Zaprószenie ognia omal nie doprowadziło do tragedii

  • 07.04.2020, 16:10 (aktualizacja 07.04.2020, 16:44)
  • red.
Zaprószenie ognia omal nie doprowadziło do tragedii

Podziel się:

Oceń:

Dym wydobywający się z pomieszczenia po sklepie z odzieżą używaną zauważono około 14., gdy do wewnątrz weszli strażacy znaleźli tam nieprzytomnego mężczyznę.

Do pożaru doszło na parterze budynku mieszkalnego przy ul. Sienkiewicza w Leśnej. W miejscu tym niegdyś funkcjonował sklep z odzieżą używaną. Według sąsiadów w pomieszczeniu od dłuższego czasu mieszkał samotny mężczyzna. Dziś około 14 zauważono dym wydobywający się z lokalu. Na miejsce jako pierwsi dojechali Strażacy OSP z Leśnej, którzy znaleźli w pomieszczeniu nieprzytomnego lokatora.

Szczęśliwie pożar był w początkowej fazie. Ogniem od dołu zajęły się wiszące na wieszakach ubrania, a płomienie dopiero zaczęły ogarniać sufit. Dzięki natychmiastowej akcji strażaków ogień udało się stłumić w zarodku, a mężczyznę ewakuować. Początkowo z mężczyzną nie było kontaktu, jednak po chwili podawania tlenu udało się z nim nawiązać kontakt. Najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Na miejscu byli druhowie OSP z Leśnej, PSP z Lubania, policja, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne oraz pracownik zarządzania kryzysowego Gminy Leśna.

Czytelnikowi eLuban.pl dziękujemy za zdjęcia.

red.

Zdjęcia (16)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adas adam
Adas adam 10.04.2020, 12:32
Oglądałem lolal i choć jestem laikiem nie ma mowy o zapruszeniu
No a jak
No a jak 07.04.2020, 18:50
Po ilości puszek można wnioskować, iż ogień nie zaprószył się raczej od wadliwej instalacji elektrycznej;)
XYZ
XYZ 07.04.2020, 18:19
Jak ich przy dobrym wietrze to z 5 tam mieszkało i dziewczyna do towarzystwa
fashion
fashion 07.04.2020, 20:16
podpalają wysypiska śmieci dla odszkodowań ale żeby lumpeksy podpalać... :-) takie czasy bo to Polska nie elegancja Francja.

Pozostałe