Aktualizacja. Do 25 wzrosła liczba chorych w powiecie lubańskim (8:30, 6 kwietnia)

  • 05.04.2020, 15:34 (aktualizacja 06.04.2020, 09:01)
  • red.
Aktualizacja. Do 25 wzrosła liczba chorych w powiecie lubańskim (8:30, 6 kwietnia)

Podziel się:

Oceń:

Kolejne dwa przypadki dotyczą gminy Leśna.

O 15:30 (5 kwietnia) sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim kształtowała się w następujący sposób.

Na terenie powiatu lubańskiego mamy już 25 potwierdzonych przypadków zakażenia Sars-coV-2. 5 osób ze względu na stan zdrowia znajduje się pod opieką lekarzy bolesławieckiego szpitala zakaźnego. Stan pozostałej 20 jest na tyle dobry, że pozostają w izolacji domowej.

Na terenie powiatu wykonano dotychczas 180 testów z czego 155 miało wynik ujemny.

W kwarantannie rządowej znajduje się 428 osób, w kwarantannie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego 181 osób, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęte jest 60 osób.

Potwierdzone przypadki dotyczą gminy Leśna 14 zachorowań, gminy Olszyna 8 zachorowań, miasto Świeradów-Zdrój 2 zachorowania oraz jeden przypadek w gminie Platerówka.

Aktualizacja (8:30, 6 kwietnia)

Od wczoraj nie zmieniła się liczba chorych z dodatnim wynikiem testu, wciąż jest to 25 osób z czego 5 znajduje się w szpitalu. Wzrosłą liczba wykonanych testów z wynikiem ujemnym i obecnie wynosi 161. Kwarantanną rządową objętych jest 428 osób, kwarantanną PPIS 168, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęte jest 57 osób.

red.

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O.N.A.
O.N.A. 07.04.2020, 14:36
Zawrzało, miejscowy proboszcz ośmielił się dodawać otuchę swoim wiernym w ten ciężki czas...
Przeszedł się ulicami...
To takie straszne dla miejscowych hipokrytów...
Hipokrytów głoszących brak wiary i grzecznie wysyłających dzieci na religię, obchodzących święta katolickie...
Gdzie podziała się polska tolerancja?
W dobie epidemii zamiast wzajemnie dodawać sobie otuchy, Polak zagryzłby drugiego.
Toczy niektórych choroba współistniejąca z konorowirusem - wścieklizna?
bob
bob 06.04.2020, 23:01
Sorry ,a tego Leśniańskiego szamana ograniczenia w poruszaniu się nie dotyczą ? Raczej nie jest to uzasadnione wyjście po za teren własnych 4 ścian .
o.Misjonarz
o.Misjonarz 06.04.2020, 11:56
Panie Burmistrzu Leśnej!
Proszę natychmiast nałożyć na tego szamana areszt plebanijny – niech on nosa nie wytyka w ogóle, a już z jakimiś amuletami w postaci monstrancji z cudami słynącym wafelkiem w szczególności.
Ogłupiony religijnie lud boży widząc że łazi wbrew zasadom postępowania wychodzi z domów po tak zwane błogosławieństwo,
które pomaga tyle co umarłemu kadzidło.
Przecież mamy XXI wiek a nie mroczne średniowiecze.
PS. Do wiadomości Starosta Lubański
Ona
Ona 07.04.2020, 12:16
Zajmijcie się Lubaniem a nie Leśna ile tam meneli łazi i tego nie widzicie ?
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 06.04.2020, 19:21
Błogosławieństwa nomen omen "rozsiewane" w lud pomagają, a jakże, bo sprzyjając tłumnemu obchodzeniu (ale prawa!) mnożą... umarłych!! Obserwując szamanerię aż tak pewnym tego "XXI wieku" bym nie był, pamiętaj o. Misjonarzu że Einstein udowodnił ponad 100 lat temu "względność czasu" i zwariowanie materii (a człowiek do niej należy!!) w tym "niepewnym swego czasu" czasie bytującej - raz przenoszonej "w przeszłość" a drugi raz "w przyszłość" "...a głupiemu" - vide posiadacze kalendarza - "radość"! :) :) :) Taka noszona "w czasie i przestrzeni" (opanowanych przez rozmaite, nie tylko C-wirusa bo nad Wisłą od 1054 lat virem-dominantem jest Sacrop...rdolensis catoholicus baccilus obscurantus Vaticanus Virus) cudyma słynąca/śliną wiernych obcałowujących ją niejednokrotnie w dziejach płynąca monstrancja to tak naprawdę publicznie obnoszona demonstra(n)cja-dowód płynności wszystkiego we wszystkim - wszak już Pan Tarej stwierdził że "pantha rei".
Olo
Olo 06.04.2020, 09:43
Brednie piszecie pozbawione logiki
Zbyszko
Zbyszko 06.04.2020, 09:27
RAPORT
Zarażonych = 4113
Poszło do nieba albo do piekła = 96
Uzdrowionych w szpitalach = 168
Uzdrowionych cudownie = 0
Zbyszko
Zbyszko 06.04.2020, 09:21
Dolny Śląsk. Ksiądz wyszedł na ulice. Ludzie padli na kolana.
Niech już ten szaman po Leśnej nie chodzi bo skutek jest przeciwny jego intencjom. A ciemny lud niech przestrzega zasad zbiorowej kwarantanny.
http://polityczek.pl/uncategor…
Izolda
Izolda 06.04.2020, 11:09
Po co ten usakralniony teatr? Żadnego Jahwe, Allaha, Tyra, Wisznu i Sziwy nie ma. Koniec z nonsensem wiary. Ile jeszcze nauka musi odkryć, aby koncepcja boga przeszła do historii?
Wyktor
Wyktor 06.04.2020, 08:13
Podobno w Zgorzelcu w komendzie cały kryminalny ma kwarantannę po konrakcie z zarażonym.
Beniek
Beniek 05.04.2020, 19:08
Radość wielka w kręgach żulostwa i złodziejstwa w Krotoszynie - albowiem tamtejsza komenda zamknięta. Kilku policjantów zaatakował koronowany wirus.
Mr x
Mr x 06.04.2020, 06:56
Puknij się człowieku w swój łeb. Pewnie siedzisz gdzieś schowany jak szczur i swojego łba nie wychylasz.
Jak ciebie to śmieszą ludzkie dramaty to ci współczuję, nie wiem czy jest jakiś lekarz który potrafi ci pomóc.
Beniek
Beniek 06.04.2020, 09:22
Radują się żule i złodzieje .... Dotarło po puknięciu....?
obserwator
obserwator 05.04.2020, 18:25
Rozpusta w tej Leśnej i tyle .....ludzie łażą non stop, jeżdżą rowerami, odwiedzają rodziny, dzieci bawią się na podwórkach......no i statystki rosną ........Brak słów. Nic do ludzi nie dociera.
Belinda
Belinda 06.04.2020, 10:33
A ten nawiedzony katabas lata z monstrancją i cudownym wafelkiem - i taki to skutek...
Widz
Widz 06.04.2020, 09:24
I na dodatek jeszcze ich miejscowy szaman szlaja się po miasteczku z najświętszym wafelkiem i sieje wirusa ...
http://polityczek.pl/uncategor…
wierny
wierny 06.04.2020, 09:20
Jak mają nie wyłazić jak szaman z kropidłem lata. Mus łeb wystawić
Kai
Kai 05.04.2020, 17:31
No to pięknie....nie ma co. Leśna przoduje w statystykach......Smutne to bardzo i zatrważające.

?️
?️ 05.04.2020, 22:35
Czyli co dalej spacerki, działeczki, rowerki....
Burgiba
Burgiba 06.04.2020, 09:25
... razem z księdzem proboszczem.
Zbyszko
Zbyszko 05.04.2020, 16:33
RAPORT
Zarażonych = 3838
Poszło do nieba albo do piekła = 86
Uzdrowionych w szpitalach = 134
Uzdrowionych cudownie = 0
Bhy
Bhy 06.04.2020, 09:03
Dlaczego nie ma tych cudowych uzdrowień? szamaneria czary odprawia, zapewnia że świętych rąk klechy wirus się nie trzyma. A cudów jak nie było tak nie ma.
??
?? 06.04.2020, 07:22
A ilu pójdzie na wybory? A nie, prezes poczty się zmienił to będzie frekwencja i statystyka jak przy Wałęsie ?
I wiec dudy przy dramacie rodzin które tracą najbliższych.
Muszą być bardzo złe prognozy skoro opcje są dwie wybory, Duda zostaje 2 lata bez wyborów. Widocznie kaczor boi się zmierzyć po opłakanych skutkach w wyborach na jesień czy wiosnę.
SG
SG 05.04.2020, 15:56