97 przypadków łamania kwarantanny

  • 06.04.2020, 14:17 (aktualizacja 06.04.2020, 14:32)
  • red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
97 przypadków łamania kwarantanny KPP Lubań Funkcjonariusz straży miejskiej sprawdza osoby będące w kwarantannie domowej

Podziel się:

Oceń:

Umundurowani policjanci i strażnicy miejscy cały czas sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną stosują się do wydanych decyzji. Od 1 kwietnia na terenie powiatu lubańskiego odnotowano wiele przypadków jej łamania.

Sprawdzenie odbywa się w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Obecnie funkcjonariusze policji ujawnili 97 przypadków łamania kwarantanny na terenie naszego powiatu. - informuje asp. szt. Justyna Bujakiewicz Rodzeń oficer prasowy KPP w Lubaniu.

Pamiętać należy, że wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy osoby z których zdjęto obowiązek kwarantanny wciąż figurują w policyjnych wykazach. Dlatego funkcjonariusze dopiero po wykonaniu niezbędnych czynności w tym zakresie sporządzać będą wnioski o ukaranie osób objętych kwarantanną a niestosujących się do jej zasad.

Pamiętajmy, że każdy kto nie stosuje się do przepisów prawa musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. - przypominają policjanci.

red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szkoda_gadać
szkoda_gadać 06.04.2020, 21:38
Z pewnością zerka tu ktoś z Policji. Jestem ciekaw na podstawie jakiego przepisu, konkretnie (ustawa, artykuł itp.), ktoś nakłada mandaty w związku z pandemią. Pomoże ktoś?
murzyn
murzyn 06.04.2020, 21:10
Ty Piotr to *** jestes ? A jakby nie Pis tylko POKO to lepiej by było i***** !!!Stań sobie przed lustrem i zobacz jaki jestes brzydki !
Bezpartyjny
Bezpartyjny 06.04.2020, 21:48
Tak się zastanawiam jak można należeć do PiS i ludziom w oczy patrzeć?
Partyjny
Partyjny 07.04.2020, 07:46
A należeć do PO kraść i mówić to nie ja?
??
?? 06.04.2020, 21:32
Brzydal jak pani T
Magda
Magda 06.04.2020, 20:53
Przykład niestety idzie z góry, zastępca burmistrza pan Zajdel wybrał się dzisiaj na spacer całą rodziną
?
? 06.04.2020, 21:32
Zdjęcie i na spotted
Viola
Viola 06.04.2020, 20:00
Proboszcz z parafii w Pińczycach (woj. śląskie) jest zakażony koronawirusem. Sanepid prosi o pilny kontakt osoby, które miały z nim styczność.
============
Aresztować katabasa - jest przecież na to artykuł.
Miro
Miro 06.04.2020, 19:56
Nas pacyfikują ale sami się bawią i uroczystość robią w Dolnośląskiej Komendzie Polski ponad 100 osób, dlaczego nie dostali po 30 tys każdy kary. Bo sługus PiS ( panowie i wielmoża) są poza ogółem.
Seweryn
Seweryn 06.04.2020, 18:56
Zachodzę w głowę - jak to ten ich Chrystus może godzić się na zmartwychpowstawanie w takich warunkach? Skoro sam jest w niemocy to niech chociaż wyprosi u ojca wespół ze swoją Mamusią jakąś dyspensę. Niech chociaż na swoje święta zamrozi tego wirusa ...
Śmigusa z Dyngusem też nie będzie?
Oksana
Oksana 07.04.2020, 13:00
Dochodzą głosy z Watykanu że Jezus zwany Chrystusem kazał papieżowi odwołać na ten rok swoje Zmartwychwstanie. W zamian za to czyli w ramach rekompensaty na następny rok Zmartwychwstanie dwa razy.
?
? 07.04.2020, 08:20
Jarek podejmie nową Biblię i zmartwychwstanie przesuną na wakacje
Olek
Olek 06.04.2020, 18:25
Do "Piotrek" nie masz robić zdjęcia, idź do sklepu gadaj z ludźmi, ale jak się okaże że masz wirusa to to wtedy pomysł o tym co zrobiłeś no bo jak można ci zabronić czego id......!!!!
Hogsofwar
Hogsofwar 06.04.2020, 17:55
Do xyz. Twój komentarz dał mi sporo do myślenia . Ta kwarantanna to widzę jakaś dziwna rzecz . Wcześniej mi się wydawało że kwarantanna to druk L4 bez możliwości poruszania się to wtedy siedzę w domu i tyle . A teraz to dziwnie wygląda ?????, kto decyduje że jesteś na kwarantannie , kto daje jakieś zaświadczenie że jesteś na kwarantannie , jaki druk dostajesz że nie możesz poruszać się publicznie , w jakich godzinach mogą cię kontrolować , jakie pismo przesłać do zakładu pracy , jakie pismo przesłać do urzędów , To jest ciekawa opcja , zapraszam kogoś by wypowiedział się na ten temat jak odbywa kwarantannę . Pozdrawiam i zdrowia życzę
Piotr
Piotr 06.04.2020, 16:29
piperzyc pisowski zamordyzm, a jesli ktos nie ma smartfona, jak ma se zdjecia cykac?, czy ta milicyjno-pisowska banda kmieci sponsoruje ?
Hogsofwar
Hogsofwar 06.04.2020, 15:30
Walić mandatami i nagłaśniać to by ludzie wiedzieli że jest kontrol
Cezary Cezary
Cezary Cezary 06.04.2020, 15:07
Ja mam pytanie do SM, czy ten cały program na telefony Kwarantanna jest jakoś skoordynowany z waszymi działaniami? Czy jedno sobie a drugie sobie... ?
kiki
kiki 06.04.2020, 15:01
Dowalić na maxa. Ja mogę się stosować! To inni też.
xyz
xyz 06.04.2020, 16:28
Tylko trzeba jeszcze wiedzieć, że jest się na kwarantannie. Z autopsji - tydzień temu sobotę (28.03) pukanie do drzwi. Policjant informuje mnie , że sprawdza czy jestem na kwarantannie. Na jakiej kwarantannie, od kiedy. Policjant pyta czy ostatnio przekraczałem granicę, bo kwarantanne mam od 20.03 (sic!)? Tak, w związku z pracą w D, ostatnio 2 dni wcześniej (praca w D). To, po pierwsze czemu nie zostałem o tym poinformowany, a po drugie czemu dopiero tera mnie sprawdzają? On nie wie czemu nie poinformowano mnie i kto to powinien zrobić, a sprawdzają dopiero teraz, bo listę dostali dzień wcześniej (nie ma co, piękny bu...el na kółkach w tym kraju; a na konferenencjach tak pięknie i sprawnie wszystko działa....). Podobno jakiś mierny, ale wierny, mundurowy na granicy wszystkie karty z danymi osób przekraczającymi granicę składał na jedną kupkę, przez podziału na pracujących przy granicy w D, i pozostałych przekraczających granicę.
Nie mam nic przeciwko kwarantannie, bo to teraz tak naprawdę jedyny działający środek. Tylko może by tak łaskawie władze z lekka otrząsnęły i opamiętały się w tej swojej oszołomskiej propagandzie koronawirusowego sukcesu i zaczęły logicznie, a nie chaotycznie, działać - jeśli kogoś kieruje się na kwarantannę, warto było by go powiadomić może, co? I nie mam tu pretensji do policji czy straży miejskiej, a do władz, które wykonują tylko polecenia z góry. Po blisko 2-godz dzwonieniu do UW we Wrocku w celu wyjaśnienia tej sytuacji, biurwa po drugiej stronie słuchawki fuknęła tylko na mnie, że widać ktoś się pomylił i wykreśliła mnie z listy. Żadnego przepraszam. Nic. Buractwo do kwadratu. Ale czego wymagać od takich władz skoro, np. na braki środków ochrony ( choćby pilnie w szpitalach, gdzie teraz najczęściej dochodzi do zarażeń), wprowadza zakaz wstępu do lasu, do sklepów każą wpuszczać po parę osób (i dobrze), a w kościołach na wielkanoc może być po 50 osób. Albo wirus jest wierzący i tam nie szaleje, albo faceci w czerni tradycyjnie tacy potrzebują. Dużo by pisać. Więc na piszę krótko - PISs off!!!.
Małgorzata
Małgorzata 06.04.2020, 19:51
W swietych miejscach korona nie bierze! ?
Duzo jest smiesznych sprzecznosci.
xyz
xyz 06.04.2020, 18:28
Przepraszam za literówki. Spieszło mi się, jak to pisałem. Szkoda, że nie można edytować, bo poprawiłbym ten wpis.
Zbyszko
Zbyszko 06.04.2020, 17:56
Tak, w związku z pracą w D, ostatnio 2 dni wcześniej (praca w D). To, po pierwsze czemu nie zostałem o tym poinformowany
===========
Przecież na granicy jak wypełniałeś kwitek to cie ********** informowali że po przybyciu do miejsca pobytu (zamieszkania, zameldowania) masz pozostawać w kwarantannie. Z księżyca spadłeś czy co?
Qwerty
Qwerty 07.04.2020, 10:06
To ty chyba z księżyca spadłeś każdy kto do 27.03 przekraczał granice z zaświadczeniem od pracodawcy był zwolniony z obowiązkowej kwarantanny.
xyz
xyz 06.04.2020, 21:56
Nikt na granicy do 26.03 nie informował o nakazie pozostania na kwarantannie. Może 27.03 ( tego dnia już nie przekraczałem granicy, więc tego nie wiem).
Gienia
Gienia 07.04.2020, 10:01
... a do 27 marca na Marsie byłeś?
xyz
xyz 07.04.2020, 18:45
A możesz jakoś rozwinąć to swoje jakże dogłębne merytorycznie zapytanie?
Jak wspomniałem w pierwszym poście, nikt mnie nie nie informował, do czasu wizyty policji, o kwarantannie. Wiem, że w naszych stronach nie ja jeden zostałem potraktowany tak samo. Rozumiem, że to sytuacja nadzwyczajna. Dla normalnych ludzi, ale nie dla naszych rządzących. Oni nie dostrzegają podstaw do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, a jednocześnie ich przedstawiciele wydają nakazy i zakazy nie leżące w ich kompetencjach i prawach do wydawania takowych, poza stanem nadzwyczajnym właśnie. Władze nie mają obowiązku poinformować obywatela o podjętych wobec niego decyzjach? Gdzie w końcu żyjemy? W prawie cywilizowanej Europy czy bezprawiu Korei Północnej?

Pozostałe