Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim (15:00, 6 kwietnia)

  • 06.04.2020, 15:37 (aktualizacja 07.04.2020, 09:26)
  • red.
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim (15:00, 6 kwietnia)

Podziel się:

Oceń:

Z terenu powiatu lubańskiego do szpitala zakaźnego w Bolesławcu trafiła kolejna osoba z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Pięciu pacjentów, którzy od kilku dni byli hospitalizowani w bolesławieckim szpitalu ma już wyniki, które potwierdziły u nich Cowid-19. Dziś do szpitala trafił 6 pacjent, który w tej chwili oczekuje na wynik badania. 20 osób z potwierdzonym testem na obecność Sars-cov-2 przechodzi chorobę w izolacji domowej.

Na terenie powiatu wykonano dotychczas 187 testów z czego 162 miało wynik ujemny.

W kwarantannie rządowej znajduje się 371 osób, w kwarantannie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego 169 osób, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęte jest 60 osób.

25 potwierdzonych przypadków dotyczy gminy Leśna -14 zachorowań, gminy Olszyna - 8 zachorowań, miasto Świeradów-Zdrój - 2 zachorowania oraz jeden przypadek w gminie Platerówka.

25 chorych plasuje powiat lubański i powiat lubiński na czwartym miejscu w województwie dolnośląskim pod względem ilości osób zakażonych koronawirusem. Więcej zakażonych jest w mieście Wrocław, w powiecie wrocławskim i w powiecie oleśnickim.

red.

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 07.04.2020, 08:20
Zostańcie w domach. Niech nie kusi Was piękna pogoda za oknem. Zdrowie i życie jest najważniejsze. Musimy wszyscy to przetrzymać choć jest i będzie bardzo ciężko.
??
?? 07.04.2020, 08:17
Teraz jest akcja mandat. Zrujnowany budżet przez PiS i ich rozdawnictwo co sam Gowin wczoraj przyznał i sp...ił z podkulonym ogonem wiedząc co nas czeka, Kaczy Pan z partią zdermterminowaną na wybory powołując się na konstytucje a sami ją łamią na każdym kroku, jak i łamią prawo do anonimowości w wyborach. To wszystko śmierdzi dużym bankructwem państwa i PiS sobie umacnia stołki aby mieć za co żyć.
Nasza mała Korea i mały kim
Dziękujemy PiS ?
Chorzy
Chorzy 06.04.2020, 19:12
Jestem osobą chorującą wraz z mężem już od 16 dni, mieszkamy w bloku, zsypu na śmieci nie ma, więc mąż w maseczce i rękawiczkach 2 razy w tygodniu musi wyjść i wyrzucić te śmieci do kontenera. Jak myślicie...!? Oczywiście już służby o tym wiedzą, a co my mamy zrobić? ustawiać na klatce schodowej? Super, dopiero wirus będzie się namnażał.
??
?? 07.04.2020, 08:10
Służby szukają wolontariuszy za free a panie z mops na etacie piją kawę
mieszkanka
mieszkanka 06.04.2020, 19:11
Gdzie znajdziemy informację, ile pacjentów znajduje się obecnie w Szpitalu w Bolesławcu. Co chwilę ktoś tam umiera!
Ja123
Ja123 06.04.2020, 17:49
To jest zwykła głupota ludzka!!!W niedziele prosiłem bratową co by nie jechała do moich rodziców ot tak na grilla, ładna pogoda,dla dzieci.Tlumaczenia o takie bo oni się dobrze czują bo ona ma koleżanki w sanepidzie lubańskim i uspokajają ją że lubań jest bezpieczny bo konstytucja jej to gwarantuje!!! Nie rozumiem co ludzie mają w głowach? sieczke siano? Jak można narażać życie starszych ludzi bo konstytucja pozwala jaki typem człowieka trzeba być.
Ty123
Ty123 07.04.2020, 13:58
W. Ja123. To ty rusz głową. Pie..... Na, inteligencja
.
ja123
ja123 07.04.2020, 19:00
lepiej być p..... inteligencją niż istotą niemyślącą.
Chory
Chory 06.04.2020, 22:27
Nie zdajecie sobie ludzie sprawy jak to jest, być chorym, z gorączką i kaszlem przez ponad 10 dni, zamkniętym w czterech ścianach,w samotności, bez żadnej opieki medycznej, możliwości uzyskania nawet porady telefonicznej z lekarzem chorób zakaźnych, a w raportach służb czytasz, że jesteś LECZONY w izolacji DOMOWEJ, ogarnijcie się i nie narażacie innych, bo każdego to może spotkać. Nie życzę najgorszemu wrogowi, tego codziennego strachu....
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 06.04.2020, 17:46
Umiłowani Siostry i Bracia!
Miarka się przebrała. Największa (na razie) tragedia - Włochy, a w Rzymie jest Watykan a na Watykanie Pan - Namiestnik i Współpracownik Boga, – „ex parte Pontificis” (nawet jeśli czyni to sam, bez biskupów) korzystając z autorytetu urzędu nauczycielskiego Kościoła („cum ex catedra loquitur”) w sprawach wiary i moralności – „ex parte materiş”. czyli tego który jako niewyobrażalnie Wszechmogący i Miłosierny posłał na ziemię wirusa którego nazwali CONV-19 nie wie za jakie to grzechy? Nie wie kiedy się ta gehenna skończy a już nie potrafi załatwić aby już się skończyła. Czyżby te modlitewne maratony i te zawierzenia - jak groch o ścianę?
To bieganie księdza proboszcza po Leśnej też na darmo?
To niech mnie heretyka-ateusza bluźniercę grom jasny z nieba - jeżeli tam w ogóle ktoś rezyduje!
Ola
Ola 06.04.2020, 17:11
187 testów na tyle tysięcy ludzi w powiecie?! Dla mne to jest najdelikatniej mówiąc parodja i brak szacunku dla życia ludzkiego! A w Polsce?! Przecież jest tyle osób bezobjawowych a zarażających innych!!! Apeluję do ludzi na kwarantannie proszę zostańcie w domach wiem że jest piękna pogoda i kusi ale wychodząc i nie wiedząc że jesteście nosicielami narażacie na utratę życia lub zdrowia innych!!!
Również apeluję do młodych nie jesteście ze stali to nie są ferje lub wakacje opamiętajcie się nie zdajecie sobie sprawy że spotykając się z innymi choć na "chwilę" nie wiecie z kim miał doczynienia kolega, koleżanka a pamiętajcie nieświadomie zarazicie swoich bliskich których możecie stracić i później będzie żal i rozpacz!
samuraj
samuraj 06.04.2020, 20:56
to jest prawda pomyslcie terz o innych nie tylko o sobie bo ja mam to w *** myśl o kolegach i kolerzankach pajacu jeden z drugim hej
kiki
kiki 06.04.2020, 17:37
Jak nie są, jak są. Wczoraj sam osobiście widziałem 9 osób które miały wyje...e na wszystko. Piły piwko i miały wszystkich w D.
Człowiek
Człowiek 06.04.2020, 23:21
Te 9 osób to przedstawiciele straconego pokolenia. Ich i wielu im podobnych można spisać na straty. Nie zabije ich wirus to zabije ich cwaniactwo, lenistwo, nałogi, brak zainteresowań, brak perspektyw itp. Ja tez mam ich w D.
Zbyszko
Zbyszko 06.04.2020, 17:31
Ola! Oleńka! Oluchna! Nie jest źle. Nie można tak sobie szastać testami - to kosztuje i to duże pieniądze - na razie. Jak widzisz uzasadnionych przypadków użycia testu było tle - że tylko 25 wykazało wynik pozytywny.
Miej na uwadze to, że pandemia dopiero się rozwija i tylko od nas - i od księdza w Leśnej - zależy czy dojdzie do kolejnych zakażeń.
Krzysiek
Krzysiek 07.04.2020, 06:37
Zgoda, pod warunkiem że obecnie nadrzędnym celem powinno być zwalczanie tej zarazy. Obserwuję coś innego a mianowicie topienie kasy i cennego czasu na wybory Kima dudy, wsparcie dla ReżimTVP a jakby tego było mało, to jeszcze i p******* w sutannach namawiają do zbiorowisk w swoich pałacach. Nie mówię, że wszystko jest be, ale masa przypadków wręcz poraża.
Gregor
Gregor 07.04.2020, 20:12
KLERYKALNE OGŁUPIENIE – tak chyba można by nazwać tę przypadłość dotykającą znaczną część polskiego społeczeństwa. Bałwochwalczy stosunek do sutanny, wyuczony od najmłodszych lat wiernopoddańczy odruch schylania głowy i mamrotania pod nosem „Niech będzie pochwalony” przy każdym spotkaniu z duchownym, staje się powoli naszym przekleństwem. Tymczasem taki stan rzeczy jest wręcz błogosławieństwem dla Kościoła hierarchicznego, więc niech nikt się nie łudzi, że ta instytucja gremialnie dostosuje się do panującej sytuacji. Wręcz przeciwnie – jeśli trzeba będzie, poświęci dalsze setki i tysiące istnień byle jak najdłużej dzierżyć władzę nad ogłupionym ludkiem i spędzać dla zdobycia mamony. A że jego interes jest w tym punkcie zbieżny z interesem PiS-u, to zdaje się, że czeka nas bezpardonowa walka o usunięcie z przestrzeni publicznej świętych krów.

Pozostałe