzie działać na ateistów ? biedni oni ?
Ustyn
Ustyn 18.04.2020, 17:08
Musisz ten zawód jakoś przeżyć. Tak to jest w tej wierze czyli religii, że zamiast nawracać ateuszy, wobec nich czynić cuda i wykazywać moc ich boga wraz ze wszystkimi świętymi, wodą święconą i kadzidłem - to oni cudują przed swoimi już nawróconymi... Im im cuda wpierają jak zdrowemu chorobę. I tak już blisko 1700 lat.
Miłoszowianin
Miłoszowianin 17.04.2020, 19:34
Leśna na wymarciu to i nikt się nie przejął ilością zakażonych.
 Dante
Dante 17.04.2020, 16:57
Tu jak mniemam to wszyscy są po cześku , sądząc po kobietach desperatkach , które szukają jakiejś zwady wiecznie i mężczyznach wielce inteligentnych inaczej. Piszecie tylko po to żeby coś komuś dowalić albo skrytykować , nic ta paplanina nie pomoże nikomu, jeszcze więcej nienawiści wśród ludzi . Wynocha pomagać sobie nawzajem zamiast być dewotami i udawać nie wiadomo kogo pokażcie naprawdę , że jesteście dobrymi ludźmi , chodzenie co niedzielę do kościoła i włażenie księdzu w dupę nie świadczy o człowieku , ci co tak modły odprawiają to jeszcze większe kórwy niż ci którzy nie praktykują.
ja
ja 18.04.2020, 08:12
nawet perzklinac trzeba umieć słowo *** przez u otwarte,nie sztuka jest obrażac innych ,sztuka jest zrobic to z kultura i erudycją
Aligieri
Aligieri 17.04.2020, 17:42
nie odbierzesz mi przyjemności z bycia Prawdziwym Polakiem! Mam konstytucyjne prawo do narzekania, obrażania innych i pouczania kiedy popadnie!
Na pewno śmierdzi ci z r***
Polonus
Polonus 18.04.2020, 10:29
Do obrażania to nie masz żadnego prawa, nawet konstytucyjnego - ale masz w pełni prawo do BULWERSOWANIA opinii publicznej i tak trzymaj! Bierz przykład z Pana "H" - ten to potrafi poBULWERSOWAĆ - szczególnie tych
Logik
Logik 17.04.2020, 17:39
No nie mogę. Na początku pouczasz innych że piszący szukają zwady że inteligentni inaczej,że piszą tylko po to aby dowalić innym,skrytykować a następnie sam to samo robisz ;dowalasz,krytykujesz,wyzywasz. Spójrz w lustro.
Dante
Dante 17.04.2020, 19:55
Ja to robię w dobrej intencji po to żeby Ci wielcy Polacy wzięli się w kupę i przestali robić afery na portalach , pewnych rzeczy niektóre osoby nie zrozumieją ale można to naprawić .
KTOŚ
KTOŚ 17.04.2020, 11:47
Ciekawe co z panią pielęgniarką z Meditonu która mieszka wLubaniu
Zaniepokojona
Zaniepokojona 17.04.2020, 11:43
Właśnie!!! Co to za człowiek??? Czy to w ogóle Człowiek??? Jaki Człowiek tak robi??? Trzeba nie być Człowiekiem, żeby się tak zachować!!! Żeby taką zarazę sprowadzić na nasz Lubań!!! Nie. To na pewno nie Człowiek. Osobnik płci męskiej najwyżej.
Osobnik płci męskiej
Osobnik płci męskiej 17.04.2020, 15:54
Minusów nabili za Twój wpis,nie załapali ironii.
sadownik
sadownik 17.04.2020, 17:43
z ironii jest dobry sok
więcej wiary
więcej wiary 17.04.2020, 15:53
módlmy się o twą duszę
Iza
Iza 18.04.2020, 10:30
... a co już odeszła w piekielne czeluści?
Anna
Anna 17.04.2020, 11:37
Zgiuk zamknął RIPOK czyżby wszystkich pracowników objęła kwarantanna? Za chwilę obsługa komunalna rozwiezie mieszkańcą wirusy.
Mmmmmm
Mmmmmm 19.04.2020, 12:15
Sprawdz kobieto dobrze informacje i nie rosylal plotek pracownicy pracują i nie są na rzadnej kwarantanie .
Ortografia
Ortografia 17.04.2020, 17:44
Dzień Dobry
ja
ja 17.04.2020, 14:52
Jeśli już to mieszkańcom, ortografia się kłania.
Ty-mon
Ty-mon 17.04.2020, 20:23
Jeśli już... To po "już" powinien być przecinek, a nie po "mieszkańcom".
Jasne?
Miszkaniec Lubania
Miszkaniec Lubania 17.04.2020, 14:41
Kobieto, widziałaś kiedyś słownik ortograficzny??
Wiedźma Ple Ple
Wiedźma Ple Ple 17.04.2020, 11:31
chory z Lubania to facet, który przebywał na kwarantannie rządowej i nie opuszczał miejsca zamieszkania
Prawy i Sprawiedliwy
Prawy i Sprawiedliwy 17.04.2020, 11:46
o ktoś tu tajemnice wynoś z pracy? Minister Z. zrobi z wami porządek
Leśna
Leśna 17.04.2020, 11:03
Jesteśmy Wasz stolicą!!!
drugi
drugi 17.04.2020, 11:45
odstaw czecha pikoludzie

Pozostałe